انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 483)
جمعه 5/11/1386 - 11:13 -0 تشکر 26578
چگونه افسردگی خود را کاهش دهیم ؟ قسمت اول

چند پیشنهاد ساده و عملی برای کنترل افسردگی ...


1. برای خود اهداف قابل دسترس تعیین كنید ، از بلند پروازی خودداری کنید و سعی کنید منطقی تر باشید .

2. تنها به میزان معقول و در حد توان خود مسئولیت بعهده بگیرید. و سعی کنید خود را در امور نامربوط غرق نکنید . بارهای اضافی ممکنست شما را زمینگیر کنند و حتی از وظایف اصلی نیز منحرف کرده و باز دارند.

3. كارها، اهداف و وظایف بزرگ را به بخشهای كوچك تقسیم كنید. تا مدیریت و انجام آنها راحت تر و امکان پذیرتر باشد. توجه داشته باشید که کارهای کوچکتر ، ساده تر و شدنی تر خواهند بود .depression

4. مدیریت زمان و الویت بندی را فراموش نكنید، اغلب فردی موفق تر خواهد بود که هر کار را درست ، در زمان درست و با شیوه ی درست انجام دهد .

5. مدتی از وقت خود را با دیگران و یك دوست صمیمی سپری كنید. سعی كنید فردی را در زندگی بیابید كه بتوانید به وی اعتماد كرده و با وی درد دل كنید، این مسئله نقش مهمی در افزایش توانائی ها و قابلیت های شما خواهد داشت و بسیاری از استرس ها و اضطراب هایتان را تخلیه خواهد کرد .

6. نه گفتن را یاد بگیرید ! لازم نیست پاسخ ما در مقابل تمامی خواسته ها ( از هر رنگ و بو ، و از هر شکل و فرم ) بله باشد ، گاهی اوقات گفتن " نه " یک هنر است و داشتن این هنر بسیاری از مشکلات ما را کاهش داده و مسیرمان را هموارتر خواهد ساخت . مطمئن باید نه گفتن همیشه بمعنی سنگدلی و یا نداشتن احساس و انسانیت و ... نیست !

7. در زمانی که باصطلاح عامیانه " روی فرم نیستید " و یا دچار حالت روحی متعادل و مناسبی نیستید از گرفتن تصمیم های مهم و موثر خودداری کنید ، اینگونه تصمیم گیری ها نیاز به روحیه ای شاد ، منطقی بیدار و ذهنی هوشیار و جامع نگر دارند پس کمی به خود فرصت دهید .

8. زمانی که دچار حالت مناسب روحی و خلق و خوی طبیعی نیستید بشدت از افراد منتقد و منفی گرا دوری کنید . همنشینی با این گروه موجب تشدید مشکلات و سخت تر شدن شرایط روحی روانی شما خواهد شد .افسردگی

9. ورزش ها ، خصوصا موارد دست جمعی و گروهی ( ترجیحا هوازی ) در کاهش استرس و نرمال ساختن شرایط روحی شما بسیار موثر و مفید خواهند بود . امیدوارم این نکته را جدی بگیرید و به آن عمل کنید .

10. وقتی شرایط روحی مناسبی ندارید ، دوری از محیط استرس زا و تنش آفرین ، همچنین سپری ساختن وقت در شرایطی متفاوت و مفرح و شاداب می تواند در بازسازی ذهن شما بسیار مفید بوده و برای برخورد منطقی تر با شرایط موجود کمک زیادی را بنماید .

 

ایمان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.