انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 467)
چهارشنبه 29/10/1389 - 13:54 -0 تشکر 275768
جلوگیری از 5 اشتباه پدران

 
 
 
 
 
 
 
5 اشتباه پدران
5 اشتباه پدران
 اگر شما تازه پدر شده‌اید و یا منتظر تولد فرزندتان هستید شاید تصورات كمی‌‌از پدر بودن داشته باشید. این تصورات از تجربیات شما با پدرتان و توقعاتی كه جامعه از یك پدر دارد منشا می‌گیرد. متاسفانه تعداد كمی‌منابع برای كمك به مردان آمده‌اند تا نظریه‌هایشان را عنوان كنند و یا داستان‌های عمومی ‌را بیازمایند. با این وجود هرچه بیشتر توقعات نگفته پدر بودن را بررسی كنید شانس بیشتری دارید تا پدری شوید كه انتظارش را دارید...

فقط احساسات مادران مهم است

همسر شما از تغییرات جسمانی دوران بارداری شگفت‌زده می‌شود و توجه به جریان تولد باعث می‌شود كه همه فکر کنند مادر تنها كسی است كه احساساتش مهم است. آیا من هنگام تولد فرزندم ضعیف خواهم بود؟ آیا در كار دكتر مشكلی پیش خواهد آمد؟ روابط من و همسرم چه تفاوتی پیدا خواهد كرد؟ آیا من می‌توانم روال عادی زندگی را در پیش گرفته و پدری كه می‌خواهم باشم؟
همسر شما نیاز دارد كه احساسات شما را بشنود و شما نیاز دارید كه احساسات‌تان را بیان كنید. بعضی از مردان ترس از بارداری همسر و پدر شدن را پنهان می‌كنند زیرا نمی‌خواهند نگرانی‌های همسرشان را بیشتر كنند. از تحت فشار بودن او نترسید. بیشتر زنان چنین عكس‌العملی را درك می‌كنند و می‌دانند پدر شدن باعث ایجاد نوعی تردید در مردان می‌شود. سهیم كردن همسر یا شریك زندگیتان در دلهره‌ای كه دارید باعث نزدیك‌تر شدن شما به یكدیگر می‌شود. شما همچنین می‌توانید به سراغ پدرانی بروید كه تازه صاحب فرزند شده‌اند یا كتابی در مورد پدر شدن مطالعه كنید یا در كلاس‌ها یا گروه‌هایی برای غلبه بر ترس از پدر شدن شركت كنید.

نوزادان نیازی به حضور پدران خود ندارند

وابستگی شدید بین همسرتان و نوزاد به خصوص اگر به او شیر می‌دهد می‌تواند برای شما تعجب آور باشد كه آیا فرزند شما نیازی به شما دارد یا نه. شما یك شخص بسیار مهم در زندگی او هستید و بودن با شما مایه راحتی و آرامش برای او است. برای نزدیك شدن به فرزندتان او را بغل كنید به پشت‌تان سوار كنید و برای او صدا در بیاورید اما صبر كنید تا شكمش سیر شود در این صورت تمام توجهش را جلب خواهید كرد. گرفتن او بعد از غذا به همسرتان نیز این فرصت را می‌دهد تا انرژی از دست رفته بعد از شیر دادن را جبران كند. می‌توانید با مشاركت در كارهای خانه با همسرتان به طور غیرمستقیم به فرزندتان كمك كنید. كم كردن حجم كار همسرتان باعث می‌شود كه او زمان بیشتری را در اختیار فرزندتان باشد. به خاطر داشته باشید با تولد فرزندتان كه شما یك تفاوت كلی با قبل پیدا كرده‌اید.

پدران معمولا نمی‌دانند چگونه از كودكان خردسال مراقبت كنند

این یك دروغ بزرگ است كه پدران را از داشتن رابطه نزدیك با فرزندانشان دور می‌كند و باعث ایجاد نگرانی بیش از اندازه مادرانی می‌شود كه بیم این دارند كه مردان توانایی نگهداری از بچه‌ها را ندارند. ما می‌دانیم كه پدر اكنون می‌تواند اولین پشتیبان كودك باشد. پدر و مادر بودن چیزی است كه هر كسی از والدین خود می‌آموزد. اگر شما برای فرزند خود وقت بگذارید نسبت به نیازهای او حساس خواهید شد. برای رسیدن به این منظور گاهی وقت‌ها از همسرتان بخواهید كه از اتاق خارج شود یا وظیفه بچه‌داری را به تنهایی به عهده بگیرید. اجازه دهید تا همسرتان بفهمد شما توانایی انجام كارها را دارید.

پدرانی كه كودكان خود را كانون توجه قرار می‌دهند، نمی‌توانند در محیط كار با آن كنار بیایند

مردان كار را مهم‌ترین منبع ثروت و اعتبارخود می‌دانند. مردانی كه نمی‌توانند در كار خود موفق شوند خانواده را قربانی كرده و یا در رده بعد از كار خود قرار می‌دهند. اما ما در آغاز راه یك تحول بزرگ فرهنگی قرار داریم. بعضی از مردان معنی والد بودن را می‌فهمند. به همین دلیل كیفیت پدر بودن آنها هم افزایش می‌یابد. بعضی از مردان بودن در كنار خانواده را به سودآوری در كسب و كار ترجیح می‌دهند زیرا آنها ارزش تكامل را در پدر بودن می‌دانند نه اینكه نمی‌توانند به سر كار خود بروند. بیشتر مردان احساس می‌كنند كه پدر خوب بودن نشانه تكامل در زندگی است و سعی می‌كنند آن را بر هر كاری مقدم بشمارند.

حالا که خودتان پدر شده‌اید، باید با تصورات غلط پدرتان مقابله كنید

وقتی كه شما خودتان پدر می‌شوید پدرتان به یك الگوی مهم برایتان تبدیل می‌شود. بسیار طبیعی است كه به گذشته خود برگردید و جا پای پدرتان بگذارید. اما پدر شما نمی‌تواند به عنوان الگوی اولیه شما قلمداد شود بلكه می‌تواند بر روند پدر بودن شما تاثیر داشته باشد. به كسانی كه در طی سال‌ها از آنها تاثیر پذیرفته‌اید از جمله معلمان، مربیان، دوستان، دایی، عمو، برادر و دیگران بنگرید و پس از آن شخصیت اصلی یك پدر را از خود نشان دهید. تحقیقات مختلف در جهان نشان داده است كه الگوی مشخصی برای پدر بودن وجود ندارد. فرهنگ‌های مختلف پدر بودن را به روش‌های مختلفی تعریف می‌كنند. در بعضی فرهنگ‌های آفریقایی «پدر» یعنی یك گروه از مردان نه یك شخص خاص. در فرهنگ ما یك پدر خوب بودن یعنی حمایت از کودک در خانه، غذا و تحصیلات. شاید آن اندازه كه ما برای فرزندانمان وقت می‌گذاریم، پدران ما برایمان وقت صرف نكرده باشند اما به هر حال آنها هم همان كاری را كه فكر می‌كردند، بهترین است در حق ما كرده‌اند و در یك زمان هم به خانواده رسیده‌اند و هم در جامعه فعالیت كرده‌اند.
منبع:rasekhoon.netهفته نامه سلامت

سه شنبه 12/11/1389 - 9:15 - 0 تشکر 278656

سلام

نکته جالبی بود. در رابطه با پدررم بسیاری از این ها را تجربه کرده ام. حتی آرام صحبت کردنش در گوش خواهر کوچم، بدو تواد را بیاد دارم. همیشه متواضعانه و جسور با ما برخورد می کرد. البته حالا که 26 ساله هستم سالهاست که عواطف ایشان به من مردانه تر شده. هنوز هم با او شوخی میکنم. و ابراز داتنگیمان سر جایش است. چون به آلبوم عکسم که نگاه می کنم او را از مادرم عقب تر نمی بینم. آغوش هر دو بوده

اللهم اغفر لهما کما ربیانی صغیرا 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی