فرهنگ پایداری (بازدید: 481)
شنبه 27/9/1389 - 22:3 -0 تشکر 263828
صلح با رژیم فاشیست صهیونیستی ممكن نیست

یک پایگاه خبری با بیان اینکه نژادپرستی بشدت در رژیم صهیونیستی گسترش یافته است تصریح کرد، رژیم‌های فاشیست به دلیل ماهیت خود نمی‌توانند با کسی صلح کنند زیرا این رژیم‌ها نمی‌توانند بدون ایجاد جنگ و بحران‌ به زندگی خود ادامه بدهند

 

 

ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

شنبه 27/9/1389 - 22:4 - 0 تشکر 263829

پایگاه خبری، «المتوسط آنلاین» در مقاله‌ای به وحشیگری و نژادپرستی رژیم صهیونیستی پرداخت و اعلام کرد که دنیا با رژیمی فاشیست روبه‌روست. این پایگاه خبری به سخنان چندی پیش خاخام "عوادیا یوسف " اشاره کرد که خواستار نابودی همه مردم فلسطینی شده بود و نوشت: سخنان او، چیزی را در اذهان ما یادآوری کرد که از یاد نبرده بودیم. سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل تقریبا همه جوانب فلسطین را در بر گرفته است.

اقدامات وحشیانه‌ای که اسرائیلی‌ها مرتکب می‌شوند به طور کلی و به طور خاص، هیچ شکی باقی نمی‌گذارد که ما اکنون در مقابل رژیمی هستیم که در فرهنگ و سیاست و موجودیت خود فاشیست است.
متوسط آنلاین به مذاکرات مستقیم سازش تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی و با کمک آمریکا اشاره کرد و با بیان اینکه صلح با رژیم فاشیست امکان‌پذیر نیست، نوشت: آیا می‌توان با رژیم فاشیست صهیونیستی به صلح رسید؟ مذاکرات مستقیمی که تشکیلات خودگردان آغاز کرده است نتیجه‌ای دارد که همه می‌دانند؛ شکست. رژیم‌های فاشیست به دلیل طبیعت خود نمی‌توانند با کسی صلح کنند.

صلح به زیان این رژیم‌هاست زیرا این رژیم‌ها نمی‌توانند بدون ایجاد جنگ و بحران‌های موجودیتی که به وسیله آن مشروعیت‌های دروغین خود را پنهان می‌کنند به زندگی خود ادامه بدهند. نباید از رفتار اسرائیل تعجب کرد زیرا این رفتارها کاملا منطبق است بر طبیعت این رژیم که بر اساس تنفر، خشونت و افسانه شکل گرفته است. این پایگاه خبری در ادامه به نمونه‌هایی از رفتارهای نظامیان صهیونیست با فلسطینی‌های اسیر اشاره کرد و با بیان اینکه «اخلاقیات زندان ابوغریب، در اسرائیل ریشه دارد» به اهانت یک سرباز زن اسرائیلی به یک اسیر دست‌وپا‌بسته اشاره کرد و نوشت: این اتفاق خاطرات تلخ و سیاه بسیاری از نحوه رفتار سربازهای زن آمریکایی با زندانیان عراقی در زندان رسوا شده ابوغریب به یاد ما آورد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

شنبه 27/9/1389 - 22:5 - 0 تشکر 263831

متوسط آنلاین افزود: پس از انتشار تصاویر این زن اسرائیلی روی شبکه اینترنتی فیس‌بوک، وی از آنچه این عکس‌ها سبب آن شده است، ابراز انزجار کرد و گفت که به اسرا احترام می‌گذارد و با آنان بخوبی رفتار کرده است ولی تصویرهای منتشر شده او خلاف این را ثابت می‌کند. رفتار وی که فلسطینی‌ها را آدم حساب نمی‌کند و وی گویی این عکس‌ها را در حالی منتشر می‌کند که زیباترین روزهای حضورش در ارتش بوده است.

البته وی همه عکس‌های خود را از زیباترین روزهایش در ارتش منتشر نکرده است. روزهایی که با فلسطینی‌ها به عنوان موجودی کمتر از انسان رفتار کرد و به نظر می‌رسد روزنامه‌ هاآرتص به متن گفت‌وگوی این سرباز اسرائیلی با اسیر فلسطینی که در آن عبارات نژادپرستانه و زشت به کار برده است، دست یافته است؛ زمانی که اعلام کرده است: در جنگ قانونی وجود ندارد، من با تمام آرامش و خوشحالی هر عربی را می‌کشم و حتی سر آنان را می‌برم. متوسط‌ آنلاین افزود: چنین رفتاری و چنین اقدامات نژادپرستانه‌ای سؤالاتی را درباره نوع ارزش‌های حاکم بر محافل مختلف ارتش رژیم صهیونیستی،‌برمی‌انگیزاند، ارتشی که گوش ما و گوش فلک را با تمجید از اخلاقیات خود و پاکی تسلیحات خود کر کرده است. تصویرهای منتشر شده از سرباز زن صهیونیست و دیگر عکس‌های او، پرسش‌هایی را طرح می‌کند که پیش از این به دلیل نبود سند و شاهد مطرح نشده بود.

این پایگاه خبری با بیان اینکه اقدام یک سرباز اسرائیلی دارای پس زمینه و عقبه در مقامات رده بالای وی دارد نوشت: اسرائیل در تجاوز به حقوق بشر تا کجا می‌خواهد پیش برود؟ بسیار روشن است که این سرباز شرکایی دارد که خود را نشان نمی‌دهند و تنها به گرفتن عکس از وی به هنگام بی‌احترامی به اسیر فلسطینی اکتفا کرده‌اند؛ اسیری که در تصاویر گرفته شده (فلسطینی‌ها مرا عفو کنند) مانند حیوانی به نظر می‌رسد و سربازان دیگر از رفتار این سرباز زن با وی تفریح می‌کنند. این فلسطینی بی‌شک به هنگام آزاد شدن باید از ابوغریب اسرائیل و رفتار انسانی که با او شده است باید تعریف و تمجید کند(!). مگر ما شاهد نبودیم که در سال‌های گذشته سرباز اسرائیلی چگونه به جوان فلسطینی از فاصله یک متری شلیک کرد حال آنکه دست و چشم این جوان بسته بود؟ و این صحنه به طور اتفاقی ضبط و سپس منتشر شد.

بنابراین گزارش، نگران‌کننده، آن چیزی است که ضبط و ثبت نمی‌شود. شاید ما باید ممنون این سرباز زن اسرائیلی باشیم که بر اساس رفتار طبیعی خود رفتار ضداخلاقی و ماهیت رفتار اسرائیلی‌ها با فلسطینی‌ها را برملا کرد و ریشه‌های اخلاقی فاسد تربیت نظام اسرائیلی را که بر پایه تنفر از هر فرد عربی و فلسطینی است، رسوا کرد؛ تنفر نه به دلیل ارتکاب خطایی بلکه فقط به این دلیل که عرب هستند و این یعنی خطر امنیت بزرگ(!). 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

شنبه 27/9/1389 - 22:7 - 0 تشکر 263832

نویسنده با بیان اینکه وی قصد ندارد همه یهودیان را متهم کند نوشت: البته قدرت‌های عقلانی و دموکرات و روشنفکری هنوز وجود دارد که نگران آغاز سقوط ارزش‌های اخلاقی در جامعه یهود و نگران افزایش اشکال مختلف خشونت و جرم‌های مختلف است که این بار دیگر فقط علیه اعراب نیست. شاید فعالیت‌های جریان‌های راستگرای افراطی اسرائیلی علیه اقلیت عربی در اسرائیل شکل جدیدی از نژادپرستی و خشونت علیه اقلیت‌ها باشد و بارزترین نمونه آن مطرح کردن شماری از طرح‌ها برای قانون شدن با هدف تنگ‌تر کردن وضعیت برای اقلیت عربی باشد. متوسط‌ آنلاین در ادامه موضوع این سرباز زن صهیونیست که به یک اسیر چشم و دست بسته توهین کرد نوشت: این سرباز زن قابل سرزنش کردن نیست چون او به طور خود به خود تربیتی را از خود بروز و نشان داد که حقیقت سیاسی و واقعیت امنیتی رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد.

ما شخصا وی را سرزنش نمی‌کنیم ولی سؤال نگران‌کننده این است که آینده با وجود چنین شیوه‌های تربیتی برای اقلیت فلسطین چه در بر خواهد داشت؟ ساکنان اسرائیل که خود را روشنفکر می‌دانند در خود برای اعراب چه مخفی کرده‌اند؟ و در نهایت شگفت آنکه این اقدام این سرباز زن پدیده جدیدی برای اسرائیلی‌ها و غیر آنان نبود زیرا تصاویر مشابه تصاویر آن سرباز زن به طور گسترده در حال انتشار در مطبوعات داخل و خارج اسرائیل است.


ظهور مکارتی‌گری در اسرائیل، سرکوب آزادی و بروز خشونت


متوسط‌ آنلاین در ادامه با بیان این که دانشگاه‌های اسرائیل شاهد موجی جدید از مکارتی‌گری (کسانی که مخالفان و منتقدان دولت اسرائیل را سرکوب و نابود می‌کنند) به راه افتاده است، تصریح کرد که یکی از نمونه‌های آن این است که اخیرا گروهی به نام «ام ترتسو» (به معنای: اگر خواستید) نامه تهدیدآمیزی برای رئیس دانشگاه بن گورین ارسال و اعلام کرده است که «اساتید چپگرا» از این دانشگاه حذف و اخراج شوند. و همچنین درخواست کرده‌اند که کسی به این دانشگاه کمک مالی نکند و در مقابل رئیس دانشگاه نیز خواستار بی‌توجهی به نام و نویسندگان آن نامه شده است. بنا بر این گزارش، اسرائیل اخیرا شاهد موجی از این حملات به کسانی بود که در دانشگاه‌‌ها از سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل انتقاد کردند و حتی از دیگر کشورها و دانشگاه‌های خارجی خواستند اسرائیل را به دلیل این سیاست‌ها تحریم کنند تا این امر اهرم فشاری شود برای تغییر سیاست در اسرائیل؛ سیاست‌هایی که تجاوز به حقوق بشر و قوانین بین‌المللی است. «شلومو گازیت» رئیس سابق دانشگاه بن گوریون در رژیم صهیونیستی، مقاله‌ای در روزنامه ها‌آرتص نوشت و درباره افزایش مکارتی‌گری در اسرائیل هشدار داد.


بنا بر این گزارش، مکارتی‌گری اقداماتی است برای پیگرد فعالانی که موضعی خلاف و علیه سیاست دولت اسرائیل و قدرتمندان سیاسی آن می‌گیرند و به نداشتن حس ملی‌گرایی متهم می‌شوند. اصطلاح مکارتی‌گری از اواسط قرن 20 رایج شد. زمانی که سناتور مکارتی حملات صلیبی شدیدی علیه نیروهای عقل‌گرای آمریکا و اندیشمندان و نویسندگان و هنرمندان آن آغاز و آنان را به داشتن فعالیت ضد آمریکایی و به نفع کمونیست‌ها متهم کرد؛ با کمونیست‌هایی که در آن زمان دشمن شماره یک آمریکا بودند و بدین ترتیب مکارتی‌گری سبب نزول مصیبت‌های بزرگی بر سر بیگناهان آمریکا شد و فضایی را شبیه فضای انقلاب فرهنگی چین به وجود آورد که در آن میلیون‌ها کتاب به بهانه‌های واهی و مضحک سوزانده و هزاران نفر از کارمندان و مربیان از کار اخراج شدند و اکنون مکارتی‌گری نسخه‌ای کاملا برابر با تفکر صهیونیستی است ولی با جنبه‌های بیشتری از لائیکی.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

شنبه 27/9/1389 - 22:8 - 0 تشکر 263833

بنا بر این گزارش، امروز شاهد نوعی مکارتی‌گری در اسرائیل هستیم که از هیچ پدیده خشن و متعصبی کمتر نیست و همیشه هنرمندان، دانشگاهیان، اندیشمندان، روزنامه‌نگاران، و ادبا نخستین قربانیان آن هستند. مکارتی‌گری پدیده‌ای است نابودکننده اندیشه، آزادی و تعدد اندیشه‌ و آزادی در پژوهش علمی، نوآوری و نابودگر ریشه‌های دموکراسی است. متاسفانه دولت اسرائیل از هجمه مکارتی‌گرها به دانشگاه‌ها، اساتید و انسان های صاحب اندیشه غافل است و اقلیت عربی در اسرائیل هم شاهد مقابله مکارتی‌ها و هم شاهد نژادپرستی است. هجمه به اندیشمندان و کسانی که سیاست‌های نژادپرستانه و اشغالگری در وطن ملت‌های دیگر را رد می‌کنند امری جدید نیست. ولی این هجمه با برنامه‌تر شده است و این، خطر است.

چه آنکه بسیاری از دانشگاهیان مورد حمله واقع می‌شوند حتی با بسته‌های منفجره و تاکنون فقط از روی تصادف بود. که با این شیوه هیچ دانشگاهی کشته نشده است. متوسط‌ آنلاین نوشت: از جمله کسانی که هدف حملات اینچنینی قرار گرفت دکتر «ایلان بابه» استاد رشته تاریخ دانشگاه حیفا صاحب کتاب نسل‌کشی در فلسطین است که فلسطین را به قصد لندن ترک کرد. متوسط‌ آنلاین نوشت: چه کسی مسئول متوقف کردن این موج مکارتی‌گری است؟ امروز دستان این گروه به دانشگاه‌ها و دانشگاهیان رسیده است و آنان را به خیانت به وطن و دشمنی با صهیونیسم متهم می‌کنند و فردا دستان این گروه به احزاب چپ و میانه می‌رسد و سپس اقلیت عربی در راس قربانیان آن خواهد بود.

امروزه یک گروه از مکارتی‌ها به صورت سازمانی فعالیت می‌کند ولی زمینه برای گسترش فکر و اندیشه مکارتی‌گری در اسرائیل کاملا فراهم است. بنابر این گزارش، اندیشه مکارتی‌گری در لایه قدرت [در رژیم صهیونیستی] نفوذ کرده است. وزرای این رژیم با اندیشه مکارتی‌گری تلاش می‌کنند قوانین نژادپرستانه را تحمیل کنند که این قوانین امروز همه ضد عرب است و فردا ضد همه یهودیانی که سیاست جنگ و اشغال و تداوم تجاوز به حقوق دیگران را رد می‌کنند.
متوسط‌ آنلاین در پایان نوشت: دفاع از آزادی دانشگاه‌ها و استقلال آن، خط مقدم دفاع سرنوشت‌ساز است و جمعیت اعراب در اسرائیل بیشترین زیان را از گسترش مکارتی‌گری خواهند دید.

منبع:مقاومت اسلامی

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 28/9/1389 - 12:39 - 0 تشکر 264018

اسراییلی ها واقعا فلسطینیها رو آدم حساب نمیکنند. کلا سران رژیمشون خیلی متکبرند. لعنت خدا بر اونها

خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی