انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 366)
چهارشنبه 22/10/1389 - 15:5 -0 تشکر 273415
خیال پردازی زوجین، به زندگی مشترک آسیب می رساند

 

 http://www.niksalehi.com/public/archives/index63546354365436456.jpeg

دخترو پسرهایی که به دنبال ازدواج هستند باید بدانند تصورات بسیاری که زندگیتان را احاطه کرده می تواند موجب بوجود آمدن انتظاراتی غیر واقعی گردد. مطمئنا اگردائما به دنبال یک زندگی سیندرلایی تا ابد شاد باشید، ناامید خواهید شد

شاید فیلم هایی که از تلویزیون میبینید این فکر را به شما القا کند که زندگی همیشه عالی بوده و تمامی نیازهایتان می بایست توسط همسرتان برآورده شود، با آمدن بچه ها زندگی بهتر می شود( بچه ها شیرینی زندگی اند)، ازدواج تمام مشکلاتتان را حل می کند و از این پس با شادی زندگی خواهید کرد.

تصورات و واقعیات ازدواج
تصور: با ازدواج درد تنهایی مرتفع می شود.
واقعیت: بسیاری از متأهل ها هستند که هنوز هم احساس تنهایی می کنند.

تصور: استدلال غلط تکامل، که موجب می شود باور کنید با ازدواج یک انسان کامل می شوید.
واقعیت: یک زوج می توانند مکمل یکدیگر باشند، اما شاید در تکامل فردی هم تاثیری نداشته باشد.

تصور: همه باید ازدواج کنند.
واقعیت: افراد مجرد بسیاری وجود دارند که واقعا شاد هستند و مشکلی ندارند.

تصور: رسم تک همسری باعث می شود که زمان خیانت همسر، تصور کنید که تنها زوجی هستید که طعم خیانت را می چشید یا اینکه این موضوع فقط برای افراد بد یا ضعیف اتفاق می افتد.
واقعیت: خیانت برای بسیاری از زوج ها اتفاق می افتد.

تصور: عشق همیشه در زندگی پا برجا خواهد ماند.
واقعیت: تقریبا تمامی افراد در روابط های خود پستی و بلندی هایی را تجربه می کنند. مشکلات و سختی های روزمره ی زندگی مشترک اغلب، احساسات عاشقانه را تحت الشعاع قرار می دهد و این، درست وقتی اتفاق می افتد که قصد دارید به عشق اهمیت دهید.

تصور: ازدواج موجب شادی فرد می شود.
واقعیت: نمی توانید انتظار داشته باشید که همسرتان برای شما منبع شادی باشد. شادی درون باید از خود شما نشأت بگیرد. شاید ازدواج، قسمتی از شادی فردیتان را پر کند، اما نمی تواند منبع اصلی شادمانی باشد.

تصور: اگرواقعا عاشق هم باشید، هیچ مشکل اساسی ای نخواهید داشت.
واقعیت: یک ازدواج موفق بدون مراقبت، تعهد و تلاش و صرفا با عشق بدست نمی آید.

تصور: همسرم باید تمام نیازهای مرا بدون بازگو کردن من بشناسد.
واقعیت: حال، چون ازدواج کرده اید بدین معنا نیست که بتوانید ذهن ها را بخوانید. باید به همسر خود بگوئید که نیازهای شما چیست.

تصور: هرنوع ناسازگاری و کشمکش نشان دهنده ی فقدان عشق است.
واقعیت: ناسازگاری در هر ازدواجی وجود دارد. سعی کنید عاقلانه و در جهت بهبود رابطه تان با آن برخورد کنید. مبارزه سالم با این تنش ها این است که در آن تنها به فکر برنده شدن نباشید.

عوامل یک ازدواج موفق
ازدواج شما برای موفقیت نیاز به عشق، حمایت، شکیبایی، ارتباط متقابل، انتظارات معقول، مراقبت و نگهداری و کمی هم حس شوخ طبعی دارد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 22/10/1389 - 21:35 - 0 تشکر 273503

با سلام
ممنون از ایجاد این تاپیک.
من این تاپیک را کامل کنم که بعضی از زوجین موقعی که با همسرشان صحبت میکنند و یا مسائل دیگر برای خودشان تصوراتی در ذهنشان دارند که مثلا با کسی که الان هستند فلان مرد خوشتیپ یا فلان زن خوشگل میباشد.
خود همین موضوع آسیب زیادی به زندگی زناشوئی میزند و شاید حتی به خیانت منجر شود.
پس بیاییم کسی را که انتخاب میکنیم با همان شکل و قیافه ای که هست دوست داشته باشیم و تصویرش را در ذهن خودمان تغییر ندهیم.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

پنج شنبه 23/10/1389 - 0:26 - 0 تشکر 273592

- مرد و زن به دو طریق متفاوت محبت را تجربه می کنند:
برای اغلب زن ها محبت واقعیتی بی انقطاع و ممتد است، توجهی مستمر و مداوم که هیچ گاه ناپدید نمی شود، حتی مواقعی که مشغول کار یا انجام وظایفی است که ظاهراً هیچ گونه ارتباطی با محبت ندارند. ولی برای اغلب مردها محبت کلاسه شده و تفکیک شده است. گویی دیداری است یا بخشی از وجودشان آن هم گه گاهی و با تعیین وقت قبلی.
چرا برای زن ها عشق بر هر چیز مقدم است
- احساس ارزش شخصی زنان به این بستگی دارد که چقدر در محبت کردن آن هم از صمیم دل در مسیر طاعت الهی و ارتباط برقرار کردن موفق بوده اند.این در حالی است که احساس ارزشمند بودن در مردان به میزان موفقیت ها و دست یابی های آنها به خواسته هایشان بستگی دارد.
- هنگامی که همه چیز در روابط یک زن خوب و عادی است ،حال او خوب است و احساس خوبی نسبت به خود دارد. ولی هنگامی که وضعیت غیرعادی است، احساس ناامنی می کند. البته در زنانی که از نظر ایمانی در درجه ی بالایی قرار دارند این مسئله کم تر دیده می شود.
- صرف نظر از این که اوضاع کاری یا شغلی زن، برنامه ها و علایق او، چقدر خوب پیش می رود، اما چنانچه مشکلی در رابطه ی صمیمی او با همسرش به وجود آمده باشد، احساس خوبی ندارد.
- تجربه ی اغلب مردها دقیقاً نقطه ی مقابل این است. چنانچه زندگی محبتی آنان عالی و بی عیب و نقص باشد اما روز بدی را در سرکار گذرانده باشند به سختی می توانند احساس خوبی داشته باشند.
هنگامی که زنان محبت را بر همه چیز مقدم می دانند، وقت و انرژی بیش تری را صرف روابط خود می کنند، برنامه ریزی می کنند تا لحظاتی خاص و جاودانی خلق کنند و دوست دارند به طور مستمر همه چیز را بهتر کنند؛ اما مردها از این وضعیت سوء برداشت کرده و فکر می کنند زن ها پرتوقع و زیاده خواه هستند، تشویش و دل واپسی دارند و می خواهند مردها را کنترل کنند.
خطاب به مردها: هر چه بیش تر محبت زن به خود را قدر بدانید، بیش تر به نیازهای خود خواهید رسید و بیش تر همسرتان خوشنودی شما را جلب خواهد کرد.
به یاد داشته باشید زنی که با قلبی باز، مهربان و سرشار به شما محبت می ورزد، هدیه ی گران بهایی را به شما ارائه داده است. او سعی ندارد در مقابل، چیزی از شما بستاند، بلکه تنها می خواهد تعهد، پایبندی، از خود گذشتگی و شادی خود را به شما هدیه دهد.همه ی زن ها از چنین توانایی برخوردار نیستند. پس قدر همسر خود را بدانید

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
پنج شنبه 23/10/1389 - 0:26 - 0 تشکر 273593

- دنیای زن، دنیای محبت است. محبت ورزیدن، فداکاری کردن و محترم شمردن روابط صمیمی، طبیعت زن است.
- زن ها خودآگاهانه انتخاب نکرده اند که محبت مهم ترین اولویت زندگیشان باشد، بلکه محبت فی الواقع، مهم ترین اولویت زندگی آنهاست. طبیعتاً و ذاتاً و فطرتاً این گونه اند.
- خودآگاهی، افکار و احساسات زن ها به طرزی طبیعی و غریزی همگی روی محبت متمرکز هست.

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
پنج شنبه 23/10/1389 - 0:27 - 0 تشکر 273594

در جهت حسن ارتباط با زنان باز هم چنان نیازمند شناخت بیش تر ایشان هستیم پس باز هم بدانیم مهم ترین ویژگی ها و اولویت های زنان:
1- برای زن ها محبت بر هر چیز مقدم است.
2- زن ها توان آفرینش دارند.
3- زن ها به زمان توجه خاصی دارند.
4- زن ها نیاز دارند احساس امنیت کنند.
5- زن ها نیاز دارند احساس ارزشمند بودن کنند.

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
پنج شنبه 23/10/1389 - 0:28 - 0 تشکر 273595

پژوهشگران توصیه می کنند با رعایت چند نکته سلامت روانی می توان روابط کلامی زناشویی را بسیار بهبود بخشید.
بر اساس این گزارش به نقل از فاکس نیوز، به گفته روانشناسان باید از استفاده از 18 عبارت در خطاب به همسرانمان اجتناب کرد.برای نمونه هرگز نباید به انها بگوییم خسته به نظر می رسند.نباید به همسرانمان بگوییم بسیار لاغر شده اند . نباید به همسرانمان بگوییم که برای سنی که در ان قرار دارند بسیار خوش تیپ هستند بویژه زنان به این عبارت حساس هستند.یکی دیگر از توصیه ها درباره نوع پوشش همسران است.در اظهار نظر درباره لباس همسران نباید هرگز بگوییم که حاضر نیستیم نوعی لباسی را بپوشیم که انها استفاده کرده اند.از استفاده از عبارت "همیشه" و یا "هرگز " در خطاب به همسرانمان خودداری کنیم برای نمونه نگوییم همیشه این کار را انجام می دهی .توصیه دیگر ان است که به همسرتان نگویید اشتباه می کند.
جمله ممنوع دیگر ان است که به همسرمان بگوییم اگر ما را دوست داشت کار خاصی برایمان انجام می داد.

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
پنج شنبه 23/10/1389 - 12:35 - 0 تشکر 273640


مبحث خوبی است . ممنون از همه دوستان

خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی