انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2342)
دوشنبه 22/9/1389 - 17:55 -0 تشکر 261827
متکی اخراج شد

در حالی که متکی برای انتقال پیام محمود احمدی نژاد به رئیس جمهور سنگال در این کشور حضور دارد  محمود احمدی نژاد او را در نامه ای برکنار نمود و صالحی را سرپرست وزارت خارجه کرد.

متکی نیرویی نزدیک به لاریجانی بود و در انتخابات هفتم ریاست ستاد رئیس مجلس فعلی را بر عهده داشت .رای اعتماد برای وزارت خارجه در دولت پس از نهم هم تا حدی مدیون این نزدیکی بود.

چندی پیش آقای احمدی نژاد با انتصاب چند مشاور و نماینده ی ویژه در وزارت خارجه عملا حضور متکی را بی اثر کرده بود که با مخالفت مجلس و همچنین تاکید مقام رهبری اوضاع هر چند به صورت رسانه ای و ظاهری به حال اول برگشت.

 

خبرآنلاین:

رئیس‌جمهور در حکمی علی‌اکبر صالحی را به عنوان سرپرستی وزارت امور خارجه منصوب کرد و در نامه‌ جداگانه‌ای از زحمات و خدمات منوچهر متکی در دوران تصدی مسئولیت وزارت خارجه قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن حکم رئیس جمهوری اسلامی ایران به این شرح است:

جناب آقای دکتر علی‌اکبر صالحی

نظر به تعهد و دانش و تجربیات ارزنده و به استناد اصل یکصد و سی و پنج قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و براساس این حکم به سمت ْسرپرستی وزارت امور خارجه منصوب می‌گردید.

امید است با استعانت از خداوند متعال در انجام وظایف محوله موفق باشید.
محمود احمدی‌نژاد

جناب آقای منوچهر متکی
سلام علیکم؛
بدینوسیله از زحمات و خدمات جنابعالی در دوران تصدی مسئولیت وزارت امور خارجه تشکر و قدردانی می‌کنم.
امیدوارم این زحمات در پیشگاه خداوند مأجور باشد و جنابعالی نیز در کلیه مراحل زندگی و خدمت به مردم عزیز میهن اسلامی موفق و موید باشید.
عزت و سعادت جنابعالی را از خداوند منان خواستارم.
محمود احمدی‌نژاد

 این برکناری در حالی است که منوچهر متکی به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران هم اکنون به منظور ابلاغ پیام احمدی نژاد به رئیس جمهور سنگال در این کشور به سر می برد.

 

 

http://www.khabaronline.ir/news-115777.aspx

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 23/9/1389 - 0:14 - 0 تشکر 262095

حداقل از سفر بر می گشت
بعدا
موفق وپیروز باشید

چو بايد سرانجام در خاك رفت

            خوشا آنكه پاك آمد و پاك رفت

 

            دست علي يارتان

                     خدانگهدارتان

چهارشنبه 24/9/1389 - 0:28 - 0 تشکر 262643

یعنی آقای لاریجانی برای آقای متكی پارتی بازی كردند تو مجلس؟؟؟
مجلس مملكت اسلامی و این حرفهااااا!!!!!!!!!!
استغفرالله!

پنج شنبه 25/9/1389 - 9:34 - 0 تشکر 262944

با سلام
بله دیگه - وقتی كانتین كانتین اسلحه صادر میكنیم همینه
بعد هم میگیم اشتباه شده بوده همین میشه دیگه

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 25/9/1389 - 20:21 - 0 تشکر 263071

برخورد درستی نبود اصلا. مخصوصا برای یک وزارتخونه سیاسی که عمده تعاملش با خارجیهاست . خیلی خیلی بد بود و خدا میدونه که چقدر این ضربه چهره ما رو بد جلوه میده مخصوصا اینکه آقای متکی خارج بودند.
خدا به همه ما راه درست و زمان درست انجام هر کاری رو نشون بده انشالله .

خدا در همین نزدیکی است
جمعه 26/9/1389 - 15:2 - 0 تشکر 263343

شاید بد بوده باشه اما برای بعضیها که خوب شد زیر این مطلب هرچه میخواهد دل تنگت بگو.

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

جمعه 26/9/1389 - 23:39 - 0 تشکر 263491

 دلیل اخراح متکی

در سفر منوچهر متکی به منامه هیلاری کلینتون در حاشیه جلسه ای به متکی سلام می کند و متکی از او روی می گرداند.و این امر دلیل برکناری او ذکر شده است.

کاریکاتور روز

الف:

نوع واکنش متکی به هیلاری کلینتون برخلاف آن چیزی بوده که درتهران توافق شده بود.
به گزارش ایران دیپلماتیک، یک منبع آگاه گفت که پیش از سفر منوچهر متکی به منامه برای شرکت در اجلاس امنیتی بحرین، جلسه ای درباره بررسی نوع واکنش متکی به رویارویی با هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا برگزار می شود.

هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا پس از پایان اجلاس امنیتی بحرین و در راه برگشت به کشورش در هواپیما درباره نوع واکنش متکی به احوالپرسی با وی گفت: متکی چند صندلی از من دورتر بود و در حال دست دادن با بقیه بود و زمانی‌که مرا دید، ایستاد و از من فاصله گرفت، من به او سلام کردم، او تنها از من فاصله گرفت. این در حالی است که متکی در نشست خبری در منامه گفت که پاسخ سلام هیلاری کلینتون را داده است.


سلام هیلاری کلینتون و رفتار متکی در آستانه مذاکرات هسته ای ژنو روی داد.

به گفته این منبع آگاه با وجود جلسه ای که برگزارشد، نوع واکنش متکی به هیلاری کلینتون برخلاف آن چیزی بوده که درتهران توافق شده بود.

این منبع آگاه افزود: در جلسه ای که پس از بازگشت متکی به تهران برگزار شد، متکی نتوانست پاسخ قانع کننده ای برای رفتار خود با هیلاری کلینتون داشته باشد و همین امر هم اسباب برکناری وی را فراهم کرد.

سایت الف:

http://alef.ir/1388/index.php?option=com_content&task=view&id=89398&Itemid=99999999

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 27/9/1389 - 13:4 - 0 تشکر 263627

وزرایی که آقای دکتر به مجلس معرفی می کنند خودشون این قدر شایستگی دارند که بتونن از مجلس رای اعتماد بگیرن واحتیاجی نزدیکی به کسی هم ندارن
وحتما مسئله ای در میون بوده که آقای دکتر این کارو کردن ِّ

يکشنبه 28/9/1389 - 12:35 - 0 تشکر 264015

بعید میدونم دلیلش این بوده باشه .

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 28/9/1389 - 13:0 - 0 تشکر 264028

عزل ناگهانی متکی، موجب شد تا این خبر به تیتر یک بیشتر روزنامه‌های داخلی تبدیل و با تیترهای جالبی نسبت به این اتفاق ناگهانی و غیر منتظره واکنش نشان داده شود. ابن واکنش روزنامه ها و رسانه های گوناگون که گاه برگرفته از مواضع این رسانه ها نسبت به وزارت خارجه و دولت بود، به شرح زیر است:
برکناری ناگهانی منوچهر متکی، وزیر خارجه دولت های نهم و دهم که عصر روز گذشته از سوی سایت اطلاع رسانی دولت اعلام شد، با واکنش روزنامه‌های داخلی روبه‌رو شد.

عزل ناگهانی متکی، موجب شد تا این خبر به تیتر یک بیشتر روزنامه‌های داخلی تبدیل و با تیترهای جالبی نسبت به این اتفاق ناگهانی و غیر منتظره واکنش نشان داده شود.

این واکنش روزنامه ها و رسانه های گوناگون که گاه برگرفته از مواضع این رسانه ها نسبت به وزارت خارجه و دولت بود به شرح زیر است:

خبر: تصمیم ناگهانی رئیس‌جمهور برای برکناری متکی؛ زلزله در وزارت خارجه

همشهری: جابجایی ناگهانی در دستگاه دیپلماسی

ملت‌ ما: عزل متکی؛ وزیر امور خارجه در سنگال بود که خبر را شنید

شرق: ابلاغ برکناری متکی در سنگال

آرمان: ... و ناگهان برکناری

آفتاب یزد: متکی در سنگال، برکناری در تهران

خراسان: رئیس‌جمهور، متکی را برکنار کرد

جام‌جم: ناگهان متکی برکنار شد

ایران: علی‌اکبر صالحی سرپرست وزارت خارجه شد

جوان: متکی رفت،‌ صالحی سرپرست شد

فرهیختگان: متکی عزل شد

قدس: رئیس‌جمهور به اختلاف با وزیر خارجه پایان داد

دنیای اقتصاد: تغییر وزیر خارجه: صالحی جایگزین متکی شد

جهان صنعت: آخرین بازمانده راست سنتی در کابینه برکنار شد؛ علی‌اکبر صالحی جای منوچهر متکی نشست

ابرار: متکی عزل و علی‌اکبر صالحی سرپرست وزارت امور خارجه شد

ابتکار: آقای دیپلمات برکنار شد

جمهوری اسلامی: متکی برکنار شد

کیهان: متکی رفت، صالحی سرپرست وزارت امور خارجه شد

گفتنی است، منوچهر متکی، دیشب به صورت ناگهانی از مقام خود برکنار شد و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی با حفظ سمت به جای وی سرپرست وزارت امور خارجه شد.

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 28/9/1389 - 13:7 - 0 تشکر 264036

سنگال هم شاکی شد؛

پیامد منفی دیگری از بركناری خارج از عرف وزیر خارجه

در حالی كه مشاجرات در مورد شیوه بركناری متكی در محافل خبری و حتی در میان مردم هنوز ادامه دارد و افکار عمومی به نحوه بركناری و خارج از عرف منوچهر متكی واكنش نشان می دهند و آن را نوعی خلع سلاح كردن مامور اعزامی كشور و بی اعتبار كردن فرستاده رسمی جمهوری اسلامی در مقابل طرف خارجی قلمداد می كنند، اخبار رسیده حاكی از آن است كه مقامات سنگال نیز به این اقدام رئیس جمهور ایران واكنش نشان داده و خواهان عذرخواهی رسمی ایران از این كشور شده اند.

ظاهرا سفارت سنگال در تهران پیغام تهدید آمیزی به وزارت خارجه ارسال كرده و در آن خواهان عذرخواهی رسمی مقامات ایران از این حادثه شده اند.

بنابر این گزارش مقامات سنگال همچنین به این خواسته بسنده نكرده و تهدید كرده اند كه اگر به صورت رسمی از این كشور عذرخواهی نشود، سفارت خود را در تهران تعطیل خواهند كرد.

این در حالی است كه در چند روز گذشته برخی از سایت های خبری نیز گزارش هایی را منتشر كرده بودند؛ مبنی بر اینكه حدود 20 كشور آفریقایی در واكنش به عدم تحقق وعده های احمدی نژاد كه در سفر به این كشورها قول انجام آنها را داده بود، تهدید كرده اند كه سفارتخانه های خود را در تهران تعطیل خواهند كرد.

به نظر می رسد فارغ از موفق بودن یا نبودن متکی در زمان مسئولیتش ـ که محل بحث است ـ نوع رفتار رئیس جمهور در بركناری وی، نه تنها واكنش هایی را در داخل بر انگیخته است و افکار عمومی داخلی این شیوه بركناری مامور در حال انجام ماموریت را نوعی بی اخلاقی و بی اعتبار جلوه دادن فرستادگان كشور تلقی می كنند، بلكه واكنش كشوری چون سنگال را نیز برانگیخته است تا جایی كه این كشور خود را آنقدر گستاخ می بیند كه ایران را تهدید به تعطیلی سفارتخانه خود در تهران و یا احیانا قطع رابطه با كشورمان می كند.

بر این اساس لازم است مقامات در استفاده از حقوق قانونی خود، مصالح كشور را در نظر بگیرند و امورات كشور را در حوزه روابط و خوشایند و بدآیند شخصی تعریف نكنند و با ملاحظه جمیع جهات در مورد همكاران خود و ادامه همكاری یا عدم ادامه همكاری با آنان تصمیم بگیرند.

اینكه تصمیم یكی از مقامات در استفاده از نیرویی یا عدم استفاده از آن، به گونه ای صورت بگیرد كه از یك سو باعث بی اعتباری فرستادگان و دیپلمات های ایرانی در خارج از كشور گردد و از سویی دیگر كشور های مقابل را به گونه ای گستاخ كند كه دخالت در امور داخلی ایران را به اذهان متبادر كند، از مواردی است كه نه تنها بی سابقه بوده، بلكه ممكن است فقط در شرایط فوق العاده در یك كشور اتفاق بیفتد.

خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی