انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 687)
شنبه 25/10/1389 - 21:20 -0 تشکر 274381
پاسخ قاطع سیدعلی خمینی به دروغ پردازان

بعد از تکذیبه ی رسمی دفتر امام راحل و تاکید مجدد بر عدم حضور سید علی خمینی با ادامه یافتن دروغ پردازی ها ایشان شخصا خبر حضورش را در مراسم 9 دی مهدیه تهران تکذیب کرد:

متن مصاحبه ی اختصاصی سایت دفتر حضرت امام(جماران) :

حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی، نوه محبوب امام در گفت‌و‌گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی وخبری  جماران، ضمن اعلان راه اندازی قریب الوقوع سایت شخصی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی با اشراف ونظارت ایشان، درباره خبر جعلی شرکت خویش در برنامۀ 9 دی مهدیه تهران نیز، با صراحت موضع خود را بیان نمود. مشروح این گفت و گو بدین قرار است:


 جماران: اطلاع یافتیم که با اشراف و نظارت جنابعالی سایت اینترنتی با نام «یادگار امام» که به ارائه آثار و دروس علمی و اندیشه و آرای اخوی بزرگتان، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی اختصاص دارد، به زودی راه اندازی می شود، با توجه به جایگاه ایشان به عنوان یادگار امام و متولی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) و آستان مطهر امام خمینی در جامعه و حضور فعال ایشان در حوزه علمیه قم  طبعا این خبر مورد توجه و استقبال دوستان امام و خصوصا حوزویان، قرار خواهد گرفت، اگر ممکن است، درباره علت این اقدام و رویکرد سایت مذکور و محتوای سایت توضیح دهید.
 حجت الاسلام حاج سید علی خمینی: سالهاست که ضمن شرکت در دروس علما و بزرگان حوزه، در جلسات درس اخوی شرکت دارم. با توجه به نکات ارزنده ای که درمباحث مختلف جلسات درس ایشان مطرح می شود و خصوصا مبنای تدریس ایشان که عمدتا بر تبیین مبانی فقهی و اصولی حضرت امام خمینی(س)متمرکز می باشد، بنا به اصرار شاگردان ایشان انتشار این دروس را برای استفاده بیشتر طلاب محترم وعلاقمندان به علوم اسلامی مفید یافتم. سایتی که به زودی و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی راه اندازی می شود، رویکرد به وجهه حوزوی یادگار امام دارد.
 جماران: مطالب سایت شامل چه بخشهایی است؟
حجت الاسلام حاج سید علی خمینی: بخش ها و مطالب مختلفی دارد از جمله:
-    بخش مروبط به درس خارج ایشان، شامل تقریرات عربی درس خارج ایشان (به قلم اینجانب)، درسنامه ها، نسخه تصویری و صوتی درسها و نسخه پاورپوینت‌های ارائه شده در جلسات درس خارج ایشان.
-   بخش مربوط به آثار و تالیفات که شامل کتابها ومقالات علمی ایشان می شود.
-   بخش مربوط به درسهای رسائل، مکاسب، کفایه (شامل نسخه صوتی سالهای تدریس دروس سطح حوزه توسط یادگارامام)
-    بخش مربوط به درس منظومه و شرح منظومه ایشان (شامل نسخه صوتی دوره کامل منظومه)
-   بخشهای جانبی (همانند گالری عکس، سئوالات و پاسخها)
جماران: اگر اجازه دهید سئوال دیگری که در روزهای گذشته به طور وسیعی در رسانه ها و مطبوعات بازتاب داشته است مطرح کنیم و آن ماجرای حضور یا عدم حضور شما در برنامه 9 دی سال جاری در مهدیه تهران می باشد که پس از اعلان خبر در یکی از سایتها مبنی بر مصاحبه ای با جنابعالی که حاکی از شرکت شما در این مراسم بود، بلافاصله این خبر از سوی دفتر حضرت امام تکذیب شد. علیرغم این تکذیب، اصرار برخی رسانه ها برانجام  مصاحبه و شرکت شما در مراسم، بر دامنه ابهامات افزوده است. این گفت و گو فرصتی مناسب است تا از زبان خود شما مستقیما در این باره واقعیت را جویا شویم.
حجت الاسلام حاج سید علی خمینی: بله ،متاسفانه این خبرها را شنیده ام و مربوط به شیوع خبر دروغ در جامعه است و احساس می کردم همان تکذیب دفتر امام که به هر حال ارزشمندترین مرجع خبری نسبت به کل خانواده امام و مسایل مربوط به امام هست   کافی است و نیازی نیست که من شخصا خودم تکذیب کنم و مصاحبه کنم البته چه تلفنی و چه شفاهی آقایانی که صحبت داشتند،من عرض کردم، من سعادت حضور در مراسم مهدیه در روز 9 دی را نداشته ام و همچنین  با سایتی هم دراین زمینه  مصاحبه نکرده ام و  همان خبری که دفتر{امام} منتشر کرده اند،حجیتش کافی بود،در واقع فکر می کنم کفایت می کند،این مصاحبه هم اولین مصاحبه است،امیدوارم دوستانی که این خبر را منتشر کرده اند،توجه داشته باشند که  چه رفتن من و چه نرفتن من نمی تواند مورد تحلیل قرار بگیرد و انشاءالله آقای انصاری هم در این زمینه{1} بررسی می کنند. انشاءالله دیگر ادامه پیدا نمی کند و حق شکایت را ما بر ای خودمان قائلیم اگر این مسئله ادامه پیدا کند، انشاءالله که دیگر ادامه پیدا نمی کند و این مساله  تمام می شود امیدوارم این صحبت من  فصل الخطابی باشد بر جریانات.

 پی نوشت :
1-  منظور پیگیری شکایت جعل و انتشار خبر مذکور است

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 26/10/1389 - 10:34 - 0 تشکر 274570

اللهم اصلح كل فاسدا من امورالمسلمین(بخصوص عوامل فتنه وطرفدارانشان در تبیان).آمین

                          این نیز بگذرد.....
دوشنبه 27/10/1389 - 15:53 - 0 تشکر 275109

حمید رسایی نماینده تهران در سایت شخصی خود خبر داد که در حاشیه مراسمی با سیدعلی خمینی سخن گفته و وی حضورش در مراسم 9 دی را تایید کرده است.

آیا دفتر امام از سید علی خمینی شکایت می کند؟! + تکمله بعد از مصاحبه نوه امام با سایت جماران
پنجشنبه این هفته طبق دعوتنامه ای که برایم ارسال شده بود به حسینیه مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی در قم رفتم تا برای بار دیگر خاطرات سال های نخست طلبگی را زنده کنم . روزهایی که توفیق می شد تا در حرم حضرت معصومه به این مرد بزرگ اقامه نماز جماعت کنیم ، خاطره روزهایی که به توصیه یکی از اساتیدمان به کتابخانه آیت الله مرعشی می رفتیم تا اگر نمی توانستیم برخی از کتب را خریداری کنیم حداقل آنها را ببینیم و تورق کنیم ...

در بدو ورود به مجلس ختم با اصرار فرزند آیت الله مرعشی که بعد از پدر متولی کتابخانه عظیم ایشان شده اند ، کنار ایشان نشستم. کمی از مشکلات کتابخانه گفتند و در خصوص برنامه یکشنبه نکاتی را یادآور شدند . یکشنبه این هفته قرار است به همراه اعضای کمیسیون فرهنگی برای بازدید از این کتابخانه و چند مرکز فرهنگی دیگر به قم برویم . من از دوره ای که مدیر کل ارشاد قم بودم به فرزند آیت الله مرعشی که از جمله کتابشناسان و در امر کتب خطی صاحب نظر هستند ، ارادت پیدا کردم ...

بعد از من مهمان دیگری وارد مجلس شد که این روزها خیلی خبرساز شده و دائما از طرف ایشان خبری را تکذیب می کنند اما خودش نه تنها این خبر را تکذیب نکرده بلکه در هر فرصتی آن را تایید کرده . آسید علی خمینی وقتی وارد مجلس ختم شد، با استقبال گرم آسید محمود مرعشی نجفی مواجه شد و در گوشه ای نشست . بعد از ورود نوه امام ، فرزند آیت الله مرعشی به من گفت : این علی آقا هم با حضورش در 9 دی بد جوری برخی ها را عصبانی کرده ...

قبل از شروع سخنرانی استاد فاطمی نیا از جا بلند شدم تا مجلس را ترک کنم ، همزمان آسید علی هم از جا بلند شد، فرصت را مناسب دیدم تا در بیرون حسینیه از ایشان بابت حضورشان در مراسم نهم دی تشکر کنم . داخل کوچه که شدیم بعد از سلام و علیک خودم را معرفی کردم ، گفت شما را می شناسم نیاز به معرفی نیست . به نمایندگی از مردم گفتم : علی آقا کاری که در روز 9 دی کردید و همراه مردم در مراسم دفاع از امام و بیعت با ولایت شرکت کردید ، خیلی بجا بود و دل های زیادی از دوستداران امام را شاد کرد . تواضع علی کوچولوی امام که امروز برای خودش رجل بلند بالایی شده، جالب بود . از پیامک تشکری که برایشان در همان ایام فرستاده بودم یاد کردم که گفت آن را دیدم ولی عذرخواهی کرد که فرصت پاسخ را نداشته چون می گفت آنقدر پیامک و تلفن برایم زده شد که مجبور شدم تا مدتی ، موبایلم را خاموش کنم . توصیه کردم یادداشتی را که در هفته نامه 9 دی درباره حضورشان در مراسم 9 دی به چاپ رسانده ایم را ببیند و به آسیدحسن آقا هم سلام برساند. ناسلامتی ما در درس لمعه آیت الله استادی با ایشان همدرس بودیم ...

دیشب در سایت های اینترنتی دیدم که به نقل از آقای غلامعلی رجایی و ایشان هم به نقل از آقای انصاری، حضور سید علی خمینی در مراسم 9 دی را تکذیب کرده اند ؟! واقعا برای آقای انصاری که امروز امورات بیت امام را در دست گرفته اند تأسف خوردم . به طوری خبر حضور سید علی را در مراسم 9 دی تکذیب می کنند که انگار، نوه حضرت امام در مجلس معصیت و گناه کبیره شرکت کرده ! نمی دانم اینها که به خود اجازه داده اند تا خود را وکیل تام الاختیار حضرت امام بدانند و هر وقت بخواهند از جانب ایشان سخن بگویند وهر وقت بخواهند تکذیب کنند، چطور به خود اجازه می دهند که سخنگوی نوه ایشان باشند که حی و حاضر است و نیاز به وکیل و وصی ندارد. جالب است که آقای انصاری قصد دارد از کسانی که گفته اند نوه امام در مراسم 9 دی حضور داشته اند شکایت کند، با این حساب حتما آقای انصاری از آسید علی خمینی هم باید شکایت کند چون من که از حضور ایشان در مراسم 9 دی تشکر کردم ، نه تنها این خبر را تکذیب نکردند که از اظهار محبت و لطف مردم و آشنایان نسبت به این اقدامشان اظهار شرمندگی کردند. خدا حفظ کند ایشان را که حجتی شدند علیه همه آنهایی که از امام خمینی (ره) فقط بهره برداری سیاسی می کنند.

... البته منتظر باشید تا آقای انصاری و دفتر امام ، حضور آسید علی خمینی در مراسم سالگرد آیت الله مرعشی نجفی در قم و بالطبع هم صحبتی با بنده را نیز تکذیب کند بالاخره این هم جرم کمی نیست!

بعد از انتشار این یادداشت در سایت های خبری، سایت جماران گفتگویی را بر خروجی خود قرار داد که علی رغم ظاهرا تکذیب گونه آن، در درونش پیام دیگری نهفته بود . به عنوان نویسنده این سطور همچنان بر گفتگویی که با سید علی خمینی داشته ام تاکید می کنم و بعد از شنیدن مصاحبه ایشان با سایت جماران آن هم بعد از حدود دو هفته به خوبی می فهم و می دانم که پشت قصه چیست، منتظر آینده می مانیم ، امیدوارم آقای انصاری از بنده و دیگران شکایت کند تا شاهد خود را به دادگاه فرا بخوانیم ، شاهدی که از سادات است ... نکته جالب در مصاحبه ای که بعد از دو هفته از نوه امام گرفته شده ، این است که سیدعلی خمینی حضور در مراسم 9 دی را سعادت می داند ، همین کافی است تا ما از عمق تفاوت نگاه ایشان با برخی از مدعیان خط امام آگاه شویم ، راستی دست اندرکاران سایت جماران ، آقایان انصاری و آقای غلامعلی رجایی هم معتقدند که برای حضور در مراسم 9 دی باید سعادت داشته باشند؟!
http://rasaee.ir/Titr2.php?ID=1062

دوشنبه 27/10/1389 - 22:40 - 0 تشکر 275191

من نمی دونم چرا هنوز بر این خبر جعلی اصرار دارند.حتی آقای رسایی هم مدعی نشدند که سید علی خمینی رو در مهدیه تهران دیدند.
nasimsahari:
ایا شما مطلب سایت مشرق را خوانده اید که می گوید :
دلیل حضور گسترده مردم و هیات های عزاداری در حوالی خیابان های منتهی به مهدیه، ایشان به همراه راننده خود از ماشین پیاده شده و همراه با مردم ولایت مدار به سمت مهدیه حرکت می کند. در طول مسیر برخی شرکت کنندگان که ایشان را می شناسند با ابراز احساسات از حضور وی تقدیر کرده و جهت سلامتی جناب حجت الاسلام سید علی خمینی صلوات هایی را می فرستند. با رسیدن به نزدیکی مهدیه و بیشتر شدن تراکم جمعیت دیگر امکان ادامه مسیر برای ایشان میسر نمی‌شود و به ناچار در میان حلقه جمعیت حاضر از جمله تنی چند از طلاب و روحانیون در مراسم شرکت می‌کند.
---
حال سوال بنده این است که چه جوری امکان دارد که حتی یک عکس یا یک ثانیه فیلم از حضور ایشون وجود نداشته باشد؟؟مگر می شود سید علی خمینی در مراسم مهدیه شرکت کند و وارد مهدیه بشود و هیچ خبرنگاری یا دوربینی حضور ایشان را ثبت نکند؟؟به جز خبرگزاری مشرق!!!!!
جال اینجاست که مشرق مدعی راهپیمایی کوتاه وی به سمت مهدیه هم هست!!حتی یک نفر هم با موبایل عکس نگرفته!!!!
چرا هیچ کسی به جز خبرگزاری مشرق نقلی از حضور سید علی خمینی مطرح نمی کند؟یعنی هیچ یک از سیاستماداران یا اصحاب رسانه سید علی خمینی را ندید که شاهدت بدهند؟؟؟؟باز هم به جز خبرگزاری مشرق!!!
این هم فایل صوتی مصاحبه :
http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_16424.aspx

فکر کنم دیگه با وجود این فایل صوتی و تکذیبه ی دفتر امام و دیگر پایگاههای خبری حقیقت مشخص باشد.البته اگر پیرو حقیقت باشیم

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 28/10/1389 - 11:43 - 0 تشکر 275272

حقیقت وقتی مشخص می شود که شکایت بکنند منتظریم ببینیم چنین اتفاقی می افتد یا نه اگر شکایتی انجام نگرفت حتما خوذد سانسوری انجام شده است

سه شنبه 28/10/1389 - 15:44 - 0 تشکر 275391

اولا شرکت در حماسه نه دی و همچنین بزرگداشت آن سعادتی است که اهل آن رستگار و پیروزند و آن که جاماند اهل خسران.


دوما تناقضی نمیبینم:

جماران به نقل از سید علی خمینی:
من سعادت حضور در مراسم مهدیه در روز 9 دی را نداشته ام

مشرق:
به دلیل حضور گسترده مردم و هیات های عزاداری در حوالی خیابان های منتهی به مهدیه، ایشان به همراه راننده خود از ماشین پیاده شده و همراه با مردم ولایت مدار به سمت مهدیه حرکت می کند. در طول مسیر برخی شرکت کنندگان که ایشان را می شناسند با ابراز احساسات از حضور وی تقدیر کرده و جهت سلامتی جناب حجت الاسلام سید علی خمینی صلوات هایی را می فرستند. با رسیدن به نزدیکی مهدیه و بیشتر شدن تراکم جمعیت دیگر امکان ادامه مسیر برای ایشان میسر نمی‌شود و به ناچار در میان حلقه جمعیت حاضر از جمله تنی چند از طلاب و روحانیون در مراسم شرکت می‌کند.

نظر یکی از خوانندگان سایت جماران نیز جالب توجه است:

"اولا تکذیبیه دفتر امام مربوط به انجام مصاحبه است.. یعنی در تکذبییه اول دفتر امام هیچ اشاره ای به عدم حضور ایشان در مراسم نشده است. فقط گفته شده که ایشان در روز پنج شنبه در قم بوده اند و عدم حضور ایشان در مراسم مورد اشاره قرار نگرفته است. قم شهر دوری نسبت به تهران نیست. با فاصله یک و نیم ساعت می توان به تهران امد. لذا ایشان می توانستند در روز پنج شنبه چندین بار به تهران امده و برگشت نمایند. لذا ذکر این جمله که ایشان پنج شنبه در قم بوده اند می تواندصحیح باشد و در عین حال منافاتی با حضور ایشان در مراسم ندارد. - در مصاحبه سید علی نیز آنچه که بر آن تاکید شده این است که اطلاعیه دفتر امام حجت است. بله این اطلاعیه صرفا اعلام می دارد که ایشان در روز نه دی در قم بوده اند. که با حضور ایشان در مراسم منافاتی ندارد و همچنین انجام مصاحبه را هم تکذیب می نماید. بله اینکه فرضا شخصی در مراسم نه دی کنار ایشان بنشیند و سوالاتی را مطرح کند لزوما معنای مصاحبه با یک سایت پیدا نمی کند. لذا تکذیب مصاحبه نیز با صحبت احتمالی با افراد در حاشیه نه دی هیچ منافاتی ندارد. "

سوما:با شناختی که از روحانی عزیز جناب آقای رسایی دارم میدانم ایشان فردی راستگو و موثق است و ایشان نیز چنین گفته:

"...بعد از من مهمان دیگری وارد مجلس شد که این روزها خیلی خبرساز شده و دائما از طرف ایشان خبری را تکذیب می کنند اما خودش نه تنها این خبر را تکذیب نکرده بلکه در هر فرصتی آن را تایید کرده . آسید علی خمینی وقتی وارد مجلس ختم شد، با استقبال  گرم آسید محمود مرعشی نجفی مواجه شد و در گوشه ای نشست . بعد از ورود نوه امام ، فرزند آیت الله مرعشی به من گفت : این علی آقا هم با حضورش در 9 دی بد جوری برخی ها را عصبانی کرده ...

قبل از شروع سخنرانی استاد فاطمی نیا از جا بلند شدم تا مجلس را ترک کنم ، همزمان آسید علی هم از جا بلند شد، فرصت را مناسب دیدم تا در بیرون حسینیه از ایشان بابت حضورشان در مراسم نهم دی تشکر کنم . داخل کوچه که شدیم بعد از سلام و علیک خودم را معرفی کردم ، گفت شما را می شناسم نیاز به معرفی نیست . به نمایندگی از مردم گفتم : علی آقا کاری که در روز 9 دی کردید و همراه مردم در مراسم دفاع از امام و بیعت با ولایت شرکت کردید ، خیلی بجا بود و دل های زیادی از دوستداران امام را شاد کرد . تواضع علی کوچولوی امام که امروز برای خودش رجل بلند بالایی شده، جالب بود . از پیامک تشکری که برایشان در همان ایام فرستاده بودم یاد کردم که گفت آن را دیدم ولی عذرخواهی کرد که فرصت پاسخ را نداشته چون می گفت آنقدر پیامک و تلفن برایم زده شد که مجبور شدم تا مدتی ، موبایلم را خاموش کنم . توصیه کردم یادداشتی را که در هفته نامه 9 دی درباره حضورشان در مراسم 9 دی به چاپ رسانده ایم را ببیند و به آسیدحسن آقا هم سلام برساند. ناسلامتی ما در درس لمعه آیت الله استادی با ایشان همدرس بودیم ..."

      گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید                                                   گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم   

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی