انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 403)
يکشنبه 19/10/1389 - 16:54 -0 تشکر 271998
تبدیل خراسان شمالی به پایگاه فرهنگی کشورهای عضو اکو

ایران، ازبکستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، آذربایجان، قزاقستان و قرقیزستان 10 کشور عضو سازمان اکو را تشکیل می دهند که با همکاری و هماهنگی یکدیگر برای گسترش مناسبات اقتصادی، تجاری، امنیتی، سیاسی و فرهنگی این کشورها تلاش می کنند.خراسان شمالی جزو معدود استان هایی است که اقوام گوناگون از جمله ترک، کرد، ترکمن، بلوچ، تات و فارس را با فرهنگ های مختلف در خود جای داده است و این ظرفیت باعث شده است که استاندار موضوع قابلیت تبدیل شدن خراسان شمالی به پایگاه فرهنگی کشورهای عضو سازمان اکو را مطرح کند و در یکی از جلسه های قبل از سومین دور سفر استانی دولت بررسی این موضوع را از مدیر کل میراث فرهنگی استان بخواهد تا پس از بررسی، در سفر دولت به خراسان شمالی طرح و تأیید شود و بتواند مصوبه دولت را بگیرد.

خراسان شمالی به عنوان گنجینه فرهنگ ها معرفی شده است و وعده تبدیل شدن این استان به پایگاه فرهنگی کشورهای عضو اکو، خبر مهمی بود که در صورت تحقق می تواند از جهات مختلف این خطه را در ابعاد ملی و بین المللی بیشتر مطرح کند و زمینه ای برای معرفی هر چه بیشتر ظرفیت های فرهنگی اقوام آن باشد.

دارا بودن مرز مشترک با کشور ترکمنستان از جمله مشخصه هایی است که تاکنون امکان داد وستد اقتصادی و فرهنگی خراسان شمالی را با یکی از کشورهای آسیای میانه فراهم می کرد و راه اندازی یک پایگاه فرهنگی در این منطقه پای ساکنان دیگر کشورهای همسایه را باز می کرد

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی