انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 853)
چهارشنبه 24/9/1389 - 12:52 -0 تشکر 262725
کاهش عفونت کاتتر ورید مرکزی با اتانول‌لاک

کی از اهداف اصلی در حفظ ایمنی بیماران، کاهش عفونت‌های کاتتر ورید مرکزی است. بیمارانی که قادر به تغذیه از طریق دستگاه گوارش نیستند و تغذیه کامل وریدی دریافت می‌کنند در معرض خطر بالای عفونت کاتتر ورید مرکزی قرار دارند. برای ارزیابی تاثیر استفاده از اتانول‌لاک (شبیه به هپارین‌لاک کردن رگ‌‌های محیطی) در کاهش میزان عفونت کاتتر ورید مرکزی، محققان میزان عفونت کاتتر، قبل و بعد از به کار بردن اتانول‌لاک را در 23 کودک مراجعه‌کننده به یک درمانگاه بازتوانی روده در بوستون به دلیل نارسایی روده و عفونت کاتتر، مورد بررسی قرار دادند. رژیم اتانول شامل اتانول‌لاک با اتانول 70 بود که سه بار در هفته در کاتتر ورید مرکزی زده می‌شد.

میزان متوسط عفونت به طور معناداری از 9/9 به ازای هر 1000 کاتتر در روز پیش از استفاده از درمان با اتانول‌لاک به 1/2 به ازای هر 1000 کاتتر در روز بعد از استفاده از این روش کاهش یافت. در تحلیل پس از خارج کردن 11 بیمار به علت اختلالات تحرک (motility disorder)، میزان عفونت کاتتر ورید مرکزی در بیماران فاقد اختلالات تحرک از 9/9 به صفر مورد به ازای هر 1000 کاتتر در روز کاهش پیدا کرد. شایع‌ترین عوامل عفونی استافیلوکوک، کلبسیلا و آنتروکوک بودند. هیچ گونه عارضه جانبی جدی در طی درمان با اتانول‌لاک اتفاق نیفتاد.

 به نظر می‌رسد که افزودن اتانول‌لاک در مقابل روش‌های رایج مورد استفاده (به عنوان مثال، شرایط استریل یا مراقبت دقیق) برای کاهش عفونت کاتتر ورید مرکزی در یکی از پرخطرترین گروه‌های بیماران دارای مزیت است. به نظر می‌رسد که اختلالات تحرک نیز یک عامل خطر مهم برای عفونت کاتتر ورید مرکزی باشد.

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی