انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 322)
دوشنبه 6/10/1389 - 12:5 -0 تشکر 267811
فناوری اطلاعات،حلقه مفقوده پژوهش در خراسان شمالی

پیش زمینه شکوفایی دانش و نمود خودباوری در عرصه خودکفایی، پیشرفت و توسعه جامعه و کشور است. پژوهش هدفمند، نمادی از اراده و حضور توانمندانه پژوهشگران متکی به آموزش، دانش و تجارب است. دستیابی به شیوه های بدیع علمی و تولید فناوری در بخش های مختلف در نهایت زمینه ساز خودباوری و خودکفایی و رفاه ملی می شود.تحقیقات و پژوهش ها به عنوان گامی مهم برای حل مشکلات و معضلات فراروی جوامع انسانی به شمار می رود و در این میان دانشگاه ها در سایه آموزش های خود تضمین کننده ایجاد آینده ای بهتر برای مردم به شمار می آیند. با بهره گیری از آموزش ها و پژوهش های مستقل، این مراکز علمی می توانند در خط مقدم حل و فصل بخشی از چالش ها و مشکلات جامعه قرار گیرند.

دانش و رایانه گزارش اهمیت و جایگاه پژوهش و تحقیق در توسعه همه جانبه بر کسی پوشیده نیست، تحقیق و پژوهش شاهراه ورود به خودکفایی و استقلال همه جانبه است. در جهان کنونی جامعه ای مستقل است که در دادوستد اطلاعاتی تنها گیرنده و مصرف کننده نتایج تحقیق و پژوهش دیگران نباشد زیرا در این صورت آن چه را لازم دارد در اختیار او برای یک زندگی سعادتمند قرار نمی دهند بلکه آن چه را دیگران می خواهند و با منافع ملی آن ها سازگار است، ارائه می دهند.با توجه به این که مقوله پژوهش و تحقیقات طی چند سال اخیر در دستور کار مسئولان قرار گرفته است و این موضوع که فعالیت های اجرایی باید از طریق پژوهش انجام شود، خراسان شمالی نیز همگام با دیگر استان ها به این امر مهم توجه کرده است. در این رابطه یکی از مشکلاتی که در حوزه فناوری اطلاعات استان وجود دارد نبود پژوهش و تحقیقات جامع در زمینه آی تی است که در واقع فناوری اطلاعات (IT) حلقه مفقوده پژوهش در خراسان شمالی است.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی