سينما و تلویزیون (بازدید: 301)
پنج شنبه 25/9/1389 - 22:16 -0 تشکر 263086
وجود ماهواره در خانه ها از مصادیق مهم منکر

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز در جامعه ما وجود ماهواره در خانه‌ها منشا فسادهای زیادی است از این رو یکی از مصادیق مهم منکر در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش مهر ، آیت الله رضا استادی شامگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری که همزمان با شب عاشورای حسینی(ع) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد در سخنانی گفت: در امر به معروف باید از چیزی که منشأ فساد است شروع کنیم، امروز در جامعه ما اگر ماهواره در هر خانه‌ای باشد منشأ گناهان فراوان است و باید جلوی آن را بگیرند، یکی از نهی ازمنکر‌های بسیار مهم این است که ماهواره از خانه‌ها دور شود.

وی در ادامه به تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) پرداخت و تصریح کرد: در زمان امام حسین(ع)، در عین اینکه مردم در سیطره یزید و یزیدیان بودند اما امام در مدینه و مکه همراهانی داشت اما باز هم از او حمایت نکردند چون مردم در شرایط تحیر و سرگردانی بودند و تبلیغات آنقدر بود که مردم نفهمیدند امام حسین(ع) حق است.

شهادت امام حسین(ع) موجب پایداری اسلام شد

عضو جامعه مدرسین حوزه ادامه داد: حضرت سیدالشهدا جان خود را فدا کرد تا مردم را از تحیر و گمراهی نجات دهد؛ اگرچه امام در کوتاه مدت به هدف نرسید اما در بلندمدت به اهداف خود رسید و شهادت ابی عبدالله(ع) بود که مکتب تشیع را به اینجا رسانده است.

آیت الله استادی گفت: اگر شهادت امام نبود چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند، امام با شهادتش مردم را از حیرت ضلالت نجات داد، امام هنگام حرکت به سمت مکه فرمود: من برای افساد و شورش قیام نکرده‌ام، من خروج کرده‌ام تا امت پیامبر(ص) را اصلاح کنم زیرا تمام برنامه‌هایی که رسول خدا برای بیمه شدن اسلام و جلوگیری از تحریف دین ترسیم کرده بود طی 50 سال منحرف و منقلب شد.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد بسیار مهم است تأکید کرد: فساد در هر جامعه‌ای سرایت می‌کند و در جایی متوقف نمی‌شود، اگر در یک خانه خانم‌های بی‌حجاب پیدا شدند و کسی جلوگیری نکرد به خانه‌های دیگر سرایت می‌کند، در کتب علما هست که فساد همانند آتش است و متوقف نمی‌شود، اگر فساد بود نباید ساکت بنشینیم و بگوئیم خاموش می‌شود.

امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مورد توجه باشد

آیت الله استادی با بیان اینکه فروع دین در هشت یا 10 مورد خلاصه نمی‌شود، گفت: فروع دین که جزء واجبات هستند بسیار زیاد است اما چون این فروع بسیار مهم بوده‌اند به این تعداد شناخته می‌شوند و یکی از مهمترین آنها هم امر به معروف و نهی از منکر است اما آیا به این مطلب با اهمیت در جامعه ما توجه لازم صورت می‌گیرد.

وی افزود: امام خمینی(ره) هم همان موقع که علیه شاه اقدام کرد با پیروی از جدش امام حسین برای شهادت آماده شد تا این خبیث را از بین ببرد زیرا شاه منشأ همه فسادها بود و اگر می‌ماند معلوم نبود جامعه ما چه وضعی داشت و دینداری مردم چگونه می‌شد.

استادی بیان کرد: معروف امام این بود که حاکم حقیقی را معرفی کند و به مردم بفهماند که یزید منشأ فساد است و باید از بین برود.

وی ادامه داد: برنامه ائمه همان برنامه پیامبر(ص) است که اگر رسول اکرم(ص) برای یاد دادن قرآن و بازکردن بند ذلت از پای مردم آمده، ائمه هم همان هدف را داشته‌اند زیرا در 50 سال شرایطی را پیش آورده بودند تا کسی مثل یزید حاکم و ائمه جامعه مسلمین شده بود.

آیت الله استادی تأکیدکرد: در جامعه اسلامی باید مرز حق و باطل روشن باشد و مردم جلوی باطل را بگیرند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام حسین(ع) نماز را بسیار دوست داشت تصریح کرد: نمازی نماز است که جامعه و مردم را اصلاح کند اگر مردم نماز بخوانند و کسی مثل یزید بر آنها حکومت کند چه نمازی است؛ ما باید به دنبال تحصیل علم و معرفت بیشتر و به دنبال حق و امر به معروف و نهی از منکر باشیم.

هدف قیام امام حسین(ع) اصلاح امت و بیداری مردم بوده است

وی با بیان اینکه گاهی از منبری‌ها مطالب ظاهرا متفاوتی درباره اهداف قیام امام حسین(ع) می‌شنویم افزود:  گاهی می‌شنوید که هدف امام این بوده است که شهید شود و یا شفاعت برای مردم کند که همه اینها یکی است زیرا ائمه برنامه‌ای از عالم غیب داشته‌اند که باید طبق آن عمل کنند.

وی ادامه داد: امام با آنکه می‌دانست شهید می‌شود قیام کرد چون وظیفه‌اش بود و باید می‌رفت و برنامه‌ای بود که از عالم غیب به او داده بودند اما چرایی این شهادت هم معلوم است که همان اصلاح امت و بیداری مردم بوده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امام با شهادتش به برنامه‌ای که از عالم غیب برای او بوده عمل کند و جانش را در راه خدا داده و خدا هم مقام شفاعت را به او بخشیده است و این عبارات با هم تناقضی ندارد.

باید نقاط ضعف و آلودگی را از زندگی خود دور کنیم

وی بیان کرد: همه ما باید در زندگی خود بازبینی کنیم. اگر خانمی حجاب را مراعات نمی‌کند، اگر مرد و زنی در خانه حقوق را رعایت نمی‌کنند حتما دنبال مسیر امام نمی‌روند، باید بازگردیم و نقاط ضعف و آلودگی را از زندگی خودمان برداریم.

آیت الله استادی تأکید کرد: امام نماز و تلاوت قرآن را خیلی دوست داشته است و ما هم باید در زندگیمان بر‌گردیم و ببینیم زندگی ما نمازی و قرآنی هست یا نه و البته با استفاده از الطاف ابی عبدالله(ع) می‌توانیم خودمان را اصلاح کنیم.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: جامعه‌ای به سمت صلاح می‌رود که همه افراد به دنبال اصلاح وضعیت باشند، خوب است بیشتر فکر و تأمل کنیم و از این گرایش و محبتی که خدا از ائمه به ما داده است برای نجات و صلاح خودمان بهره ببریم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 26/9/1389 - 9:7 - 0 تشکر 263149

بعضی ها میگن ادم خودش ذاتش باید خوب باشه
نمی دونم این ادم ها چطور انتظار دارن گوشت رو جلوی گربه بزاری ولی گربه حیا كنه از خوردنش
باید به حرف این جور ادما دلتو سفت بگیری تا عمر داری بخندی

جمعه 26/9/1389 - 10:37 - 0 تشکر 263175

با سلام
این ماهواره هم عجب معضلی شده
با بعضی‌ها كه ازش استفاده می‌كنن، هر چی صحبت می‌كنیم، قبول نمی‌كنن كه این دست شیطانه
مشكل اینه كه اكثراً از این وسیله اشتباه استفاده می‌كنن كه باعث گمراهی و بی‌دینی‌شون می‌شه
خدا همه‌مون رو به راه راست هدایت كنه
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 26/9/1389 - 16:2 - 0 تشکر 263378

سلام
منم با آتنا جون موافقم اما به نظرم دیگه کار از کار گذشته خدا به داد نسلهای بعدی برسه که پدر مادرهاشون با بی توجهی ماهواره رو به خونه میارن!!!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی