بهداشت و سلامت (بازدید: 577)
شنبه 25/10/1389 - 14:49 -0 تشکر 274223
نکاتی مهم درباره تاثیر دیابت بر پاها

کسانی که بیماری دیابت دارند، افزایش قند خون آنان به مدت طولانی، باعث ایجاد مشکلات و عوارضی می شود که یکی از عوارض، تاثیر آن بر پاهای شخص است. بیشترین موارد تاثیر گذار سیستم عصبی و محیطی بدن شخص است.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 14:51 - 0 تشکر 274225

آسیب عصبی ناشی از دیابت چیست؟

اگر دیابت از نوع غیر قابل کنترل باشد، بر روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد و زمانی که بر روی عصب پاها تاثیر بگذارد در این صورت شخص احساس سرما و گرما را از دست می دهد. به این از دست دادن حس، دیابت حسی ـ عصبی گفته می شود. اگر در اثر این بیحسی قسمتی از پای شخص جراحت پیدا کند و خود شخص متوجه آن نشود، در این صورت زخم بزرگتر شده و احتمال آلودگی آن بالا می رود. عضلات پا دیگر مثل سابق واکنش نشان نمی دهد و توانایی ندارد.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 14:57 - 0 تشکر 274227

بیماریهای مربوط به رگها

دیابت بر روی رگهای خونی اثر گذاشته و جریان خون را در آنها تغییر می دهد. به جریان خون ضعیف در پاها و دستها، بیماری های مربوط به رگ گفته می شود. جریان خون نامنظم بر روی رگهای خونی قلب تاثیر می گذارد. اگر در قسمتی از بدن دچار عفونت شدید، و این عفونت از بین نرفت خطر افزایش عفونت و در نهایت فرسودگی عضو وجود دارد.( در اثر نرسیدن خون به بافت عفونی(

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 14:58 - 0 تشکر 274228

مشکلات مربوط به پاها در افراد دیابتی در افراد دیابتی درد پاها می تواند منجر به عفونت ( در اثر کاهش جریان خون) و یا بیماری های جدی دیگر و در نهایت قطع عضوی از پا شود.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 15:5 - 0 تشکر 274231

پای ورزشکاری

پای ورزشکاری به صورت یک بافت توده ای است که احتمال خارش ،قرمز شدن و ترک خوردگی در آن وجود دارد. میکروب می تواند از بین این ترکها به داخل پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد عفونت شود. داروهایی که برای از بین بردن این میکروبها بکار می روند مخصوص پاهای ورزشکاری هستند. این دارو به صورت قرص یا به صورت پماد وجود دارد که مستقیما بر روی زخمها مالیده می شوند.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 15:6 - 0 تشکر 274232

عفونت قارچی ناخن ناخنهای آلوده به میکروب قارچی به صورت بی رنگ و یا زرد و قهوه ای و یا به صورت تیره و شکننده هستند. در بعضی موارد ممکن است که ناخن خرد شود. فضای گرم و مرطوب و تاریک درون کفشها، محیطی مناسب برای رشد و تکثیر میکروبهاست. به علاوه زخم و جراحت ناخنها منجر به ایجاد عفو نتهای قارچی می شود که درمان آن بسیار سخت است. درمانهایی برای این نوع زخمها وجود دارد اما فقط برای زخمهای کوچک و اولیه. احتمالا پزشک قرص تجویز می کند و یا در صورت شدید بودن، بافت ناخن به صورت دوره ای برداشته می شود.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 15:8 - 0 تشکر 274236

برآمدگی یا پینه

برآمدگی در بافتهای سخت به خصوص در کف پاها ایجاد می گردد. این برآمدگی بیشتر در اثر وزن زیاد در قسمت جلوی کف پا و یا در قسمت پاشنه ایجاد می شود. البته بعضی از این برآمدگیها در کف پاها معمولی است. به هر حال باید مراقبتهای ویژه ای به کار برده شود. بعد از حمام با استفاده از سنگ پا سعی کنید به آرامی پینه را از بین ببرید. درون کفشهای خود از کفی نرم استفاده کنید. احتمال دارد مداوا به صورت نرم کردن بافت برآمده باشد.

هرگز با شی تیز و برنده پینه را از بین نبرید.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 15:10 - 0 تشکر 274238

میخچه میخچه در محیط سخت، نزدیک استخوان در انگشتان پا رشد می کند. میخچه احتمالا در اثرفشار زیاد بر پاها و اصطکاک بین انگشتان پا بوجود می آید. اگر شما هم میخچه دارید، باید بسیار مواظب باشید.

بعد از حمام سعی کنید به آرامی با سنگ پا میخچه را از بین ببرید.

برای از بین بردن میخچه از روش آب کردن آن استفاده نکنید.

هیچگاه با جسم تیز میخچه را از بین نبرید.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 15:12 - 0 تشکر 274239

تاول یا پینه پا

یک برآمدگی آبکی است که در بین انگشتان پا ایجاد می شود. گاهی مواقع در کنار انگشت بزرگ پا یک برآمدگی به صورت آبکی ایجاد می شود. ممکن است این منطقه به صورت جلو آمده و سخت و بر روی هر دو پا ایجاد شود. بیشتر مواقع بر اثر پوشیدن کفشهای پاشنه بلند و نوک تیز ایجاد می شود. در این کفشها بر روی انگشت بزرگ پا فشار وارد آمده و آن را به طرف انگشتان دیگر فشار می دهد. استفاده از کفی نرم از تحریک انگشتان جلوگیری می کند. اگر این مشکل باعث بد فرمی پاها شود، عمل جراحی کمک کننده است.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 15:21 - 0 تشکر 274241

پوست خشک

پوست خشک باعث ایجاد ترک و ورود میکروبها به درون پوست می شود بنابراین از صابونها و لوسیونهای مرطوب کننده برای ایجاد نرمی و لطافت پوست استفاده کنید.

زخم پاها

زخم پا از پوست وارد شده و ایجاد عفونت می کند. این زخمها می تواند از یک خراش کوچک که به آسانی می تواند خوب شود و یا در اثر مناسب نبودن کفش ایجاد شود . مداوای سریع این زخمها بسیار مهم است.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 25/10/1389 - 15:23 - 0 تشکر 274242

انگشت چکشی

انگشت چکشی انگشتی است که در اثر ضعیف شدن عضلات خمیده می شود. ضعیف شدن ماهیچه باعث می شود تاندونها به صرف پایین خمیده شده و انگشت چکشی به وجود آید. این مسئله ممکن است در بین تمام اعضای خانواده پیش بیاید و یا در اثر پوشیدن کفشهای خیلی کوتاه ایجاد شود. این مشکل ممکن است باعث ایجاد نارا حتیهای دیگر پا مثل : میخچه، تاول و ... و یا سختی به هنگام راه رفتن شود. آتل بندی یا ابزارهای اصلاح کننده پا می تواند کمک کننده باشد. در بعضی موارد هم شاید نیاز به عمل جراحی باشد.

ناخن فرو رفته در گوشت

وقتی که گوشه های ناخن به طرف پوست رشد می کنند، ناخن در گوشت پا فرو می رود. وقتی که این اتفاق می افتد، امکان دارد مقداری از ناخن درون گوشت مانده و ایجاد قرمزی، ورم و عفونت نماید. بیشترین علت ایجاد این حالت فشاری است که کفش بر انگشتان پا وارد می نماید. از دلایل دیگر بد فرم شدن ناخنها، فشارجانبی انگشتها بر روی هم براثر پیاده روی، شنا و یا حرکاتی مثل ایروبیک است. به هنگام گرفتن ناخنها ،به طور صحیح و اصولی از ناخن گیر استفاده کنید تا ناخنهای شما گوشه نیندازد. اگر مشکل عفونت ناخن ادامه دار بود، می توانید به پزشک مراجعه کنید در شرایط وخیم تر احتمال دارد که نیاز به عمل جراحی برای برداشتن قسمت عفونی باشد.

زگیلهای کف پا

زگیل مانند میخچه ضایعه ای برآمده است که بر روی کف یا روی پاها می روید. این ضایعات دارای یک نقطه سیاه یا یک سوراخ در وسط آنها می باشند. زگیلها یا به صورت دسته جمعی و یا به تنهایی رشد می کنند. زگیلهای کف پا در اثر ویروسهای عفونی درلایه های بیرونی پوست کف پا به وجود می آیند. هرگز از روشهای درمان فوری استفاده نکنید. اگر مطمئن نیستید که دچار زگیل شده اید یا میخچه، حتما به پزشک مراجعه کنید.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی