انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 474)
شنبه 11/10/1389 - 8:47 -0 تشکر 269360
توصیه های ایمنی

 

 توصیه های ایمنی ( قسمت اول )

 

1- ایمنی حین رانندگی و استفاده از خودرو سواری

 

* وسایل خود از قبیل اشیاء قیمتی، بسته ها، کیف دستی و پول را در معرض دید قرار نداده و بدون جلب توجه اقدام به جابجایی آنها کنید. بهتر است اینگونه وسایل را در صندوق عقب خودرو قرار دهید.

 

* خودرو خود را حتما در یک مکان با روشنایی کافی پارک نمایید .تا آنجا که ممکن است از پارکینگهای عمومی استفاده کنید.

 

* پس از خارج شدن از اتومبیل تمام درها را قفل کرده و از بالا بودن شیشه های خودرو اطمینان حاصل نمایید حتی اگر قصد بازگشت در کوتاه مدت را دارید.

 

* پس از خارج گشتن از اتومبیل حتما دزدگیر خودرو را فعال سازید.

 

* هیچگاه حتی برای یک لحظه کوتاه اتومبیل خود را با موتور روشن به حال خود رها نکنید.

 

* هیچگاه مدارک شخصی، مدارک خودرو، دسته چک و کارتهای اعتباری خود را در خودرو باقی نگذارید.

 

* هنگام نزدیک شدن به اتومبیل با اعتماد بنفس و مطمئن گام برداشته و سوئیچ اتومبیل را در دستهای خود آماده نگه داشته باشید تا بتوانید به محض رسیدن به اتومبیل فورا وارد اتومبیل گردید.

 

* هنگام نزدیک شدن به خودرو اطراف اتومبیل خود را به دقت وارسی کنید. داخل اتومبیل: صندلیهای پشت، کف خودرو و خارج اتومبیل: اطراف و زیر آن را پیش از سوار شدن به دقت بررسی کنید.

 

* به محض آنکه سوار خودرو خود گشتید تمام درهای اتومبیل را قفل کنید.

 

* پیش از گشودن درب گاراژ منزل خود درهای اتومبیل خود را قفل کنید.

 

* هنگامی که قصد خارج شدن از اتومبیل را داشتید کاملا محیط اطراف خود را بررسی کرده و در صورت مشاهده افراد مشکوک از اتومبیل خود خارج نگردید.

 

* هنگامی که قصد رساندن فردی به مکان معینی را داشتید پیش از مطمئن گشتن از ورود فرد به مکان مورد نظر وی را ترک نکنید.

 

* هنگامی که فردی به قصد پرسیدن آدرس به اتومبیل شما نزدیک گردید درها را قفل کرده و شیشه های اتومبیل را تنها تا اندازه پایین آورید تا صدای شما برای آن فرد قابل تشخیص باشد.

 

* هرگاه فرد مسلحی (دارای سلاح سرد مانند چاقو و یا سلاح گرم) اتومبیل شما را مطالبه کرد هیچگاه مقاومت نکنید. امنیت جان شما از اتومبیل بالاتر است. سپس فورا پلیس را مطلع سازید.

 

* هیچگاه اقدام به سوار کردن افرادی که کنار خیابان درخواست سواری میکنند را نکنید. خودتان نیز هیچگاه سوار اتومبیل افراد غریبه نگردید.

 

* همواره خیابانها و جاده های پر تردد را برای مسافرت برگزینید.

 

* هرگاه توسط اتومبیلی تحت تعقیب قرار گرفتید هیچگاه مستقیما بسمت منزل خود حرکت نکنید. بلکه به یک مکان شلوغ مانند جایگاه پمپ بنزین و یا مقر پلیس رفته و بلافاصله پلیس را مطلع سازید.

 

* در صورتی که فردی به سوی اتومبیل شما هجوم آورد بوق اتومبیل خود را به صدا درآورید.

 

* همواره مراقب تصادفات ساختگی و صحنه سازی شده باشید.

 

* پبش از آنکه سفر درون شهری و خصوصا برون شهری خود را آغاز کنید از سلامتی اتومبیل خود اطمینان حاصل کنید تا میان مسیر دچار نقص فنی نگردید.

 

* هرگاه اتومبیل شما میان راه دچار نقص فنی گشت. در داخل اتومبیل خود باقی بمانید و امداد خودرو و یا پلیس را مطلع سازید. هیچگاه کمک افراد غریبه را نپذیرید.

 

* برای مسافرتهای برون شهری همیشه اقلامی همچون جعبه کمکهای اولیه، نقشه، لباس گرم، چراغ قوه، تلفن همراه، لاستیک یدک، آچار و ابزار تعمیرات جزئی خودرو را بهمراه ببرید.

 

* هرگاه در طول مسیر به خودرو معیوب و یا تصادف کرده برخورد کردید تنها پلیس و یا امداد خودرو را مطلع سازید.

 

* هیچگاه پیش از رانندگی الکل و یا داروهای خواب آور مصرف نکنید.

 

* حین رانندگی کاملا آرامش خود را حفظ کنید. هیچگاه سعی نکنید رانندگی نامناسب دیگران را تلافی کنید.

 

* هنگامی که اتومبیل مقابل خودرو شما پیچید از خود واکنش نشان ندهید.

 

* هنگامی که راننده ای با فاصله اندک به تعقیب خودرو شما پرداخت لاین خود را تغییر دهید و با آرامش کامل نسبت به وی بی اعتنا باشید. جان شما و سرنشینان خودرو شما از هر چیزی مهمتر میباشد.

 

* پیش از تعویض لاین حتما از راهنما استفاده کنید. و فاصله ایمنی را با اتومبیل روبرو حفظ کنید.

 

* از بوق خودرو خود تنها در مواقع ضروری استفاده کنید. نه برای ابراز خشم.

 

* حین رانندگی از بکارگیری الفاظ و حرکات ناپسند خودداری ورزید.

 

* در تقاطع ها و خط کشی های عابر پیاده کاملا توقف کنید.

 

* در مجاورت مدارس و مکان تردد کودکان و یا سالمندان بیشتر احتیاط کنید.

 

* هنگام گشودن در خودرو مراقب اتومبیلهای در حال تردد باشید.

 

* همواره از دستگاههای رادیو پخش پانل دار استفاده کنید تا قادر باشید هنگام خارج گشتن از اتومبیل آن را همراه خود ببرید.

 

* پیش از ترک اتومبیل حتما از بالا بودن ترمز دستی اطمینان حاصل کنید.

 

* همیشه یک تکه کاغذ و یک خودکار در اتومبیل به همراه داشته باشید تا در صورت مشاهده راننده مشکوک ویا خطا کار بتوانید فورا شماره خودرو وی را یادداشت کنید.

 

* همواره در سفرهای درون شهری و برون شهری کمربند ایمنی خود را ببندید. مراقبت دو چندانی برای امنیت کودکان در خودرو اتخاذ کنید.

 

* از حرکات زیگزاگ و ویراژ دادن در خیابان خودداری کنید.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

شنبه 11/10/1389 - 8:47 - 0 تشکر 269361

2- نکات ایمنی حین استفاده از وسایل نقلیه عمومی* همراه گوش بزنگ و مراقب باشید.* مراقب کیف پول، بسته و یا ساک خود باشید.* هرگاه پول نقد با خود حمل میکنید از در معرض دید قرار دادن آنها جدا خودداری کنید.* سعی کنید نزدیک راننده بنشینید.* سعی کنید درون وسایل نقلیه عمومی خوابتان نبرد.*در صورت امکان تنها وارد وسایل نقلیه عمومی نگردید و یک دوست و آشنا را همراه خود ببرید.* هنگام سوار شدن و پیاده شدن ایستگاههای پر تردد و دارای روشنایی کافی را برگزینید.*مراقب افرادی که سوار اینگونه وسایل میگردند باشید. هرگاه به مورد مشکوکی برخورد کردید و یا مورد اذیت فیزیکی و یا کلامی واقع گشتید با فریاد کشیدن و یا با صدای بلند صحبت کردن توجه دیگران را به خود جلب کنید.* در وسایل حمل و نقل عمومی هیچگاه مقصد خود را به دیگران اطلاع ندهید.* پیش از پیاده شدن کرایه خود را آماده کرده و از دادن اسکناسهای درشت خودداری کنید.*هنگام پیاده شدن مراقب فرد و یا افرادی که همراه با شما پیاده میگردند باشید. هرگاه تحت تعقیب قرار گرفتید به مکانهای شلوغ و یا پایگاه پلیس بروید.* هیچگاه سوار تاکسیهای مشکوک و غیر مجاز نگردید. بخصوص صبح های زود و شبها.*تا آنجا که ممکن است از آژانس برای رفت و آمد خود استفاده کنید و نه تاکسیها. تا در صورت بروز حادثه و یا مورد خاص قادر به شناسایی راننده باشید.* هرگاه متوجه حرکات و رفتار مشکوکی از راننده و یا سرنیشینان شدید و یا احساس کردید راننده از مسیر نا آشنایی برای رسیدن به مقصد استفاده میکند بلافاصله درخواست توقف اتومبیل را کرده و در صورت امتناع راننده فریاد بکشید.* همیشه در تاکسی پشت راننده بنشینید.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

شنبه 11/10/1389 - 8:48 - 0 تشکر 269362

3- نکات ایمنی حین استفاده از آسانسور*همیشه به ندای درون، غرایز و احساسات قلبی خود اطمینان کنید.* هنگامی که دیگران وارد آسانسور میگردند بگذارید ابتدا آنها دکمه طبقه مورد نظرشان را فشار دهند.* چنانچه در داخل آسانسور بودید و فردی وارد آسانسور شد که شما به نسبت وی مشکوک گشتید و یا حضور وی برای شما ناراحت کننده بود فورا از آسانسور خارج گردید و حتما با فرد دیگری که قصد خروج دارد از آسانسور بیرون روید نه تنها.* درون آسانسور نزدیک به تابلوی کنترل بایستید. چرا که در صورت به خطر افتادن امنیت شما و تعرض دیگران قادر خواهید بود دکمه های آسانسور را فشار دهید. سعی کنید در صورتی که مجبور به این کار شدید تمام دکمه های طبقات را با هم فشار دهید تا شانس شما برای گریختن و درخواست کمک افزایش یابد.* از آسانسورهای معیوب بهیچ عنوان استفاده نکنید.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

شنبه 11/10/1389 - 8:49 - 0 تشکر 269363

 توصیه های ایمنی ( قسمت دوم )

1- توصیه های ایمنی حین پیاده روی و بیرون از منزل

* همواره امن ترین مسیر را برای رفت و آمد برگزینید. در کوچه و خیابانهای پر رفت و آمد تردد کنید. از میانبرهایی که از میان جنگل، پارکینگ های خلوت، کوچه های خلوت و کوره راهها میگذرند اجتناب کنید.

* از معرض دید قرار دادن پول نقد و دیگر اشیاء قیمتی مانند

جواهر آلات جدا خودداری کنید.

* کیف دستی و یا پول خود را محکم نزدیک بدن خود حمل کنید. سعی کنید کیف پول خود را در جیب کت و یا جیبهای جلوی شلوار قرار دهید و نه در جیبهای پشت شلوار.

* هنگام استفاده از ماشینهای خود پرداخت مراقب افراد اطراف خود باشید. همیشه سعی کنید در طول روز از این ماشینها پول برداشت کنید و نه شبها.

* از پوشیدن لباسها و کفشهایی که سرعت حرکت شما را محدود میسازند خودداری کنید. (مانند کفشهای پاشنه بلند )

* هرگاه متوجه گشتید که توسط فرد نا شناسی تحت تعقیب قرار گرفته اید هیچگاه مستقیما به سمت منزل خود حرکت نکنید. بلکه مسیر خود را تغییر داده و به سمت یک مکان شلوغ مانند رستوران، سوپر مارکت و یا فروشگاه حرکت کنید. سپس پلیس را از وضعیت خود  آگاه سازید.

* پیش از رسیدن به درب منزل کلید در را آماده در دست داشته باشید.

* سعی کنید پیش از تاریک شدن هوا به منزل بازگردید.

* همواره با اعتماد بنفس، بدور از سراسیمگی ، سر بالا و مطمئن گام بردارید.

* از حمل پول نقد بیش از نیاز جدا بپرهیزید.

*از حمل مدارک شناسایی همچون گذرنامه، شناسنامه و گواهینامه تا آنجا که میتوانید خودداری کنید.

* حین پیاده روی از بکارگیری هد فون برای گوش دادن به واکمن خودداری کنید.

*هنگام عبور از کنار خیابان همیشه در جهت خلاف حرکت خودروها حرکت کنید تا هم از ایمنی بالاتری برخوردار باشید و هم از مزاحمتهای رانندگان مزاحم خلاصی یابید.

* هنگامی که فرد غریبه ای از شما آدرس محلی را سوال کرد تا اندازه ای به وی نزدیک گردید که وی قادر به تشخیص صدای شما باشد نه بیشتر.

* هنگامی که از منزل خارج میگردد یک دوست و یا آشنا مطمئن خود را از مقصد خود و زمان تقریبی برگشت به منزل آگاه سازید. به خصوص زمانی که با یک شخص غریبه قرار ملاقات دارید.

* از حمل بسته ها و ساکهای سنگین وزن و پر تعداد اجتناب ورزید.

* از مطالعه هنگامی که در خیابان ایستاده و یا در حال حرکت میباشید خودداری ورزید.

* هنگامی که یک کیف قاپ با کشیدن بند کیف شما قصد ربودن آن را داشت  مقاومت نکنید زیرا امکان دارد به شما صدمه وارد گردد.

*همواره هوشیارانه مراقب اطراف خود باشید. مراقب افراد پشت سر و روبروی خود باشید.

* هرگاه احساس خطر کردید و یا از سوی فرد و یا افرادی تهدید گشتید با فریاد کشیدن جلب توجه کنید.

* هرگاه مورد یورش شخص نا شناسی واقع گشتید آرامش خود را حفظ کرده و دچار وحشت، عصبانیت و یا سردرگمی نگردید. سپس با سنجیدن شرایط تصمیم عاقلانه ای اتخاذ کنید. چنانچه فرد متهاجم پول و یا اشیاء قیمتی شما را مطالبه کرد بهتر از مقاومت نکرده و آنها را در اختیار وی قرار دهید. تامین امنیت شما در الویت قرار دارد. سپس سعی کنید مشخصات دقیق فرد متهاجم را از قبیل: سن، نژاد، جثه، وزن، قد، رنگ پوست و نوع پوشش به خاطر بسپارید. به محض دور گشتن فرد متهاجم پلیس را مطلع سازید.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

شنبه 11/10/1389 - 8:50 - 0 تشکر 269364

2- توصیه های ایمنی مرتبط با منزل* هنگام ورود و خروج از منزل تمام درها را قفل کرده و از بسته بودن پنجره ها نیز اطمینان حاصل کنید.* در سر در تمام ورودیهای منزل خود چراغهایی با لامپهای پر نور نصب کنید.* هرگاه قصد مسافرت داشتید از یک همسایه معتمد خود بخواهید تا نامه ها و یا اشتراک روزنامه و مجلات ارسال شده برای شما را جمع آوری کند.* هنگام خروج از منزل یک لامپ و یا رادیو را روشن باقی بگذارید.* در پیغام گیر تلفن منزلتان از ضبط پیامی مبنی بر نکه شما در مسافرت میباشید و یا چه زمانی به منزل باز خواهید گشت جدا خودداری کنید.* سعی کنید از دزدگیرهای ویژه منازل استفاده کنید.*فهرستی از اجناس و لوازم قیمتی و بهادار همچون مدارک و جواهر آلات) منزل خود تهیه کرده و آن را در محل مطمئنی قرار دهید.* هیچگاه کلید منزل خود را زیر پادری، رون گلدان، به پنجره و یا جعبه پستی منزلتان قرار ندهید.* شاخه ها و بوته های پیرامون منزل خود را هرس کنید تا سارقین مکانی برای پنهان گشتن در اختیار نداشته باشند.* در در ورودی منزلتان حتما یک چشمی در تعبیه کنید.* پیش از گشودن در ورودی بروی افراد غریبه از هویت حقیقی آنان مطمئن گردید.* در صورت مفقود گشتن کلیدهای درب منزل و یا عزیمت به یک منزل جدید حتما نسبت به تعویض قفلهای درهای منزل خود اقدام کنید.* شبها حتما پرده منزل خود را کاملا بکشید.* هرگاه تنها در یک خانه و یا آپارتمان زندگی میکنید تنها بودن خود را با کسی در میان نگذارید.* هرگاه هنگام بازگشتن به منزل متوجه حضور فرد غریبه ای در خانه شدید از ورود به خانه خودداری کرده و فورا همسایه ها و پلیس را مطلع سازید.* سعی کنید اشیاء قیمتی و مهم مانند جواهر آلات، پول نقد و مدارک شخصی خود را دور از دید و در یک مکان امن و مطمئنی قرار دهید.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

شنبه 11/10/1389 - 15:44 - 0 تشکر 269603

سلام
ممنون از مطلب خوبتون من خیلی از مواقع یادم رفته درب ماشین را قفل کنم یا شیشه ها باز بوده امیدوارم با خوندن مطلب شما بیشتر حواسم را جمع کنم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 14/10/1389 - 8:39 - 0 تشکر 270451

سلام
تشكر از آقای ایمنی

  كس راز غير،  از ما  نشنيد بس امينيم         بهر كسان امانيم ما را تو مي شناسي

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی