انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 572)
چهارشنبه 24/9/1389 - 12:59 -0 تشکر 262730
نکته ای درباره احیای قلبی- ریوی

اولین مطالعه مجموعه‌ای از تماس‌های متوالی با سیستم‌های خدمات اورژانس در ایالت واشینگتن و لندن بود. پس از تعیین صلاحیت بیمار برای ورود به مطالعه (عدم هوشیاری، تنفس غیر طبیعی، عدم شروع قبلی CPR توسط افراد حاضر در صحنه)، حدود 2000 بیمار مبتلا به ایست قلبی به طور تصادفی به دو گروه احیا با روش مرسوم و احیا تنها با ماساژ قلبی تقسیم شدند و دستورات لازم به حاضران در صحنه درباره چگونگی انجام روش مربوطه داده شد. کودکان (زیر 18 سال) و بیمارانی که به دلیل تروما، غرق‌شدگی یا آسیفیکسی دچار ایست قلبی شده بودند از پژوهش خارج شدند. هیچ تفاوت معنی‌داری بین گروه ماساژ قلبی تنها و CPR رایج از نظر میزان بقا تا زمان ترخیص از بیمارستان (5/12 و 11 ) یا وضعیت عصبی مناسب در هنگام ترخیص (4/14 و 5/11 ) دیده نشد.

کارآزمایی تصادفی‌شده مشابهی در سوئد نیز شامل 1300 بیمار (سن بالای 8 سال) بود که دچار ایست قلبی اولیه خارج از بیمارستان با حضور شاهد شده بودند. در این مطالعه نیز انجام ماساژ قلبی تنها و CPR رایج هیچ تفاوت معنی‌داری از نظر میزان بقای 30 روزه (7/8 و 0/7 ) یا بقای 24 ساعته نداشتند.

 به نظر می‌رسد که تنفس مصنوعی اضافی به وسیله افراد حاضر در صحنه CPR خارج بیمارستانی در مقایسه با ماساژ قلبی به تنهایی سبب بهبود میزان بقای بیماران نمی‌شود؛ و با در نظر گرفتن مشکلات آن– دشواری در انجام و احتمال انتقال عفونت– باید این روش را کنار گذاشت. همچنین کنار گذاشتن تنفس مصنوعی می‌تواند سبب افزایش تمایل افراد حاضر در صحنه برای انجام احیای قلبی- ریوی شود.

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

پنج شنبه 25/9/1389 - 22:40 - 0 تشکر 263093

سلام
مطالعه و نتیجه بسیار جالبی بود. جای تعجب داره. منتظر تحقیقات و نتایج مطالعات بعدی در این زمینه هستیم.
راستی منبع مطلبتون رو ذکر می فرمایید؟

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

جمعه 26/9/1389 - 14:42 - 0 تشکر 263339

سلام عزیز اینا ترجمه است منبعی نداره توی رایانه من زیاد از این مطالب

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی