انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 3168)
يکشنبه 28/9/1389 - 9:24 -0 تشکر 263913
اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها آغاز شد

 

رییس جمهور از اجرای مهم‌ترین بخش از طرح هدفمند كردن یارانه‌ها، از امروز (یكشنبه) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران، شب گذشته ضمن حضور در برنامه زنده تلویزیونی، گفت: بخش مهمی از طرح هدفمند كردن یارانه‌ها كه به منزله بزرگ‌ترین طرح اقتصادی تاریخ ایران محسوب می‌شود، از امروز آغاز می‌شود.

رییس قوه مجریه كه از شبكه یك سیما با مردم سراسر كشور سخن می‌گفت، آغاز این طرح را سرمنشاء تحولات عظیم اقتصادی در آینده خواند و به تشریح جزییات بیشتر آن پرداخت.

رییس جمهور با ارائه آمار و ارقام در بخش مصرف انرژی، از فواید اجرای طرح هدفمند كردن یارانه‌ها و آثار مثبت آن بر اقتصاد كشور سخن گفت.

 

منبع: خبرگزاری فارس

 

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 9:28 - 0 تشکر 263918


اطلاعیه شماره یك ستاد هدفمند‌كردن یارانه‌ها‌
فهرست كالاهای مشمول اصلاح قیمت اعلام شد

اطلاعیه شماره یك ستاد هدفمند‌كردن یارانه‌ها منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه شماره یك ستاد هدفمند‌كردن یارانه‌ها به شرح ذیل است:

اطلاعیه شماره یك
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیك الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ملت شریف تمدن‌ساز ایران به اطلاع می‌رساند كه پس از دریافت فرم اطلاعات اقتصادی خانوار و دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار و واریز مبالغ یارانه در سال جاری، مرحله نهایی اجرای قانون هدفمندكردن یارانه‌ها مبنی بر اصلاح قیمت‌های حامل‌های انرژی آرد و نان و آب شرب روستا و شهر و پرداخت یارانه‌های نقدی خانوارها از ساعت 24 شنبه 27/9/1389 در سراسر كشور آغاز می‌شود. حامل‌های انرژی‌های مشمول اصلاح قیمت عبارتند از:

1- بنزین موتور
2- نفت گاز(‌گازوئیل)
3- نفت كوره
4- گاز مایع
5- گاز خودرو
6- نفت سفید
7- گازطبیعی
8- برق

جدول قیمت كلیه حامل‌های انرژی فوق‌الذكر متعاقبا در اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندكردن یارانه‌ها به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.

تمامی خانوارهایی كه مبالغ یارانه به حساب آنها واریز شده می‌توانند با شروع كار اداری بانك‌ها در روز یكشنبه در سراسر كشور به تدریج جهت دریافت یارانه 2ماهه واریز شده اقدام نمایند.

در پایان به استحضار می‌رساند كه دولت با برنامه‌ریزی دقیق و كارشناسی شده و بكارگیری تمامی ظرفیت خویش از آمادگی كامل برای اجرای قانون برخوردار است.

خواهشمند است بدون توجه به شایعات و گمانه‌زنی‌های بی اساس اخبار اجرای قانون را از طریق مراجع رسمی اطلاع رسانی دولت و اطلاعیه‌های ستاد هدفمند‌كردن یارانه‌ها پیگیری نمایند.

ستاد هدفمند‌كردن یارانه‌ها با پایش دقیق و مستمر كلیه ابعاد اجرای قانون این اطمینان را به مردم انقلابی ایران می‌دهد كه نهایت مراقبت را اعمال نموده و در اجرای طرح همراه مردم حركت می‌كند و ان شاءالله با همبستگی آحاد مردم و دولت مسیر تعالی در دوره پیشرفت و عدالت را طی خواهد نمود.

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 9:32 - 0 تشکر 263921

 براساس اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها؛
بنزین سهمیه‌ای 400 و آزاد 700 تومان تعیین شد

ستاد هدفمند كردن یارانه ها در اطلاعیه شماره 2 خود میزان سهمیه و قیمت های جدید حامل های انرژی را اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس متن كامل این اطلاعیه آمده است:
میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل وگاز خودرو (سی ان جی) در حوزه حمل و نقل كه بر اساس قانون هدفمندكردن یارانه تعیین شده است برای وسایل نقلیه بنزین سوز، گاز سوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:

1ـ سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی، عمومی و موتورسیكلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان 1389 تعیین می شود.

2ـ بنزین معمولی سهمیه ای به قیمت هر لیتر4 هزار ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7 هزار ریال و گاز خودرو (سی ان جی) هر متر مكعب به قیمت 3 هزار ریال تعیین می شود.

3ـ بنزین سهمیه ماه های گذشته خودروهای شخصی كه در كارت سوخت افراد باقیمانده است به صورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی 1000 ریال و بنزین سوپر 1500 ریال قابل استفاده است.

4ـ سوخت كلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و كاربری سهمیه بندی شده و گازوئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر 1500 ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 3500 ریال تعیین و از طریق كارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.

5-به منظور حمایت از بخش كشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراكز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای 1500 ریال و قیمت غیر سهمیه ای 3500 ریال تعیین می گردد.

6 - جهت رفاه و نیز امكان مدیریت فعال بخش حمل و نقل كه از گازوئیل استفاده می كنند سهمیه این بخش به صورت دو ماهه با قیمت 1500 ریال تعیین و از طریق كارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.

سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت 24 روز شنبه مورخ 27 آذر 1389 قابل اجراست.

ضمناً‌ علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند1 ، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر 1000 ریال تعیین می شود كه از دی ماه 1389 از طریق كارت سوخت خودرو قابل استفاده است.

همچنین وسایل نقلیه دیزلی (گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداكثر میزان مصرف10روز برای یك مرحله با قیمت 165 ریال بهره مند می گردند.

در پایان اعلام می دارد دولت خدمتگزار ضمن تأكید بر اجرای كامل قانون انتظار دارد رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه و فعالان حوزه حمل و نقل با تشریك مساعی منافع ملی و رعایت حقوق مصرف كنندگان همچون گذشته ملت بزرگ و خادمین خود دردولت را یاری نمایند.

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 9:35 - 0 تشکر 263925


در گفت‌وگوی اختصاصی با فارس اعلام شد:
جزئیات قیمت 22 تا 100 تومانی قیمت برق خانگی با متوسط قیمت 27.9 تومان

یك مقام مسئول گفت: متوسط قیمت برق برای مصارف خانگی 27.9 تومان تعیین شد و حداقل قیمت برای مصرف زیر 100 كیلوات ساعت هم 22 تومان است.

این منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود: متوسط قیمت پیشنهادی وزارت نیرو برای برق خانگی حدود 43 تومان بود كه دولت سرانجام 27.9 تومان را به تصویب رساند.
وی ادامه داد: برای مصارف خانگی مصرف صفر تا 100 كیلووات ساعت 22 تومان، برای مصرف 100 تا 200 كیلووات ساعت 25 تومان و بعد از آن و بالاتر از 200 كیلووات ساعت برای مصارف بالاتر شیب این قیمت تندتر شده و قیمت آن 100 تومان است.
وی گفت: شیب قیمت برق تجاری نیز تندتر از برق خانگی است و دیماند ثابت آن گران‌تر شده است.
این مقام مسوول افزود: قیمت متوسط برق خانگی قبل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها حدود 17 تومان بود كه با اجرای هدفمندی یارانه‌ها این قیمت به 22 تومان افزایش یافته است.

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 9:37 - 0 تشکر 263926


مدیر گازرسانی شركت ملی گاز ایران در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
متوسط قیمت 59 تومانی گاز خانگی با كف قیمت 20 تومان

مدیر گازرسانی شركت ملی گاز ایران از متوسط قیمت 59 تومانی گاز خانگی با كف قیمت 20 تومان برای دهك های اول و دوم خبر داد.

مجتبی شیخ‌بهایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: قیمت جدید گاز براساس قانون هدفمند كردن یارانه‌ها كه قرار است از امروز مورخ 28 آذرماه 89 اجرا شود به میزان هر متر مكعب به طور میانگین 50 تومان افزایش پیدا می‌كند.
وی افزود: این قیمت جدید یكی از گزینه‌هایی است كه قرار است اجرا شود و گزینه نهایی قیمت امروز به طور رسمی اعلام خواهد شد.
شیخ بهایی اظهار كرد: این میانگین برای دهك‌های اول و دوم به ازای هر متر مكعب 20 تومان است و برای دهك‌های نهم و دهم بیشتر از این مقدار خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه قیمت‌های جدید قرار است از امروز اعمال شود، گفت: در صنایع بزرگ قیمت‌ها افزایش پیدا خواهد كرد و چون بخش خانگی حجم زیادی را خواهد برد كنتورخوانی از ماه قبل تا تاریخ جدید با قیمت قبلی یعنی 13 تومان و از تاریخ 28 آذر تا كنتورخوانی جدید با قیمت‌های جدید اعمال خواهد شد.
شیخ بهایی افزود:‌ این قیمت‌ها برای مناطق پنج‌گانه سردسیر یكسان است اما این مناطق با توجه به حجم هر متر مكعب گازی كه قرار است مصرف كنند و جدول آن قبلاً تهیه و اعلام خواهد شد متفاوت است.

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 9:39 - 0 تشکر 263928


طی روزهای آینده انجام می‌شود:
واریز 8 هزار تومان یارانه نان به حساب مردم

رئیس جمهور در گفت‌وگوی زنده با مردم از شبكه اول سیما اعلام كرد: ظرف 7 تا 10 روز آینده برای یارانه نان مردم نفری 4 هزار تومان در هر ماه واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد‌ رئیس جمهور كه شب گذشته با شبكه اول سیما با مردم صحبت می‌كرد، اعلام كرد: چون نان به عنوان مهمترین غذای مردم شناخته می‌شود و مردم باید نان خوب بخورند ظرف 7 تا 10 روز آینده برای هر نفر مبلغ 4 هزار تومان یارانه نقدی جداگانه به حساب مردم واریز می‌شود.
رئیس جمهور همچنین با بیان اینكه یارانه 81 هزار تومانی برای دو ماه اول به حساب مردم واریز شده گفت: تمام تلاش این است كه برای مرحله دوم پرداخت یارانه نقدی این مبلغ به دو برابر افزایش پیدا كند.
احمدی‌نژاد از مردم درخواست كرد: با توجه به اینكه مردم از فردا می‌توانند یارانه نقدی واریز شده به حساب سرپرست‌ خانوارها را برداشت كنند اما به مردم توصیه كرد دست نگه دارند تا قبض آب، برق و گاز ارسال شود و با توجه به برنامه كاهش مصرف انرژی و مدیریت خانواده یارانه نقدی خود را برداشت كنند.

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 9:52 - 0 تشکر 263939


ایران دیروز (از لحاظ اقتصادی): از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی تا پایان ساعت 24، شنبه 27 آذر ماه 1389.

ایران امروز و فردا (از لحاظ اقتصادی): از ابتدای ساعت 0 و 0 دقیقه و 1 ثانیه، یکشنبه 28 آذر ماه 1389.

امیدواریم همه ما از این پس صرفه جویی و بهینه مصرف کردن را در دستور کار زندگیمان قرار دهیم تا از محل این صرفه جویی و بهینه مصرف کردن، کشور، آن گونه که شایسته ایران اسلامی است ساخته شود.

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 16:42 - 0 تشکر 264142


در گفت‌وگوی اختصاصی فارس با محمدرضا فرزین؛
جزئیات قیمت‌های جدید برق، گاز، آب، آرد و سوخت هواپیما اعلام شد

متوسط قیمت برق 45 تومان، آب 283 تومان، گاز خانگی 70 تومان، گندم 250 تومان، آرد 290 تومان، برق صنایع 40 تومان، برق كشاورزی 14 تومان و سوخت هواپیما 400 تومان از سوی محمدرضا فرزین سخنگوی كارگروه تحول اقتصادی اعلام شد.

محمدرضا فرزین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس از آغاز خوب هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: براساس گزارش‌های ارسال شده در پمپ‌بنزین‌ها ازدحامی نداریم و ازدحامی در عابربانك‌ها نیز برای دریافت یارانه نقدی گزارش نشده است.
وی در خصوص جزئیات قیمت برق، گاز، آب و نان به خبرنگار فارس گفت: قیمت برق، گاز و آب براساس مناطق گرم، سرد و معتدل كشور و "گروه‌های مصرفی " متفاوت پیش‎بینی شده است.
وی در حین حال افزود: متوسط قیمت برق 45 تومان، متوسط آب مصرفی هر متر مكعب 283 تومان و متوسط قیمت گاز خانگی هر متر مكعب 70 تومان تعیین شده است.
فرزین اضافه كرد: قیمت گندم در سراسر كشور تك‎نرخی و با قیمت 250 تومان عرضه می‌شود.
به گفته وی، آرد نیز تك‎نرخی شد و با هزینه آسیا و حدوداً 290 تومان عرضه خواهد شد بر این اساس قیمت آرد آزاد‌پزها كاهش یافت.
سخنگوی كارگروه تحول اقتصادی تصریح كرد: قیمت آرد 7 درصد 280 تومان، آرد 12 درصد 290 و آرد 18 درصد 300 تومان پیش‎بینی شده است.
به گفته فرزین در خصوص قیمت اصلاح شده نان و محصولاتی كه آرد استفاده می كنند با صنوف و تشكلهای مربوطه توافق شده است و وزارت بازرگانی باید قیمتهای جدید را اعلام كند.
فرزین با اشاره به تفاوت قیمت این حامل‌ها برای مناطق مختلف خاطرنشان كرد: به عنوان مثال در مناطق گرم متوسط قیمت برق 14 تومان است.
وی گفت: قیمت برق صنعتی 40 تومان و برای كشاورزی 14 تومان پیش‌بینی شده است.
فرزین گفت: قیمت آب برای كشاورزی اصلاً تغییری نكرده است و تنها قیمت آب شرب شهری و روستایی مشمول افزایش قیمت می‌شود.
وی ادامه داد: قیمت آب براساس میزان مصرف متفاوت است. برای استان‌ها ضرایب تبعیضی در نظر گرفته‌ایم و براساس میزان هزینه ضرایب تبعیضی هم كاملاً مشخص شده است.
فرزین تصریح كرد: قیمت خدمات فاضلاب هیچ تغییری نكرده است.
سخنگوی كارگروه تحول اقتصادی خاطرنشان كرد: قیمت بنزین هواپیما برای ایرلاین‌های ایرانی 400 تومان و برای هواپیماهای ایرلاین‌های خارجی به نرخ بین‌المللی خواهد بود.
فرزین در خصوص قیمت گازوئیل تصریح كرد: برای بخش كشاورزی روزانه 10 میلیون لیتر، بخش صنعت 3 میلیون لیتر و حمل و نقل 39 میلیون لیتر سهمیه در نظر گرفته شده كه قیمت هر لیتر گازوئیل در محدوده سهمیه‌بندی 150 تومان است.
وی ادامه داد: در عین حال نرخ دوم قیمت گازوئیل 350 تومان است كه برای مصرف خارج از سهمیه در نظر گرفته شده است.
خبرنگار فارس پرسید: شب گذشته رئیس جمهور از مردم خواستند در صورت برخورد با مشكل افزایش قیمت بی‎رویه موضوع را به دولت اطلاع دهند. در این رابطه چه تدابیری برای ارتباط مردم با دولت اندیشیده شده است؟
وی پاسخ داد: ستاد هدفمند كردن یارانه‌ها به مدیریت معاون اول رئیس‌جمهوری نظارت‌های كلی را انجام می‌دهد. در عین حال مردم در صورت بروز مشكل در خصوص قیمت‌های بازار باید با وزارت بازرگانی، بخش كشاورزی با وزارت كشاورزی و بخش صنعت با وزارت صنایع تماس بگیرند و این دستگاه‌ها مكلفند شماره تلفن‌ و امكان ارتباطات مردم با خود را فراهم كنند.

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 16:45 - 0 تشکر 264144


بر اساس تازه‌ترین اطلاعات دریافتی منتشر شد:
گزارش مشروح فارس از قیمت‌های قدیم و جدید‌ 7 حامل انرژی

همزمان با آغاز هدفمندسازی یارانه ها، گروه اقتصادی فارس قیمتهای جدید انواع سوخت شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت كوره، گاز مایع، سی ان جی و گاز خانگی به همراه قیمتهای قدیم آنها را منتشر كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حامل انرژی بنزین معمولی پس از هدفمند یارانه‌ها به دو قیمت سهمیه‌ای 400 و آزاد 700 تومان ارائه خواهد شد، همچنین قیمت سهمیه‌ای بنزین سوپر 500 و آزاد آن 800 تومان تعیین شده است.
بر این اساس بنزین معمولی بصورت سهمیه‌ای پیش از اعلام قیمت‌های جدید به قیمت 100 و به صورت آزاد 400 تومان ارائه می‌شد.
بر اساس این گزارش گاز خودرو یا CNG نیز كه بر دو مبنای حجم و وزن سنجیده می‌شود در هر متر مكعب 300 تومان یا در هر كیلوگرم 405 تومان عرضه خواهد شد. این گزارش حاكی است ظرفیت مخازن بزرگ 75 لیتری CNG نصب شده روی خودروها 20 متر مكعب یا 13 كیلوگرم است.
پیش از اعلام قیمت‌های جدید CNG به قیمت 40 تومان در هر متر مكعب ارائه می‌شد.

*گاز مایع لیتری 300 تومان

بر این اساس گاز مایع یا LPG نیز از دیگر حامل‌هایی است كه افزایش قیمت خواهد داشت و قیمت آن در دو بخش حمل‌ونقل و مصارف خانگی (سیلندرهای 11 كیلویی) متفاوت خواهد بود. قیمت LPG كه ارزش سوختی بسیار بالاتری نسبت به CNG دارد در بخش حمل‌ونقل هر لیتر 300 تومان یا هر كیلو 540 تومان ارائه می‌شود. همچنین قیمت این حامل انرژی برای مصارف خانگی هر لیتر 100 یا هر كیلو 180 تومان است.
بر اساس این گزارش به دلیل ارزش بالای سوختی LPG و امكان استفاده آن در بخش‌های دیگر از پایان دی‌ماه به بعد به صورت كنترل‌شده و با كالابرگ ادامه خواهد یافت. در عین حال به ازای هر كیلوگرم به طور متوسط 120 تومان بابت هزینه حمل، توزیع و نوسازی سیلندر علاوه بر قیمت گاز به شركت‌های توزیع كننده تعلق خواهد گرفت.
این گزارش حاكی است، پیش از تغییر قیمت‌ها LPG در بخش حمل و نقل تقریبا بصورت رایگان توزیع می‌شد و تنها هر 6 ماه یكبار 3 هزار تومان بابت تست مخازن پرداخت می‌شده است. در عین حال قیمت توزیع گاز مایع خانگی به ازای هر كیلو تقریبا 77.2 تومان و به ازای یك سیلندر 11 كیلویی 850 تومان بوده است. در واقع با احتساب هزینه‌های حمل‌ونقل قیمت گاز مایع خانگی تقریبا 2.5 برابر شده است.
بر این اساس قیمت LPG باز و مخازن بیش از 11 كیلویی به ازای هر لیتر 300 و به ازای هر كیلو 540 تومان خواهد بود.

* نفت سفید 100 تومان و نفت كوره 200 تومان قیمت‌گذاری شد

بر اساس این گزارش قیمت نفت‌گاز برای بخش‌های حمل و نقل، كشاورزی و صنعت به صورت سهمیه‌ای با كارت هوشمند سوخت 150 و به صورت آزاد 350 تومان ارائه می‌شود.
در عین حال قیمت نفت‌گاز نیروگاهی 350 تومان و نفت كوره نیروگاهی 200 تومان تعیین شده است. در عین حال نفت كوره حرارتی نیز 200 تومان و نفت سفید حرارتی كه بر اساس مصارف خانگی با كالابرگ ارائه می‌شود و سهمیه آن نیز بصورت منطقه‌ای تعیین شده است، به قیمت 100 تومان ارائه می‌شود.
بر این اساس پیش از اعلام قیمت‌های جدید نفت‌گاز و نفت سفید هر دو به قیمت 16.5 تومان و نفت كوره به قیمت 9.8 تومان به ازای هر لیتر ارائه می‌شدند.
در عین حال برای بخش كشاورزی روزانه 10 میلیون لیتر، بخش صنعت 3 میلیون لیتر و حمل و نقل 39 میلیون لیتر سهمیه نفت‌گاز در نظر گرفته شده كه قیمت هر لیتر گازوئیل در محدوده سهمیه‌بندی 150 تومان است. در عین حال نرخ دوم قیمت گازوئیل 350 تومان است كه برای مصرف خارج از سهمیه در نظر گرفته شده است.
ادامه دارد...

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 28/9/1389 - 16:47 - 0 تشکر 264145

 ادامه:

*قیمت سوخت مصرفی حمل‌ونقل دریایی

این گزارش حاكی است بنزین معمولی برای حمل‌ونقل دریایی شناورهای صیادی به قیمت 400 تومان و برای شناورهای تفریحی و باری به قیمت 700 تومان ارائه می‌شود.
بر این اساس نفت‌گاز حمل و نقل دریایی صیادی به دو قیمت 150 و 350 تومانی سهمیه‌ای و آزاد ارائه می‌شود و این حامل برای شناورهای ایرانی با هر نوع كاربری در آب‌های بین‌المللی مشرف به كشورهای همسایه 350 تومان قیمت‌گذاری شده است.
همچنین نفت‌گاز دریای بانكرینگ(سوخت‌رسانی به كشتی‌ها) برای شناورهای ایرانی و خارجی با هر نوع كاربری در آب‌های بین‌المللی به نرخ بین‌المللی بانكرین و به نرخ روز دنیا كه بصورت هفتگی بر اساس قیمت‌های بین‌المللی تعیین می‌شود، ارائه خواهد شد.
در عین حال نفت‌گاز دریایی مسافربری داخلی كه سهمیه آن بر اساس تقسیم‌بندی ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت تعیین می‌شود به قیمت 150 تومان ارائه خواهد شد.

*بنزین هواپیما 400 تومان در هر لیتر/ گاز خانگی متوسط 70 تومان در هر متر مكعب

بر اساس این گزارش قیمت بنزین هواپیما برای ایرلاین‌های ایرانی 400 تومان و برای هواپیماهای ایرلاین‌های خارجی به نرخ بین‌المللی خواهد بود.
این در حالی است كه قیمت قبلی سوخت هواپیما برای شركتهای خارجی 800 تومان و شركتهای داخلی 130 تا 140 تومان بوده است.
قیمت گاز براساس مناطق گرم، سرد و معتدل كشور و "گروه‌های مصرفی " متفاوت پیش بینی شده و متوسط قیمت گاز خانگی هر متر مكعب 70 تومان تعیین شده است. قیمت گاز خانگی پیش از هدفمند كردن یارانه‌ها 13 تومان در هر متر مكعب و برای دو دهك اول 10 تومان در هر متر مكعب محاسبه می‌شده است.

 ما مي توانيم ....

چهارشنبه 1/10/1389 - 17:43 - 0 تشکر 265559

اطلاعیه شماره 3 ستاد هدفمندی یارانه ها

ستاد هدفمندکردن یارانه ها در اطلاعیه شماره 3 خود میزان سهمیه و قیمت‌های جدید نفت گاز غیر خودرو، نفت کوره، گاز مایع و نفت سفید را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه شماره3 ستاد هدفمندکردن یارانه ها به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
میزان سهمیه و قیمت‌های جدید نفت گاز غیر خودرو، نفت کوره، گاز مایع و نفت سفید که براساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تعیین شده به شرح ذیل اعلام می‌شود.
-نفت گاز بخش کشاورزی با قیمت نفت گاز سهمیه ای معادل هر لیتر 1500 ریال
-نفت گاز بخش صنعت با قیمت نفت گاز سهمیه ای معادل هر لیتر 1500 ریال
-نفت کوره هر لیتر 2000ریال
-گاز مایع هر لیتر 1000ریال معادل هر کیلو 1800ریال ( ‌توزیع با کالابرگ ) بدون هزینه توزیع
-نفت سفید هر لیتر 1000ریال ( ‌توزیع با کالابرگ )
-قیمت بنزین سوپر سهمیه ای معادل هر لیتر5000ریال و بنزین سوپر غیرسهمیه ای معادل هر لیتر 8000ریال تعیین شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی