سينما و تلویزیون (بازدید: 606)
پنج شنبه 25/9/1389 - 1:14 -0 تشکر 262925
پخش آثار ایرانی از تلویزیون فرانسوی و بوسنیایی شبکه سحر

تعدادی از فیلم و سریال های موفق ایرانی نظیر «فاکتور هشت»، «صاحبدلان»، «مدار صفر درجه»، «معصومیت از دست رفته»، «روز حسرت»، «اغماء»، «خاک و عشق» و «امام علی(ع)» را برای پخش از سیماهای فرانسوی و بوسنیایی شبکه جهانی سحر زیرنویس شدند.

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، رحمان رستم پور، محسن روخ دوست، فائزه حاجی صفری، راتا رستمی و زهرا همت گشا مسؤولیت زیرنویس كردن این سریال ها را بر عهده داشتند.

روابط عمومی شبکه جهانی سحر گزارش داد: سریال فاکتور هشت در ۱۶ قسمت ۳۰ دقیقه ای با ترجمه حسین ظریف میرزائیان زیرنویس بوسنیایی شده و به زودی از این سیما پخش خواهد شد.

همچنین متون زیرنویس فرانسوی مدار صفر درجه را که در ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای و برای پخش از سیمای فرانسوی شبکه جهانی سحر تنظیم و تا پایان دی ماه سال جاری به اتمام می رسد، عزیزه رحیم زاده ترجمه کرده است.

رحمان رستم پور علاوه بر فاکتور هشت و مدار صفر درجه به تازگی زیرنویس سریال های روز حسرت و صاحبدلان را هم برای پخش از دو سیمای بوسنیایی و فرانسوی به پایان رسانده است.

مترجمان متون این سریال ها به فرانسوی به ترتیب: آناهید همپارتیان و عزیزه رحیم زاده و به بوسنیایی: سارنگ کوه نور اسفندیار و اصغر نیک سیرت بوده اند.

سرویس های فرانسوی و بوسنیایی زبان شبکه سحر، هر دو سریال صاحبدلان و روز حسرت را در قالب ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای پخش خواهند کرد.

محسن روخ دوست نیز درگیر آخرین مراحل زیرنویس سریال معصومیت از دست رفته به زبان فرانسوی است که ترجمه متن های آن را آناهید همپارتیان به انجام رسانده است. این سریال هم در ۱۶ قسمت ۵۰ دقیقه ای، به بینندگان سیمای فرانسوی ارایه می شود.

سریال اغماء نیز که از مجموعه های مناسبتی اختصاص یافته به ماه مبارک رمضان بینندگان شبکه های داخلی در سال های قبل است، توسط زهرا همت گشا، زیرنویس فرانسوی و رحمان رستم پور زیرنویس بوسنیایی شده است. اصغر نیک سیرت مترجم بوسنیایی و محسن ایمانی مترجم فرانسوی متون این سریال اند و هر دوسیمای فرانسوی و بوسنیایی شبکه سحر، آن را در ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای برای بینندگان خود پخش خواهند کرد.

فیلم سینمایی امام علی(ع) در ۱۰۰ دقیقه و سریال ۱۳ قسمتی خاک و عشق نیز از دیگر برنامه های نمایشی جدید است که با اتمام زیرنویس آنها به زبان فرانسوی، آماده پخش از شبکه جهانی سحر برای مخاطبان فرانسوی زبان این شبکه در اروپا و آفریقا می شود.

کار زیرنویس «امام علی(ع)» را فائزه حاجی صفری به اتمام رسانده و قربانعلی خدابنده مترجم متون آن به فرانسوی بوده است. زیرنویس «خاک و عشق» هم نتیجه همکاری فائزه حاجی صفری و راتا رستمی است که همچنان در جریان است و مترجمان آن عبارت بوده اند از: آیدا اشرفی، زهرا راسخ، علی خانی، و پوپک شیروانی.

سرویس فرانسوی زبان شبکه جهانی سحر اخیراً اولین تجربه دوبله ی فرانسوی را نیز با گردآوردن جمعی از صدا پیشگان مسلط ایرانی با دوبله ی سریال «نردبام آسمان» آزموده است.

منبع :خبرگزارى ایسنا

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی