انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 977)
دوشنبه 8/11/1386 - 9:40 -0 تشکر 27103
آیا می‌دانستید كه...؟(سری چهل ونهم)

 آیا می دانستید كه مهربانی در گفتار، موجب اعتماد میشود.

آیا می دانستید كه مهربانی در فکر، محبت را عمیق میکند.

آیا می دانستید كه مهربانی به صورت بخشش، عشق می آفریند.

دوشنبه 15/11/1386 - 10:12 - 0 تشکر 28254

آیا می دانستید كه؟

طولانی ترین نامه جهان را فلسطینی ها نوشتند

"آری صلح" عنوان طولانی ترین نامه جهان است كه به وسیله یوسف حیدر ، دو میلیون و سیصد هزار بار روی رول كاغذی به طول یك كیلومتر نوشته شد. به نوشته پایگاه اینترنتی البیان، نوشتن این نامه دو سال به طول انجامید و حیدر از 19 مارس 2003 تا 19 مارس 2005 به این كار مشغول بود. یوسف گفت: امیدوارم بزرگترین نامه صلح جهان ، ركورددار و در دایره المعارف گینس به ثبت برسد. وی افزود: سال ها قبل ، زمانی كه در كویت مشغول كار بودم، در روزنامه ای خواندم شخصی بلندترین نامه عاشقانه جهان را با نوشتن یك میلیون و هفتصد و هشتاد و پنج بار كلمه عشق ، نوشته و ركورد دار است. نامه صلح یوسف حیدر به صفحات مختلف تقسیم شده است. هر صفحه به صد سطر و هر سطر شامل بیست كلمه می شود. وی با استفاده از رنگ های سرخ و سیاه و سبز كه نشان پرچم فلسطین است ، نامه خود را نوشته است.

دوشنبه 15/11/1386 - 10:22 - 0 تشکر 28255

ركورد شكنی مجری تلویزیون ژاپن

نوریو مینو ریكاوا ، مجری تلویزیونی ژاپن با طولانی ترین اجرای زنده تلویزیونی نام خود را در كتاب ركوردداران جهان به ثبت رساند.
به گزارش بی بی سی ، نوریو كه به مونتامینو معروف است ، در طول هفت روز هفته نزدیك به 22 ساعت برنامه دارد و در 11 برنامه ظاهر می شود. از او علاوه بر این ، 5 ساعت برنامه ضبط شده هم پخش می شود. او همچنین هر روز بعدازظهر در برنامه ای بهداشتی ، تماشاگران تلویزیونی را درباره شیوه بهتر زندگی ، بهداشت و سایر مسائل راهنمایی می كند.

دوشنبه 15/11/1386 - 10:35 - 0 تشکر 28256

بزرگترین توپ پلاستیكی جهان ساخته شد

یك مرد امریكایی بزرگترین توپ پلاستیكی نوارپیچ شده جهان را ساخت و نام خود را در كتاب‌ ركوردهای گینس به ثبت رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آنانوا ، استیو میلتون از اهالی یوجین در اورگون این توپ را با استفاده از 175 هزار نوار پلاستیكی درست كرده است. از آنجا كه در وزن‌كشی بعمل آمده از این توپ پلاستیكی در شیكاگو مشخص شد كه وزن توپ بالغ بر 2300 كیلوگرم است كتاب ركوردهای گینس آن را برای ثبت پذیرفت. این توپ غول‌پیكر كه محیط آن بالغ بر 6.2 متر است ركورد سابق به دست آمده توسط جان بین را كه توپش نزدیك به 1600 كیلوگرم بود شكست. این امریكایی 26 ساله كار ساخت توپ را در نوامبر 2005 و تنها با چند توپ لاستیكی نوارپیچ شده كوچك آغاز كرد. میلتون كه به همراه پسر شش ساله‌اش برایس میلتون و دوست او آستین جانسون 7 ساله این توپ را ساخته می‌گوید:
«این واقعا پروژه بزرگی برای من و بچه‌هایم بود. ما تحقیق مختصری به عمل آوردیم تا از وضعیت توپ‌های لاستیكی نواری بزرگ اطلاعاتی به دست آوریم و متوجه شدیم كه بزرگترین آنها 1600 كیلوگرم وزن داشته ، از این رو متوجه شدیم كه قادر به انجام این كار هستیم.»

دوشنبه 15/11/1386 - 10:39 - 0 تشکر 28257

نوجوان نپالی کوچکترین مرد دنیا

والدین یک نوجوان 14 ساله نپالی که فقط 50 سانتیمتر قد دارد می خواهند او را به عنوان نامزد کوچکترین انسان دنیا در کتاب رکورد های گینس معرفی کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، این نوجوان که خاجندرا نام دارد با 50 سانتیمتر قد و 4.5 کیلوگرم وزن در کشور نپال از شهرت برخوردار است. یک بنیاد برای جمع آوری پول برای خاجندرا تاپاماگار تاسیس شده تا برای آموزش ، سلامتی و آینده اش پول جمع آوری کند.
مین بهادر رانا مدیر این بنیاد گفت ، ما اطلاع یافته ایم یک نوجوان اردنی که 64 سانتیمتر قد دارد دارنده عنوان کوچکترین مرد دنیا است. اما خاجندرا 14 سانتیمتر کوتاهتر از این اردنی است بنابراین ما نامزدی او را برای کسب عنوان کوچکترین مرد و انسان جهان برای گینس فرستاده ایم.
خاجندرا هنگام تولد فقط 600 گرم وزن داشت!

دوشنبه 15/11/1386 - 10:41 - 0 تشکر 28258

بیست و سوم ژانویه بدترین روز سال برای انگلیسی‌ها

یك دانشمند انگلیسی می گوید روز بیست و سوم ژانویه غم‌انگیزترین روز سال برای انگلیسی‌ها است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، كلیف آرنال دانشمند انگلیسی و استاد دانشگاه كاردیف معتقد است برخی مسایل مربوط به ژانویه سبب می‌شود كه روز بیست و سوم این ماه به غم‌انگیزترین روز سال تبدیل شود.
این كارشناس و استاد دانشگاه می‌گوید بدی آب و هوا،‌ تلنبار شدن قرض و بدهی‌های شب سال نو روی هم، پایان تعطیلات كریسمس، بازگشت به كار، ناامیدی از رسیدن به اهداف سال جدید و مواردی از این قبیل دست در دست هم می‌دهند تا روز بیست و سوم به اندوهبارترین روز برای ما انگلیسی‌ها بدل شود. با این حال این دانشمند انگلیسی می‌گوید:
«حفظ تناسب وزن و فعالیت باعث می‌شود كه سر حال و قبراق باقی بمانیم و از افسردگی فاصله بگیریم.»

دوشنبه 15/11/1386 - 10:46 - 0 تشکر 28259

تهران، ارزان ترین شهر دنیا!

توکیو پس از 14 سال که در صدر فهرست گرانترین شهرهای جهان قرار داشت جای خود را به اسلو داد. به گزارش بی بی سی این افتخار ناخوشایند با بررسی قیمت ها در 130 کشور جهان به پایتخت نروژ داده شد. ریکیا ویک، پایتخت ایسلند، سومین شهر گران جهان و اوزاکا، دومین شهر ژاپن، چهارمین شهر گران جهان هستند. تهران که 14 سال پیش گرانترین شهر جهان بود حالا ارزانترین شهر جهان است. غیر از توکیو و اوزاکا، هشت شهر گران دیگر از 10 کشور اول فهرست از اروپا هستند. گرانترین شهر امریکا نیویورک است که در ردیف 27 شهرهای گران جهان قرار دارد. آسیا – غیر از ژاپن – ارزانترین منطقه جهان است و پنج شهر از هفت شهر ارزان جهان در آسیا قرار دارند.

دوشنبه 15/11/1386 - 10:50 - 0 تشکر 28260

گرانترین خانه امریکا

شاهزاده بندر بن سلطان سفیر سابق عربستان در امریکا و دوست نزدیک جورج بوش خانه خود را در محله اشرافی اسپن کلرادو به قیمت 135 میلیون دلار به فروش گذاشته است که اگر به این قیمت به فروش برسد، گرانترین خانه امریکا خواهد شد.
به گزارش گاردین این خانه 18 اتاق خواب ، بین 16 تا 26 حمام و دستشویی، آسانسور، استخر سرپوشیده و 95 هکتار زمین دارد.
تا پیش از این گرانترین خانه در امریکا متعلق به دونالد ترامپ بود که قصر خود را در فلوریدا 121 میلیون دلار قیمت گذاشت.
سلطان بندر که بیش از 20 سال سفیر سعودی در عربستان بود به ریاست شورای امنیت ملی عربستان منصوب شد که باید وقت بیشتری را در کشورش بگذراند.
قصر او به علاوه محل هایی برای سکونت خدمه، چند اصطبل و استخر دارد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.