انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 361)
پنج شنبه 9/10/1389 - 10:26 -0 تشکر 269051
به ‌هم‌ ریختگی ضد انقلاب بی‌نظیر است

 

وزیر اطلاعات گفت: به هم ریختگی ضد انقلاب در خارج از كشور به اذعان خودشان در 30 سال گذشته بی‌نظیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی چهارشنبه شب در نشست سیاسی در مدرسه فیضیه قم، با اشاره به شرایط، مقتضیات و مولفه‌های ایجاد فتنه در جامعه در سخنانی اظهار داشت: افراد در شرایط فتنه قدرت تشخیص حق از باطل را از دست داده و معیار سنجش حق را با مواضع خواص می‌سنجند.
وی با بیان اینكه در شرایط فتنه مرز میان دوست و دشمن از میان می‌رود خاطرنشان كرد: هرگاه فتنه از پشتوانه هرچند اندك مردمی برخوردار باشد مهار آن را دشوارتر خواهد كرد كه در جریان فتنه اخیر برخی سران فتنه از عقبه مردمی و سوابق انقلابی برخوردار بودند.
وزیر اطلاعات در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی سرمنشأ و عامل اصلی مهار فتنه 88 بودند، همانطور كه در سه دهه پس از انقلاب اسلامی همه دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان با درایت امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری خنثی شده است.
وی با بیان اینكه جریان فتنه از ابتدای انقلاب تا كنون یك زنجیر به هم پیوسته و جریان واحد بوده و از سوی مستكبران غربی هدایت شده است تصریح كرد: سابقه فتنه به انتخابات سال گذشته برنمی‌گردد و یك پیشینه طولانی دارد و از همان ابتدا دشمنان به دنبال براندازی نظام اسلامی بودند.
مصلحی همچنین خاطرنشان كرد: پس از گذشت جریان فتنه از منزل "علیرضا بهشتی " یكی از سران فتنه جزوه‌ای را با ادبیات حزب توده به دست آوردیم كه بسیار تكان‌دهنده بود و به خوبی نشان می‌داد كه همه اقدامات در جریان فتنه 88 از قبل طراحی شده بود و آنها می‌خواستند اسلام و انقلاب را از ریشه بخشكانند.
وی با اشاره به نقش موثر سران كشورهای غربی و سرویس‌های جاسوسی بیگانه در تشكیل جریان فتنه و اتفاقات پیرامون آن اظهار داشت: جریان فتنه سال گذشته از جنس چالش نرم بود بنابر این مواجهه با آن با ابزارهای انتظامی چندان كارایی نداشته و نیاز به شفاف‌سازی و بصیرت‌افزایی در جامعه داشت.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان به كارگیری مدارا و قاطعیت از سوی رهبر معظم انقلاب را از دیگر نكات ارزنده در مهار فتنه اخیر دانست و گفت: ایشان ضمن آنكه در نماز جمعه پس از انتخابات با قاطعیت فرمودند كه اجازه ابطال انتخابات را نخواهند داد، با مدارا و فرصت دادن به جریان فتنه به دنبال ریزش حداقلی نیروهای انقلاب بودند.
وی با اشاره به استراتژی معاندان نظام اسلامی مبنی بر فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا خاطرنشان كرد: در دوران اصلاحات ضربات سنگینی بر پیكره نظام اسلامی وارد آمد كه شاید سال‌ها برای جبران آن زمان نیاز است كه می‌توان جریان فتنه اخیر و مانع‌تراشی‌های آنها برای پیشبرد اهداف انقلاب را از جمله آنها دانست.

 

ادامه دارد...

 

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 9/10/1389 - 10:28 - 0 تشکر 269052

ادامه:

مصلحی با بیان اینكه مقام معظم رهبری همواره به دنبال حفظ و صیانت از وحدت جامعه بودند اظهار داشت: سران فتنه از ابتدا به دنبال قانون‌شكنی بوده و هستند، اما رهبری بر فصل‌الخطاب بودن قانون همواره تأكید كرده و محورهای شبهه‌ناك فتنه را برای مردم كاملا تبیین می‌كنند.
وی با بیان اینكه جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی در حقیقت حالت تدافعی در برابر جنگ نرمی است كه امام راحل(ره) علیه استكبار جهانی به پا داشتند، تصریح كرد: بی‌تردید هرگاه در مسیر آرمان‌ها و ارزش‌های امام و انقلاب گام برداریم در همه عرصه‌ها پیروز و سربلند خواهیم بود.
وزیر اطلاعات همچنین افزایش اقتدار جمهوری اسلامی در سطح منطقه و بین‌المللی، انزوای سیاسی و مردمی جریان فتنه، انسجام بیشتر بین مردم و نظام اسلامی و شكست سنگین استكبار و بالارفتن ضریب امنیتی در كشور را از دیگر آثار و بركات مقابله با جریان فتنه عنوان كرد.
وی در ادامه افزود: در جریان فتنه اخیر همه گروه‌ها و احزاب ضد انقلاب با وجود اختلاف در میان خودشان، در برابر نظام اسلامی صف كشیده بودند، اما در این جریان شكست قابل ملاحظه‌ای خوردند و امروز به هم ریختگی ضد انقلاب در خارج از كشور به اذعان خودشان در 30 سال گذشته بی‌نظیر است.
مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستگیری شرور تروریست عبدالمالك ریگی در ماه‌های گذشته خاطرنشان كرد: اجرای عملیات هماهنگ و پیچیده نظامی و اطلاعاتی در این جریان، اقتدار ایران اسلامی در همه عرصه‌ها را به رخ جهانیان كشانده و پیام‌های بسیاری برای سران استكبار داشت.
وی همچنین برخی ویژگی‌های جنگ نرم و تفاوت آن با جنگ سخت را مورد توجه قرار داد و گفت: ایجاد منازعات عمومی از طریق شكل‌دهی تعمدی وضعیت اقتصادی نامناسب یكی از اهداف اصلی جنگ نرم دشمنان است.
وزیر اطلاعات با بیان اینكه صهیونیسم جهانی برای پیشبرد اهداف شوم خود در كشورمان شبكه‌های اجتماعی گسترده‌ای را از طریق اینترنت و نهادهای مردمی غیردولتی به‌وجود آورده است اظهار داشت: نیروهای اطلاعاتی با آگاهی و هوشیاری توانستند این شبكه‌های اجتماعی را در هم بشكنند و افتخار دیگری برای كشورمان به ارمغان بیاورند.

ادامه دارد...

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 9/10/1389 - 10:29 - 0 تشکر 269053

ادامه:

وی آغاز جنگ نرم در جوامع اسلامی را در سه مرحله عنوان كرد و افزود: مستكبران غربی ابتدا با شبیخون فرهنگی و ارسال فیلم‌ها و تصاویر مستهجن سعی در به انحراف كشیدن نسل جوان كشورهای اسلامی و سست كردن ایمان و عقاید ایشان دارند.
مصلحی ادامه داد: تشكیل اپوزیسیون و گسترش عقاید روشنفكرانه غربی با به‌كارگیری واژه‌های عصر رنسانس و نیز فراهم آوردن مقدمات آشوب‌های سیاسی در جوامع مسلمان دیگر مراحل جنگ نرم علیه كشورهای اسلامی است.
وی تصریح كرد: جنگ نرم آنقدر نامحسوس در جوامع رشد پیدا می‌كند كه گاه مردم به آسانی متوجه شیطنت‌ها و توطئه‌های دشمنان نمی‌شوند و در برخی موارد از آن استقبال هم می‌كنند و در این میان برخی نیروهای خودی همصدا و همسو با دشمنان گام برمی‌دارند.
وزیر اطلاعات برخی نقشه‌های آمریكایی برای عملیاتی ساختن جنگ نرم در كشورمان را مورد توجه قرار داد و گفت: یكی از این دسیسه‌ها كه دشمنان مدت طولانی بر روی آن مانور می‌دادند القاء غیر صلح‌آمیز بودن انرژی هسته‌ای در كشورمان بود كه به‌حمدالله تیر آنها به سنگ خورده است و آنها با وحشت از بومی‌سازی این علم ارزشمند در ایران به ترور دانشمندان هسته‌ای كشورمان روی آورده‌اند.
وی تأكید كرد: امروز سرویس‌های اطلاعاتی كشورهای غربی طی سال‌های متمادی و با راه‌اندازی مراكز پژوهشی و تلاش بسیار توانسته‌اند به همه جزئیات فرهنگی و اجتماعی ما در عرصه‌های مختلف دست یابند، از این رو توطئه‌های آنها پیچیده‌تر از گذشته و خطرناك‌تر از همیشه خواهد بود.
مصلحی در بخش پایانی سخنان خود حركت خودجوش مردمی در نهم دی‌ماه سال گذشته برای محكوم ساختن جریان فتنه را مورد توجه قرار داد و گفت: این حركت خودجوش مردمی نشانگر عمق بصیرت و آگاهی مردم بود كه در واكنش هماهنگ به اقدامات فتنه‌گران به راه افتاده و بساط شوم سران فتنه را برهم زد.
وی با بیان اینكه همه شعارهای مردم در روز نهم دی‌ماه حول یك محور یعنی همان جایگاه ولایت فقیه تأكید داشت خاطرنشان كرد: سران فتنه مقوله ولایت فقیه را به هیچ عنوان برنمی‌تابند و با اصل آن مخالف هستند و پس از رحلت حضرت امام(ره) به دنبال سانسور و از میان برداشتن این اصل مهم اسلامی بوده و هستند.
وزیر اطلاعات با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به شهر مقدس قم و استقبال باشكوه مردم، علما و مراجع عظام تقلید از ایشان و خنثی‌سازی فتنه‌های دشمنان تصریح كرد: حركت پرشور و شعور مردم در نهم دی‌ماه چهره نفاق و ضد انقلاب را به خوبی برملا ساخته و آنها را در نزد همگان رسوا ساخت.
وی با اشاره به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و تلاش دشمنان برای متشنج ساختن فضای كشور و ناكارآمد جلوه دادن دستگاه‌های اجرایی كشورمان خاطرنشان كرد: در سند چشم‌انداز 20 ‌ساله كشور ایران اسلامی كشوری توسعه یافته و كارآمد است كه رتبه نخست را در عرصه‌های مختلف در سطح منطقه به دست آورده است.
مصلحی تأكید كرد: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بی‌تردید ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای دستیابی به توسعه پایدار و گسترش عدالت اجتماعی است كه با شجاعت از سوی دولت نهم و دهم به مرحله اجرا رسیده است.
وی در پایان اظهار داشت: جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها هر شب به صورت منظم و مستمر در دولت برگزار شده و همه ابعاد و موضوعات آن به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد و به‌حمدالله با پیش‌بینی‌های به عمل آمده پس از اجرای این قانون امروز جامعه در یك آرامش و سكون بی‌نظیر قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی