انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 372)
سه شنبه 21/10/1389 - 0:3 -0 تشکر 272921
تأخیر دوباره برای پرتاب شاتل دیسكاوری

 
ناسا بار دیگر پرتاب شاتل دیسكاوری را به تأخیر انداخت.

به گزارش خبرگزاری فارس، آژانس فضایی آمریكا "ناسا " اعلام كرد كه به علت نیاز به تعمیرات بیشتر پرتاب شاتل دیسكاوری مجددا به تأخیر افتاده است.

بر طبق اعلام ناسا این تأخیر به مهندسان فرصت بیشتری می‌دهد تا مشكل این شاتل را بر طرف كنند.

در هنگام آزمایش اشعه ایكس مهندسان ناسا روی مخزن سوخت شاتل دیسكاوری شكاف‌هایی پیدا كردند كه برای تعمیر این شكاف‌ها نیاز به زمان دارند و باید مهندسان بررسی كنند تا بتوانند علت ایجاد این شكاف‌ها را روی مخزن سوخت پیدا كنند.

مقامات آژانس فضایی آمریكا اعلام كردند كه امكان پرتاب این شاتل در تاریخ‌های 3 تا 10 فوریه وجود ندارد و به همین دلیل تاریخ جدیدی برای پرواز این شاتل در بین تاریخ‌های 27 فوریه تا 3 مارس اعلام شده است.

در ابتدا قرار بود، شاتل فضایی دیسكاوری به همراه 6 سرنشین خود روز دوشنبه اول نوامبر 2010 (10 آبان) به فضا پرتاب می‌شود و آخرین سفر خود به ایستگاه بین‌المللی فضا را انجام دهد، اما به دلیل وجود نقص فنی در این شاتل، پرتاب دیسكاوری 24 ساعت به تأخیر افتاد.

بر طبق برنامه‌ریزی بعدی ناسا شاتل دیسكاوری قرار شد، روز سه‌شنبه 2 نوامبر (11 آبان) در ساعت (4:17 به وقت محلی) 20:17 به وقت جهانی از مركز فضایی كندی به فضا پرتاب شود، اما بار دیگر ناسا اعلام كرد كه این شاتل با تأخیر مجدد به فضا پرتاب می‌شود.

بار دیگر این آژانس فضایی اعلام كرد كه شاتل دیسكاوری به همراه 6 فضانورد آمریكایی در ساعت 19:52 به وقت جهانی (3:52 به وقت محلی) روز چهارشنبه 3 نوامبر (12 آبان) از مركز فضایی كندی به فضا پرتاب می‌شود و آخرین مأموریت فضایی خود را انجام می‌دهد، اما در حالی كه همه‌چیز برای پرتاب آماده بود، نقص الكتریكی این شاتل مانع از پرتاب آن شد و تاریخ بعدی برای پرتاب روز 30 نوامبر (9 آذر) انتخاب شد كه بار دیگر ناسا به علت پیدا شدن 4 شكاف در روی مخزن سوخت این شاتل، تاریخ پرتاب را به تأخیر انداخته است.

این مأموریت سی و نهمین و آخرین سفر فضایی شاتل دیسكاوری به ایستگاه بین‌المللی فضا خواهد بود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

 

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی