سينما و تلویزیون (بازدید: 400)
دوشنبه 29/9/1389 - 17:58 -0 تشکر 264574
طنز قهوه تلخ و مختارنامه

یكم- قهوه تلخ به رغم ریخت و پاش فراوان و خرج علیحده چیزی عاید تماشاچی نمی كند. مهران میرزای مدیری در قهوه تلخ افول كرد و جبران این خسارت معنوی بعید بلكه محال می نماید. خوب شد تلفزیون نخرید و الاپول بی زبان رعیت فی الجمله هدر می شد. طنز فاخر با لودگی فرسخ ها فاصله دارد. سوگمندم كه ذائقه تماشاچی هم نازل شده و همین ها را می پسندد.دویم- چه بگویم از مختارنامه كه هر چه بگویم از وصف كامل آن قاصرم. وه كه چه می كند این خامه پخته داوودخان، میر عرصه تاریخ سازی و یكه اوستاد سینما توغرافی دینی، درد و بلایش نازل شود بر سر آن یكی «میر». بیان مختارنامه مشحون است از واژگان سترگ و مسحوركننده كه عامی و باسواد را اقناع می كند و درست در متن واقعه می نشاند. كیفیت فوطوغرافی، صحنه پردازی، حركت نماها، و بالاخره داستان، دو سه گردن از مسلسل امام علی بالاتر است. جزای او با سیدالشهدا و حشر و نشر او با اولیای الهی باد. پول تلفزیون در این یكجا هدر نشده است. دستشان درد نكند.سوم- قیمه بلیط طیاره مضاعف شد و من یك لاقبا من بعد مجبورم با استر چالاك و یابوی ورزیده سفر كنم. الیوم عازم طهرانم تا فستیوال ملی مطبوعات را داوری كنم؛ لیكن یحتمل این آخرین سفری است كه با 50 هزار تومان دولتی از طریق جو به طهران می روم. این پول، 50 گرسنه را سیر و 60 ابن السبیل را به وطنش متصل می نماید. والله حرام است از این خرج ها كردن.

منبع:کیهان

 

 

 

 

دوشنبه 29/9/1389 - 21:22 - 0 تشکر 264676

با سلام
البته توی ایران همین طور طنزها مثه مجموعه های مهران مدیری صاحب سبک هست
معلومه هیچ وقت به طنزهای فاخری مثه لورل و هاردی نمیرسه ( چون از این دید ما نگاه میکنیم طنزهای مهران مدیری برامون خوب نیست ) و معلومه که نیست ...

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
سه شنبه 30/9/1389 - 9:5 - 0 تشکر 264733

مختار نامه كه حرف نداره ولی همین قهوه تلخ هم خوب در جای خودش خوبه خوب واقعیتهای گذشته رو نشون میده ایراد از اونجاست

سه شنبه 30/9/1389 - 14:54 - 0 تشکر 264934

مختاااااااارناااااامه بی نظییییییییییییییییره........!!!!!!!!!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی