انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 333)
چهارشنبه 1/10/1389 - 12:32 -0 تشکر 265357
انجام پژوهش در استانخراسان شمالی به شکل سلیقه ای

متأسفانه تاکنون موضوع پژوهش در خراسان شمالی جدی گرفته نشده است و این امر به شکل سلیقه ای انجام می شود که به اصلاح نیاز دارد.به گزارش کمیته اطلاع رسانی هفته پژوهش، نماینده مردم بجنورد، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب، گفت: استان برای رشد و توسعه به پژوهش های زیربنایی نیاز دارد و این پژوهش ها موجب توسعه، پیشرفت و تحول در جامعه می شود.«محمد مهدی شهریاری» با اشاره به این که اگر زیرساخت های خراسان شمالی براساس شاخص های علمی تعریف شود، رشدی مستمر خواهد داشت، اضافه کرد: تشکیل یک تشکل مدیریت اجرایی شامل افراد نخبه و با تجربه برای اجرای پژوهش های لازم و تدوین موضوع های پژوهش از جمله راهکارهایی است که می توان از آن برای توسعه استان استفاده کرد.وی گفت: بیش از 55 درصد از جمعیت استان در روستاها ساکن هستند و با توجه به این که پایه اقتصاد خراسان شمالی کشاورزی و دام پروری است، انجام پژوهش در این زمینه و در حوزه صنعت و معدن امری ضروری است.وی بیان کرد: پایه پیشرفت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کشورهای توسعه یافته بر پژوهش استوار است و بودجه ای که این کشورها برای این امر اختصاص می دهند، 5 درصد است، در حالی که این بودجه در ایران نیم درصد است که در بیشتر مواقع نیز تخصیص داده نمی شود.وی افزود: مجلس شورای اسلامی، برای ارتقای تحقیق و پژوهش، بودجه پژوهشی را در برنامه پنجم توسعه تا 3 درصد افزایش داده است.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی