زن ریحانه آفرینش (بازدید: 4095)
جمعه 5/11/1386 - 10:21 -0 تشکر 26572
قیامت ، شباهت ، شفاعت و چادر

سلام

قیامت رو قبول داری ؟

شفاعت رو قبول داری ؟

قبول داری که محور شفاعت فاطمه ی زهراست ؟

و هر چه شباهت بیشتر باشه شفاعت بیشتره ؟

حالا با چادر به حضرت زهرا شبیه تری یا بدون چادر ؟

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

شنبه 4/12/1386 - 23:35 - 0 تشکر 31491

هیچکس منکر اهمیت چادر نیست....................و چادر به تنهایی کافی نیست.نجابت و.حیا هم مهم هستند

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

يکشنبه 5/12/1386 - 13:5 - 0 تشکر 31525

به نظر من اگر کسی دل آماده داشته باشد ، چادر برایش حیا و عفت می آورد .

یعنی کسی که اهمیت و حرمت چادر را درک کرده باشد ...

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

چهارشنبه 7/1/1387 - 13:53 - 0 تشکر 34833

دوست من فرمایش شما کاملا درست است ولی فراموش نکنیم حضرت زهرا را فقط با چادر ایشان نباید بشناسیم اما این گفته تان را کاملا قبول دارم

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

شنبه 24/1/1387 - 23:43 - 0 تشکر 36556

**به نام حضرت دوست**
سلام... راستش حرفتون رو قبول دارم!! اما من با دلم... با اخلاقم... با رفتارم.. با صبور بودنم... با متانتم.... با وقار و حیای قشنگم بیشتر به حضرت زهرا( س) شبیهم!! تا فقط با چادری که الآنم خیلی جاها ملعبه ی دست خیلی از سودجوها شده!! در یک کلام!! چادر بدون دُرّ!! فقط چند متر پارچس!! یا علی. مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.
ندای آسمانی من در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت.

جمعه 31/3/1387 - 9:28 - 0 تشکر 44220

سلام دوستان

به دلیل اینکه این تاپیک از صفحه اول خارج شده بود این پاسخ را دادم تا این تاپیک در دسترس باشه دوستان عزیز در مورد چادر میتونیم در این تاپیک بحث کنیم و در تاپیک های دیگه راجع به موضوع همون تاپیک بحث کنیم

با تشکر

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

جمعه 31/3/1387 - 12:28 - 0 تشکر 44253

( سرکار خانم آقایی شما لطف دارید به همون دلیلی که مطلب من دو بار ثبت شده به همون دلیل هم به یکباره حذف شده مهم نیست هستیم خدمتتون)

جناب آقای / سرکار خانم ماندگاری محترم   سلام

وقتی میشه با دلیل و منطق به یه چیزی رسید و از اون طرف هم مخاطب مختاره که نظر شما رو قبول کنه یا قبول نکنه بهتر میدونم که مسائل رو خیلی روشن و شفاف با دلیل و منطق به اثبات برسونید مسلم بدونید همه کسانی که چادر سر نمی کنن اینطور نیست که مشکلی با حضرت زهرا (س) داشته باشند و شاید برعکس خیلی حضرت زهرا (س) رو هم دوست داشته باشند من فکر میکنم باید دلیل اونا رو در چادر سر نکردن با طرح یک سوال ماهرانه ازشون شنید و با روی باز  اونا رو به سمت چادر گرایش داد من افراد زیادی رو می شناسم که شاید عاشق ائمه علیهم اسلام ولی چون شاید احساس می کنن اینجوری راحت ترند (و واقعا هم سعی می کنن بدون اشتباه باشن).

یا علی

شنبه 1/4/1387 - 6:18 - 0 تشکر 44352

سلام دوستان.

خانم یلدا؛

فکر میکنم منظورم رو خوب بیان نکردم.

شما میدونید فرمول PV = NRT در فیزیک درسته و برای اینکه بخواید فشار یا حجم یا ... رو حساب کنید از این فرمول استفاده میکنید.اما شده در دبیرستان به دبیرتون بگید عمرا تا این رو برای من ثابت نکنی من ازش استفاده نمیکنم؟

شده به استاد هندسه بگید عمرا تا مجموعه رو برای من تعریف نکنی محاله من مسائل مجموعه رو حل کنم؟(مجموعه تعریف ندارد)

با این حساب شما چرا نماز صبح رو دو رکعت میخونید؟شده به مرجعتون نامه بدید بگید تا برای من ثابت نکنی رسول الله(ص) صبح ها دو رکعت میخونده من نماز صبح نمیخونم؟چرا در نماز دو تا سجده میرید در هر رکعت؟چرا خودتون رو در نماز میپوشونید؟چرا رکوع میرید؟چرا در نماز در رکعت های اول و دوم سوره ی حمد رو میخونید؟چرا اینطوری وضو میگیرید؟چرا از صبح تا مغرب در روزه چیزی نمیخورید؟چرا...

این که نشد حرف!!

چون من علتش رو نمیدونم انجامش نمیدم درست هست اما نه در مورد مسائلی که میدونید درسته اما برای شما ثابت نشده.

بله بنده هم میدانستم چشم چرانی غلطه؛انجام ندادم و دنبال دلیل هم رفتم.بعد هم برام اثبات شد.اما آیا درسته بگم چون علتش رو نمیدونم با این که میدونم کار درستی هست انجامش نمیدم؟

شما در مورد مسائلی که درستی اونها رو میدونید اما علت صحیح بودن رو نمیدونید ملزم به اجرا هستید.با توجه به اینکه شما فرمودید میدانید چادر حجاب برتر هست اما اثبات نشده برای شما باید چادر سر میکردید و همزمان دنبال علت میرفتید.

شده بپرسید من عمرا تا نفهمم در درون بدنم چه بلایی سر غذا میاید(پس از رد شدن از معده) و تک تک معادله های شیمیایی را نخوانم و نفهمم؛غذا نمیخورم؟

مسئله این است که در مورد مسائلی که میدانید درست هستند بنابه درست بودن باید اجرا کنید و بنا به حقیقت جویی باید به دنبال علتش بروید.

یا علی.


 

 

شنبه 1/4/1387 - 6:18 - 0 تشکر 44353


 

 

شنبه 29/4/1387 - 23:20 - 0 تشکر 48454

حجاب، چادر یا مانتو ؟! ظاهر یا باطن؟!

گفت: من نمی دونم شما چادری ها چرا می خواهید همه مثل شما باشند. خدا گفته حجابت را رعایت کن. دیگه نگفته که حتما چادر سرت کن! حجاب یه امر سلیقه ایه. خدا گفته گردی صورت و دست ها تا مچ آزاد باشه. حالا یکی سلیقه اش می کشه مانتو تنگ کوتاه بپوشه با آرایش. چه اشکالی داره؟ مهم اینه که دلش پاکه و اون حدی هم که خدا گفته را رعایت کرده. تازه وقتی خانواده زن راضی به این کارش هستند دیگه به دیگران چه مربوطه که زن چطوری خودش را می پوشانه؟


گفتم: معلومه آیات حجاب را نخوندی و روایات و احادیثی که در این زمینه اومده. در آیه 59 سوره احزاب و آیه 30 و 31 سوره نور به طور کامل گفته که چطوری خودت را بپوشانی. حجاب حق زن یا خانواده اش نیست که بخواهند در موردش تصمیم بگیرند. حجاب یک حق الهی است و خدا به بنده اش امر کرده که باید حجاب را رعایت کنه.گفت: یعنی هر کی چادر نپوشه مستقیم میره جهنّم؟!!


گفتم: تو چرا گیر دادی به چادر؟ من هیچ وقت نمیگم کسی که چادری نیست حجاب نداره. حرف من اینه که این مانتوهای اندامی که الان مد شده نمیتونه حجاب کامل را همراه بیاره.


گفت: نه که چادری هامون خیلی باحجاب هستند؟!


گفتم: حرف من رو چادری و مانتویی بودن نیست. می تونی مانتو بپوشی ولی یه مانتویی که اندامت در اون نمایان نباشه و با یک مقنعه یا روسری بلندی هم سرت را بپوشانی. زنان چادری هم اگه قرار باشه فقط چادر را روی سرشون بکشند و هیچ چیز دیگه ای را رعایت نکنند حجاب کامل ندارند.


گفت: ای ول. این یکی حرفت را قبول دارم. خداییش حالم از بعضی از این چادری هایی که آرایش می کنند و چادرشون تو هوا پرواز می کنه به هم می خوره.


گفتم: پس معلومه از چادر بدت نمیاد. بلکه از نوع پوشش بعضی از چادری ها بدت میاد.


گفت: و نوع رفتار بعضی هاشون که حجاب دارند و فکر میکنند از دماغ فیل افتادند و ما مانتویی ها یه مشت بی عفّت جهنّمی هستیم.


گفتم: خود من به عنوان یک زن محجّبه چادری هیچ وقت همچین تصوری نسبت به بدحجاب ها نداشتم. هیچ کس نمی تونه بگه من نزد خدا مقرّب تر از فلانی هستم چون فقط خدا آگاه به درون ما انسانهاست. ولی پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله از ما پیروانش خواسته که هم خُلقا و هم خَلقا مثل ایشان باشیم. یعنی همونطور که باطن و کردارمون در شأن یک مسلمان هست، ظاهرمون هم باید اسلامی باشه.


گفت: ولی خیلی از انسانهایی که ظاهری اسلامی دارند بعدا تو زرد از آب درمیان و آبروی هر چی مسلمونه می برند.


گفتم: مشکل شما اینه که اسلام را با عملکرد افرادش تعریف می کنید. ما نباید مثلا حجاب را با رفتار و کردار یک با حجاب یا بی حجاب تعریف کنیم. ما باید ببینیم خداوند متعال و ائمه اطهار چه سفارشی به ماکردند و به همون عمل کنیم. حالا یکی ظاهر اسلامی داره اما تو باطنش به هیچی مقیّد نیست. اون دیگه خودش مسؤول اعمالشه و یه روزی باید جواب پس بده.


گفت: باید روی این قضیه بیشتر فکر کنم.

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یاحق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 30/4/1387 - 12:36 - 0 تشکر 48500

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

به نظر من باید به اصل موضوع توجه بشه، اهل حجاب مورد بحث قرار بگیره نه نوع پوشش، هرچند باید این رو هم قبول داشت که چادر حجاب کامل هست، ولی اشخاصی هم این حجاب رو به بازی میگیرن، نمونه بارزش رو من در دانشگاه خودمون دیدم، چون چادر الزامی هست خانم ها با چادر میان ولی یا بلد نیستن چادر سر کنن، یا دوست ندارن و از قصد این گونه رفتار میکنن، یا عین سوپرمن به صورت شنل ازش استفاده میکنن یا دور کمر میپیچن و زمین رو جارو میکنن، ولی خیلی دیدم خانم هایی با مانتو حجاب کامل رو داشتن، برای همین میگم چادر یا مانتو مهم نیست، حجاب مهمه، اینها وسیله هست، استفاده مهمه، ولی خب چادر تمام بدن خانم ها رو پوشش میده و عفیف بودن حفظ میکنه، بازم میگم مانتو یا چادر شرط نیست، اهل حجاب که در قران هم بهش اشاره شده، سوره احزاب آیه 59 دقیقا اشاره کرده، این مهمه، اگر شخصی قران رو قبول داشته باشه باید حجاب کامل رو داشته باشه، انشالله که دید ما به چادر به عنوان چند متر پارچه نباشه و ارزش چادر رو حفظ کنیم

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی