بهداشت و سلامت (بازدید: 952)
سه شنبه 30/9/1389 - 17:20 -0 تشکر 265048
نقشه ژنتیکی سرطان مغز در کودکان با بزرگسالان متفاوت است

سرطان مغز در كودكان با بزرگسالان متفاوت است

نقشه ژنتیكی سرطان مغز كودكان با بزرگسالان متفاوت است.

به گزارش خبرگزاری فارس، تحقیقات و مطالعات روی نقشه ژنتیكی تومور مغز در كودكان نشان می دهد كه تومور مغزی در كودكان جهش و دگرگونی كمتری نسبت به همان تومور در بزرگسالان دارد.

نتایج این تحقیقات در مجله ساینس منتشر شده و نشان می دهد كه شایع ترین تومور مغزی در كودكان جهش های جدیدی دارند.

ویكتور ولكولسكو از دانشگاه جان هاپكینس در بالتیمور و سرپرست این تحقیقات گفت: این آزمایش ها نشان می دهد كه تغییرات ژنتیكی در بیماری سرطان كودكان متفاوت با همان بیماری مشابه در بزرگسالان است.

وی افزود: تغییرات كمتر امید ما را برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد درمان های جدید كودكان افزایش می دهد.

این محققان تومور "Medulloblastoma " را مورد بررسی قرار داده اند كه این تومور شایع ترین سرطان در بین كودكان است و سالانه حدود ۴۰۰ كودك مبتلا به این سرطان می شوند و حدود ۷۰ درصد از این كودكان نجات می یابند.

دولاند پارسونس از كالح پزشكی بالور در تگزاس گفت: واقعا یك مشكل خاص برای درمان سرطان مغز در كودكان به روش های معمول درمان سرطان داریم زیرا كه درمان های شیمیایی اثرات سوء زیادی روی كودكان می گذارند و این درمان ها باعث ناتوانی جنسی و عقیم شدن آن ها در بزرگسالی می شود.

وی افزود: این درمان ها برای افراد جوان واقعا تأثیرات ویرانگرانه ای دارد.

محققان معتقدند كه اگر نقشه ژنتیكی تومور مغزی در كودكان متفاوت با بزرگسالان است، پس راه درمانی متفاوتی می توان برای آن ها اتخاذ كرد.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی