انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 876)
يکشنبه 26/10/1389 - 16:14 -0 تشکر 274716
نقش رسانه های همگانی در آموزش پر خاشگری

سلام . چند وقت پیش موقع مطالعه کتاب به مطلبی بر خوردم که به نظرم خیلی تکان دهنده ، واز جهتی هم هشدار دهنده بود !!!! به این گزارش توجه کنید :" در ارزیابی بر نامه های سه شبکه تلویزیونی آمریکا یعنی ABC –NBCو  CBS معلوم شده است که این شبکه ها در برنامه های خود در هفته 92 مورد حمله با اسلحه گرم ، 113 صحنه تجاوز به عنف ، 9 فقره خفه کردن ، 168 فقره نزاع با مشت و لگد ،و 179 مورد تخلف از قانون را نمایش میدهند . از طرف دیگر هر کودک تا رسیدن به سن 14 سالگی جمعا 13000 مورد قتل و تجاوز را مشاهده میکند . " (نقل از مجله سروش انتشارات صدا و سیما ی جمهوری اسلامی ایران ، سال هفتم شماره 317 ، صفحه 11 ) در یک گزارش رسمی دیگر که در شماره 14 ژوئن 1975 مجله " تی وی . گاید " منتشر شده و بحث جامعی را در مورد اثرات سوء بر نامه های خشن تلویز یونی در آمریکا روی کودکان تماشاچی ارائه داده است چنین میخوانیم : " ... یک تحقیق مهم در این زمینه نشان داده است که نه زندگی خا نوادگی یک پسر، نه عملکرد مدرسه ای او و نه زمینه خانوادگی وی ، بلکه مقدار بر نامه های خشن تلویز یونی که در 9 سالگی تماشا میکرده تنها و مهمترین عامل تعیین کننده میزان پرخاشگری او در 10 سال بعد یعنی در سن 19 سالگی بوده است . " حالا با توجه به این مطالب و با توجه به این که امروزبا پیشرفت تکنو لوژی در اغلب خونه های ما کامپیوتر ، اینترنت ،ماهواره و...هست . برای اینکه بچه هامون آسیب نبینن و به نحو موثری از این امکانات استفاده کنند چه کار باید کرد ؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی