انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 1730)
چهارشنبه 22/10/1389 - 16:25 -0 تشکر 273441
نخستین قبوض گاز هدفمندی یارانه‌ها هفته آینده در دست مردم اصفهان

مرتضی طغیانی مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینكه محاسبه قیمت گاز خانگی با توجه به دامنه مصرف مشتركین متفاوت است، اظهار داشت: متوسط قیمت گاز خانگی 700 ریال است. وی افزود: با اجرای هدفمندی یارانه‌ها گاز مصرفی در استان‌ها براساس 5 اقلیم طبقه‌بندی شده بررسی می‌شود که در این طرح استان اصفهان در اقلیم 2 و 3 قرار دارد.مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان قیمت گاز براساس اقلیم 3 از نرخ 300 ریال تا 3500 ریال محاسبه می‌شود، بیان داشت: مصرف گاز در 200 مترمکعب با نرخ 300 ریال، 300 مترمکعب 500 ریال، 400 مترمکعب 700 ریال و به ترتیب با افزایش استفاده قیمت مصرف نیز تا 3500 ریال محاسبه می‌شود.وی ادامه داد: مصرف گاز در اقلیم یک تا 300 ریال، اقلیم دو- 250 ریال، اقلیم سه- 200 ریال، اقلیم چهار-150 ریال و اقلیم پنج- 75 ریال تعیین می‌شود.

طغیانی میانگین مصرف بیشتر مشتركین گاز خانگی استان اصفهان را بین 300 تا 400 مترمكعب بیان کرد و افزود: برای این مشتركان به ازای هر مترمكعب نرخ گاز بر مبنای 700 ریال محاسبه می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر در قبوض گاز ارسال شده به درب منزل مشترکان استان اصفهان پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تعرفه‌های جدید این قانون در آنها لحاظ شده است یا خیر، گفت: در این قبوض به هیچ‌ عنوان بحث یارانه‌ها اعمال نشده و این قیمت‌های در قبوض گاز مشترکان مربوط به قبل اجرای هدفمندی یارانه‌های است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ادامه داد: در صورتی که قبوض ارسالی به درب منزل مشترکان افزایش قیمتی داشته و شهروندان به این موضوع اعتراض دارند به دلیل اجرای هدفمندی یارانه‌ها نیست زیرا این قانون هنوز در قبض‌های گاز اعمال نشده و افزایش قیمت‌های مشترکان گاز استان به سبب مصرف بیش از حد نصاب آنها از الگوی مصرف بوده که براساس مصرف آنها به صورت پلکانی جریمه‌‌های به آنها تعلق گرفته است.وی اضافه کرد: برای مثل اگر خانواری یا مشترکی مصرف الگوی گاز مصرف خانگی آن 200 مترمکعب بوده در حدود هزار مترمکعب مصرف گاز داشته به میزان همین مصرف و به شکل پلکانی جریمه به آن تعیین شده است.

طغیانی اظهار داشت: شهروندان مطمئن باشند که در قبوض گاز‌های ارسالی به درب منزل آنها پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون مصرف گاز خانگی آنان با اجرای این قانون محاسبه نشده است.وی با بیان اینکه نخستین قبوض گاز هدفمندی یارانه‌ها هفته آینده در دست مردم اصفهان قرار خواهد گرفت، افزود: در این قبوض، مصرف گازخانگی مشترکان از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها محاسبه می‌شود و با توجه به آمار بالای مشترکان گازخانگی در استان‌ها این بررسی‌های در چهارگروه انجام شده و پس از تعیین قیمت هر قبض براساس میزان مصرف، تعرفه‌های جدید براساس اجرای یارانه‌ها مشخص می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ادامه داد: بررسی مصرف و قیمت‌گذاری قبض‌های مشترکان گازخانگی در قبل هم به علت آمار بالای مشترکان در همین چهار گروه بررسی می‌شد.وی با بیان اینکه گاز بهای مشترکان با اجرای هدفمندی یارانه‌ها براساس اقلیم و دامنه‌ استان آنها محاسبه می‌شود، گفت: بدین ترتیب حداقل گاز بها به ازای هر مترمكعب 300 ریال و حداكثر آن برای مشتركانی كه بیش از 1200 مترمكعب در ماه گاز مصرف می‌كنند، 3500 ریال به ازای مازاد گاز مصرفی پرداخت می‌کنند.

 

 

پنج شنبه 23/10/1389 - 15:12 - 0 تشکر 273691

سلام
ما که نمی فهمیم اینا می خوان چکار کنن و چقدر می خوان برامون به عنوان وگاز و برق در نظر بگیرن فقط امیدوارم خیلی زیاد نباشه و هر کس درتوانش باشه که بتونه بده

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی