انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 442)
يکشنبه 26/10/1389 - 13:24 -0 تشکر 274634
آموزش ۱۳۰ هزار دانش آموز در ۸۸۱ مدرسه قرآنی استان خراسان رضوی

با پایان اولین دوره آموزشی، ۱۳۰ هزار دانش آموز در ۸۸۱ مدرسه قرآن استان آموزش های قرآنی را فراگرفتند.معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی، گفت: با پایان ترم اول تحصیلی، اختتامیه ای در قالب جلسه های قرآنی با حضور پیشکسوتان، نخبگان و شخصیت های قرآنی کشور طی روزهای آینده برگزار خواهد شد که  هم زمان با این مراسم ترم دوم مدارس قرآن استان نیز آغاز می شود.محمد ابراهیم محمدی با اشاره به آشنایی قرآن آموزان با روخوانی و روان خوانی این کتاب آسمانی در ترم اول، اظهار داشت: در ترم جدید دانش آموزان مهارت های ۵گانه قرائت، حفظ، مفاهیم، پژوهش و ترتیل را به صورت تخصصی فرامی گیرند که با پایان این دوره مدرک نیز اخذ می کنند.وی با تأکید بر ارائه آموزش های تخصصی به مربیان این مدارس، افزود: مربیان نیز متناسب با برنامه های آینده و گذراندن دوره های آموزشی، توانمندی های تخصصی را کسب می کنند.محمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه های جنبی مدارس قرآن در ترم جدید، گفت: برنامه های متنوع شامل نمایش فیلم های قرآنی، کتابت قرآنی و... و همچنین حفظ آیات خاص قرآن به زبان انگلیسی و ورزش از جمله برنامه های پیش بینی شده برای دانش آموزان در ترم جدید می باشد.محمدی درباره افزایش و یا کاهش تعداد دانش آموزان در ترم جدید، تأکید کرد: با توسعه مدارس قرآنی به شدت مخالف ایم چرا که معتقدیم به جای افزایش مدارس و تعداد قرآن آموزان باید کیفیت محتوایی مدارس موجود را ارتقا دهیم.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی