فرهنگ پایداری (بازدید: 1545)
سه شنبه 2/11/1386 - 17:38 -0 تشکر 26100
نوشته های آسمانی ...

سلام

این اولین قدم در انجمن های تبیانه . امیدوارم منو تنها نذارید .

می خواستم با کمک همدیگه دستنوشته ها و وصیت نامه های شهدا رو در اینجا جمع کنیم .

اینجوری هم راه شهدا رو بهتر می شناسیم و هم با تکلیف و وظیفه ی خودمون آشنا می شیم .

هرنوع جمله مناجات یا دستنوشته ای از شهدا دارید دریغ نکنید .

التماس دعا برای فرج ...

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

چهارشنبه 17/11/1386 - 19:10 - 0 تشکر 28785

سلام

از اینکه دوست جدیدی به دوستانمون اضافه شده خوشحالم خیلی خوش آمدین البته این مطلبی که نوشته اید رو در انجمن دفاع مقدس ثبت کنید تا اونجا جواب بدیم چون بیشتر مر بوط به اون انجمنه باتشکر

یا حق

سه شنبه 30/11/1386 - 15:20 - 0 تشکر 30722

شهید یوسف چاپارچیوصیت‌نامه


بسم الله الرحمن الرحیم «الذی خلق الموت و الحیاه لیبلوكم ایكم احسن عملا». اوست خدائی كه مرگ و زندگی را آفرید تا بیازمایدتان كه در صحنه پیكار حق و باطل كدامین از شما نیكوكارتر است . ... خدمت پدر و مادر عزیزم سلام علیكم : .... این افتخار نصیب شما شد كه فرزندی از دست پرورده‌های شما در واقع یعنی خود شما در دفاع از اسلام می‌جنگد در این جنگ خدای تعالی پیروزی را برای شما مژده داده است. پدر و مادر عزیزم شما بدانید كه همه كوشش من اگر درست باشد به حساب شما گذاشته می‌شود و شما اجر آن را خواهید برد. از شما تقاضا دارم كه اگر هدیه الهی یعنی شهادت نصیبم شد ناراحت نباشید و اگر خواستید بر سر مزار من بیائید. اول سر مزار شهدای دیگر بروید و بعد سر مزارم بیائید و از گریه جداً خودداری فرمائید و اگر خواستید گریه كنید، گریه به حال مظلومیت حسین (ع) و یاران با وفایش و همه امامان و ائمه معصومین و برای شهدای گمنام كه هیچ مزاری ندارند بكنید . امیدوارم كه حلالم كنید بلكه در آن دنیا با هم باشیم .... .
[ خواهران عزیزم ]! از شما می‌خواهم كه در حجاب نمونه باشید، همانطور كه زینب (ع) بود زیرا علی (ع) می‌فرماید حجاب یكی از اصلی‌ترین كار یك زن، مسلمان است كه امیدوارم اینگونه باشید كه هستید سعی كنید فرزندانتان را صالح تربیت كنید و تحویل جامعه دهید. زیرا آنها آینده سازان مملكت ما هستند مملكتی كه با خون شهدا آبیاری شده و سعی كنید تقوا را پیشه خود قرار داده و به آنها بیاموزید. خواهران! فرزندان خود را اسلامی تربیت كنید. محسن جان به تو می‌گویم كه تقوا را پیشه خود كن و یك فرد نمونه باش به حرفهای پدر و مادر گوش بده ، امید آن دارم كه بعد از شهادتم بتوانی با پدر در بسیج محل خدمت كنید. جهاد اكبر و جهاد اصغر و كلیه فرائضت را انجام بده و از كمك به جبهه ها و فقرا دریغ ننما ... . برادران سعی كنید [ كاری انجام ندهید ] كه دشمنان بر علیه شما اقدام كنند. زیرا شما نور چشمان امام هستید و بدانید كه نرو چشمان امام خطا نمی‌كنند و خوش رفتار هستید كه هیچ كدام از این فرائض نصیب بنده حقیر نشد .... . قدر یكدیگر را بدانید. همه شما را به خدا می‌سپارم باشد تا زوار امام حسین (ع) شوید. شعر را به عنوان هدیه برایتان می‌نویسم.

هوای كربلا دارد بسیجی
دلش شور نینوا دارد بسیجی
12/2/1365 برادر چاپارچی

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

سه شنبه 30/11/1386 - 15:22 - 0 تشکر 30723

شهید رسول هلالی
وصیت‌نامه


ای مردم! قیام و تلاش، صلوة و زكات، پیام و سكوت، حیات و ممات باید برای رضای پروردگار عالم باشد و گرنه از زیانكاران هستیم ... من به عنوان یك مسلمان كه در بین اقشار مختلف اعم از روحانی ، كارگر، دانش‌آموز، دانشجو، بازاری ، اداری و نظامی زندگی كرده‌ام، به شما می‌گویم كه دلسوزتر از روحانیت برای اسلام و بشریت وجود ندارد. آنها همه هستی خود را در راه اسلام ایثار نموده و عمر و جوانی خود را در این راه فدا می‌كنند و هیچ دستمزدی هم از مردم نمی‌خواهند و تنها به خداوند متعال توكل دارند... پس در بخش دیگری خطاب به نمایندگان ملت و دولتمردان می‌گوید: «این را بدانید هر چه به شما رسیده از ملت بود و ملت می‌تواند آن را پس گیرد و عزت و قدرت شما از انقلاب و همت والای مردم بود. پس در هر حال یار و غمخوار آنها باشید و مبادا مغرور شوید. بدانید اگر سیاستها برای خدا نباشد، به جز ملامت و ندامت و عذاب روز قیامت چیزی نخواهد داشت.» ....پروردگارا تو را ستایش می‌کنم و به یکتایی تو و رسالت حضرت محمد (ص) شهادت می‌دهم و خوشحالم که مرا در این زمان و مکان به دنیا آوردی و از پیروان امام عزیزمان خمینی کبیر قرار دادی و حب پیامبر (ص) و خانه‌اش را و بغض دشمنان ایشان را در دلم قرار دادی. پروردگارا! جان مرا بگیر و بر عمر اماممان بیفزای تا زمان ظهور عصاره خلقت حضرت حجه‌بن‌الحسن‌العسگری (عج) آخرین ذخیره الهی ...... خدایا تو را شکر می‌کنم که بر من منت نهادی و هدایتم فرمودی و بابی از ابواب جنت را که فی سبیل الله است برویم گشودی. هرچند که در جهاد اکبر ضعیف می‌باشم و بر نفسم مسلط نیستم و به نفس مطمئنه نرسیده‌ام ولیکن یاد تو و نگریستن به چهره‌ی امامان باعث اطمینان و آرامش قلب می‌شود. خدایا احدی الحسنین را نصیبم نما. پیروزی یا شهادت راضی‌ام به رضای تو آمین یا رب العالمین.


آخرین سجده


برای پاكسازی روستای گیلانه و ارتفاعات اطراف آن از لوث وجود ضد انقلاب به منطقه رفتیم. هلالی نیروها را تقسیم كرد، و مثل همیشه مشكلترین بخش كار را خودش به عهده گرفت. سپس به همراه تعدادی از نیروها به سمت ارتفاعات مشرف بر منطقه حركت نمود. او با اینكه می‌توانست در منطقه‌ای نزدیك آنجا بایستد و عملیات را هدایت كند برای اینكه فرماندهی شجاع و دلاور تربیت نماید در مقابل نیروها جلو می‌رفت. ناگهان دشمن پیشانی او را با قناصه مورد هدف قرار داد. عضوی كه یك عمر بر سجاده شكر و نیاز ساییده شده بود، برای آخرین سجده به خاك افتاده و همانند كبوتران سپیدبال در آسمان بی‌كران به پرواز درآمد.


نامه‌ی شهید


شکر خدای را که ما را آفرید به خصوص در یک چنین زمین و زمانی که الطافش را پی در پی نصیب ما کرده و می‌کند و ما را بر جهانیان فضیلت داده به طوریکه انقلاب و امام امت ما امیر مستضعفان جهان گردیده‌اند و همه‌ی دشمنان ما چه داخلی و چه خارجی خوار و ذلیل شده‌اند و قدرت مقاومت در مقابل سیل عظیم انقلاب اسلامی را ندارند و هر روز بر شدت صدور انقلاب افزوده می‌شود که همه‌ی جهان را فرا گیرد. نباید مستی پیروزی ما را بگیرد و به خود مغرور شویم زیرا این همه نعمت از الطاف خداوند است، برادران عزیز ای کسانی که پاسدار و پیشمرگ اسلام هستید، شما پیشمرگان بودید که در سرزمین خودتان به ندای حق لبیک گفتید. سعی کنید در راه اسلام بیشتر صبر و استقامت نمائید. در مورد نماز، پیامبر اکرم (ص)‌ فرمودند که:« انسان نمازگزار کسی است که جلو خانه‌اش چشمه‌ای آب باشد و هر روز 5 مرتبه خود را در آن شستشو دهد. پس نماز را ساده نپندارید و به گناهان دیگر روی نیاورید. نماز باعث تجدید عهد و پیمان انسان است با خداوند و به انسان نیروئی تازه می‌بخشد، سعی کنید دارای اخلاق نیکو باشید و از پیروان واقعی قرآن و سنت رسول‌الله باشید. سوم صبر و استقامت و پایداری که باعث می‌شود انسان به هدف برسد و شما نیز باید برای رسیدن به هدفتان که همان الله است صبر داشته باشید. که پیغمبر می‌فرماید :«ایمان دو نصف است یکی صبر و دیگری شکر». صبر تحمل سختیها و شکر به کارانداختن نعمتها، رمز پیروزی ما کلمه‌ی توحید است و آنچه در تداوم انقلاب مؤثر است نیز همین است. شما نباید گوش به حرف تفرقه افکنان بدهید آن کس که مسائل شیعه و سنی را جهت تفرقه اندازی مطرح می‌کند نه شیعه و نه سنی بلکه هوادار ابرقدرت‌هاست. توحید اصل اول و اساس دین است پس آن کس که مسلمان است باید همواره همه را به توحید و وحدت دعوت کند که خدا می‌فرماید:«یا ایها الذین آمنوا اطیعو الله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم کسی است که کافر منافق دروغگو اسراف کننده و ..نباشد مسئله‌ی امامت از مهمترین مسائلی است که انسان با توجه به اعتقاد به این خط که همان صراط مستقیم است می تواند از خطوط انحرافی وابسته به شرق و غرب که از مغضوبین و ضالین هستند که بایستی تقویت شوند و هیچ قدرتی نمی‌تواند با آنها مبارزه کند زیرا که متکی به قدرت الله هستند و وابسته نمی‌شوند.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

سه شنبه 30/11/1386 - 15:28 - 0 تشکر 30725

شهید آوینی
کسی که میخواهد به داستان ما پی ببرد داستان کربلا را بخواند .

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

چهارشنبه 14/1/1387 - 10:44 - 0 تشکر 35358

سلام دوستان عزیز .پیشنهاد می کنم حتما این وصیت نامه رو الان بخونید یا سیو کنید بعدا بخونید ...نخونید پشیمون میشید... اگه تونستید نظرتون رو هم بنویسید.ممنون        

«وصیت نامه شهید باغانی»

اینجانب ناصرالدین باغانی بنده حقیر درگاه خداوندی ام.چند جمله ای را به رسم وصیت می نگارم . سخنم را درباره عشق آغاز می کنم ما را به جرم عشق مواخذه می کنن ، گویا نمی دانند که عشق گناه ما نیست.اما کدام عشق؟خداوندا ! معبودا ! عاشقا ! مرا که آفریدی عشق پستان مادر را به من یاد دادی اما بزرگتر شدم و دیگرعشق اولیه مرا ارضا نمی کرد پس عشق به پدر و مادر را به من ودیعت نهادی مدتی گذشت دیگر عشق را آموخته بودم اما به چه چیزعشق ورزیدن را نه . به دنیا عشق ورزیدم . به مال و منال دنیا عشق ورزیدم . به مدرسه عشق ورزیدم . به دانشگاه عشق ورزیدم . اما همه اینها بعد از مدت کمی جای خود را به عشق حقیقی و اصیل داد یعنی عشق به تو.فهمیدم که عشق به تو پایدار است و دیگر عشق ها ، عشق های دروغین است. فهمیدم که « لا ینفع مال و لا بنون...»فهمیدم که وقتی شرایط عوض شود « یفر المرء من اخیه و صاحبته و بنیه و امه و ابیه ...» پس به عشق به تو دل بستم بعد از مدتی که با تو معاشقه کردم یکباره به خود آمدم و دیدم که من کوچکتر از آنم که عاشق تو شوم و تو بزرگتر از آنی که معشوق من قرار بگیری . فهمیدم که در این مدت که فکر می کرده ام عاشق تو هستم اشتباه می کرده ام این تو بوده ای که عاشق من بوده ای و مرا می کشانده ای .اگر من عاشق تو بوده ام باید یکسره به دنبال تو می آمده ام ولیکن وقتی توجه می کنم می بینم که گاهی اوقات در دام شیطان افتاده ام ولی باز مستقیم آمده ام . حال می فهمم که این تو بوده ای که عاشق بنده ات بوده ای و هرگاه او صید شیطان شده تو دام شیطان را پاره کرده ای و هر شب به انتظار او نشسته ای تا بلکه یک شب او را ببینی . حالا می فهمم که تو عاشق صادق بنده ات هستی ، بنده را چه که عاشق تو بشود (عنقا شکار کس نشود دام باز گیر).آری تو عاشق من بودی و هر شب مرا بیدار می کردی و به انتظار یک صدا از جانب معشوقت می نشستی اما من بد بخت ناز می کردم و شب خلوت را از دست می دادم و می خوابیدم اما تو دست برنداشتی و اینقدر به این کار ادامه دادی تا بالاخره من گریز پای را به چنگ آوردی و من فکر می کردم که با پای خود آمده ام وه چه خیال باطلی !این کمتر عشق تو بود که به گردن من افتاده بود .مرا که به چنگ آوردی به صحنه جهادم آوردی تا به دور از هرگونه هیاهو با من نرد عشق ببازی و من در کار تو حیران بودم و از کرم تو تعجب می کردم آخر تو بزرگ بودی و من کوچک تو کریم بودی و من لئیم ، تو جمیل بودی و من قبیح ، تو مولا بودی و من بنده ، و من شرمنده از این همه احسان تو بودم . کمتر عشقت را محکم تر کردی و مرا به خط مقدم عشق بردی و در آنجا شراب عشقت را به من نوشاندی و چه نیکو شرابی بودو من هنوز از لذت آن شراب مستم .

اولین جرعه آن نوشیدم مست شدم و در حال مستی تقاضای جرعه ای دیگر کردم اما این بار تو بودی که ناز می کردی و مرا سر می گرداندی ، پیاله ام را به طرفت دراز کردم و تقاضای جرعه ای دیگر کردم اما این بار تو بودی که ناز می کردی ، پیاله ام را شکستی . هر چه التماس کردم که جامی دیگر بده تا از حجاب جسمانی بیاسایم ندادی و زیر لب به من خندیدی و پنهانی عشوه کردی . اکنون من خمارم و پیاله به دست ، هنوز در انتظار جرعه ای دیگر از شراب عشقت به سر می برم . ای عاشق من ! ای اله من ! پیاله ام را پر کن و مرا در خماری نگذار . تو که یک عمر به انتظار نشسته بودی حال که به من رسیده ای چرا کام دل برنمی گیری ، تو که از بیع و شراء متاع عشق دم می زدی چرا اکنون مرا در انتظار گذاشته ای . اگر بدانم که خریدار متاعم نیستی و اگر بدانم که پیاله ام را پر نمی کنی،پیاله ام را می شکنم ،و متاعم را به آتش می کشم، تا در آتش حسرت بسوزی و انگشت حیرت به دهان بگزی

به آهی گنبد خضراء بسوزم

جهان را جمله سر تا پا بسوزم

بسوزم یا که کارم را بسازی

چه فرمایی بسازی یا بسوزم

اما شهادت چیست؟آنگاه که دو دلداده به هم می رسند و عاشق به وصال معشوق می رسد و بنده خاکی به جمال زیبای حق نظر می افکند و محو تماشای رخ یار می شود ،آن هنگام را جز شهادت چه نام دیگر می توان داد ؟ آن هنگام که رزمنده ای مجاهد به سوی دشمن حق می رود و ملائک به تماشای رزم او می نشینند و شیطان ناله بر می آورد و پا به فرار می گذارد و ناگهان غنچه ای می شکفد ،آن هنگام را جز شهادت چه نام دیگر می توانیم داد ؟شهادت خلوت عاشق و معشوق است . شهادت تفسیر بردار نیست .آی آنانی که در زندان تن اسیرید به تفسیر شهادت ننشینیدکه از درک قصه شهادت عاجزید . فقط شهید می تواند شهادت را درک کند . شهید کسی نیست که ناگهان به خون بغلتد و نام شهید بر خود بگیرد ، شهید در این دنیا قبل از اینکه به خون بتپد ، شهید است و شما همچنان که شهیدان را در این دنیا نمی توانید بشناسید و بفهمید بعد از وصلشان نیز هرگز نمی توانید درکشان کنید . شهید را شهید درک می کند . اگر شهید باشید . شهید را می شناسید و گر نه آینه زنگار گرفته چیزی را منعکس نمی کند که نمی کند ،

برخیزید و ....

و فکری به حال خود کنید...

m_k2668@yahoo.com

زندگی بی بندگی شرمندگی ست...
دوشنبه 27/3/1387 - 0:47 - 0 تشکر 43577

با سلام و تشکر

از وصیت نامه این شهید بزرگوار هیچ نکته عمیقی برداشت نمی شد و شاید هم من ظرفیت کلام رو نداشته باشم.

یا علی

دوشنبه 17/4/1387 - 18:27 - 0 تشکر 46978

نگذارید سلاحمان بر زمین بماند

دشمن‌شناسی و پایداری در وصیتنامه شهدا

به كوشش: م. ندیمی

امام شهیدان می‌گفت: این وصیتنامه‌هایی كه این عزیزان می‌نویسند، مطالعه‌كنید. پنجاه سال عبادت كردید، خدا قبول كند. یك روز هم یكی از این وصیتنامه‌ها را بگیرید و مطالعه كنید و فكر كنید (صحیفه نور، ج 15، ص 32).

ما می‌خواهیم در هر شماره نشریه، نگاهی به برخی وصیتنامه‌های شهدا بكنیم و هم شهدا را بیشتر بشناسیم، هم وظیفه خودمان را. شهدا می‌دانستند كه دشمنشان كیست، چرا و برای چه می‌جنگند. دشمن را باید شناخت. مثل كسانی نباشیم كه در سپاه حق‌اند، اما نمی‌دانند دشمنشان كیست و هدفش چیست!

راستی، اگر شهیدی در خانواده‌تان دارید، وصیتنامه‌اش را برای ما بفرستید تا خوانندگان ما هم از كلام نورانی او استفاده كنند.

چفیه من بوی شبنم میدهد

عطر شبهای محرم میدهد

شنبه 22/4/1387 - 9:40 - 0 تشکر 47565

دوستانم، بر شما امیدهای كشور،‌ وصیتی دارم كه نگذارید اسلحه من از دستم بر زمین افتد. حتماً آن را بردارید و با دشمن اسلام بجنگید.

شهید عادل حیدرزاده

ما به دنیا اعلام می‌كنیم كه با دشمنان اسلام در هر كجا كه باشند، خواهیم جنگید و به آنها خواهیم فهماند كه دیگر مسلمانان بیدار شده‌اند و برنامه‌های استعماری و استبدادی آنها بی‌تأثیر است.

شهید محمد برزگر

چفیه من بوی شبنم میدهد

عطر شبهای محرم میدهد

پنج شنبه 27/4/1387 - 12:31 - 0 تشکر 48169

سلام دوست عزیز . ممنون از پاسختون

این وصیت نامه نمونه زیبایی از اخلاص و بندگی اوناییه که جانشون در نهایتاخلاص  قدیم حضرت حق کردند ...انشالله این شیوه زیبای بندگیرا گشا در زندگی و بندگی ما باشه ...

زندگی بی بندگی شرمندگی ست...
شنبه 16/6/1387 - 18:16 - 0 تشکر 55851

بسم رب المهدی

سلام

فرازی از وصیت نامه‌ی سردار شهید محمد سلیمان نژاد

پدر و مادر عزیزم كه درود بی پایان خداوند بر شما باد ، شما حق عظیم به گردن من دارید اما من فرزند لایقی برای شما نبوده و همواره جز غمی بر غمهایتان نیفزوده ام ، اگر به آرزوی خویش رسیدم و خداوند توفیق شهادت را نصیبم فرمود ، مرا عفو نموده و دعای خیر خود را نثار این روسیاه نمایید و توصیه می كنم كه به جای ناراحتی و اندوه سر به سجده نهید و شكر درگاه حضرت حق را به جای آرید كه شما را نیز در این انقلاب مقدس سهمی عطا فرمود و از یاد نبرید ، كه فرزند امانت است ، اوست كه عطا می كند و هم اوست كه می ستاند . واما تو همسرم ، با تو چه بگویم ، كه از تو در زندگی كوتا همان جز خیر و خوبی ندیدم با اینكه از نداری و مسكنتم آگاه بودی پذیرفتی كه شریك رنجهایم شوی و در ادامه راهی كه از دشواریش مطلع بودی یاریم كنی و من در پیش تو شرمسارم اما چه كنم كه قدرت نادیده گرفتن خون شهیدان و فریاد مظلومان و مستضعفان و گذشتن از فریاد امام را نداشتم و خدای را سپاسگزارم كه چون تو ، همسری عطایم نمود … به فرزندانم بگوئید كه پدر به كجا رفت و چرا رفت ؟ تا وقتی كه بزرگ شدند بدانند كه حق كدام است و باطل كدام ؟ و جبهه ی حق در ستیز همیشگی با باطل بوده است و خواهد بود تا بدانند كه نباید سكوت وسكون را پیشه نمایند ، بلكه باید مصائب و مشكلات را با جان و دل پذیرا باشند و سلاح پدر را بر دوش گیرند تا حیات حقیقی را دریابند و راه امام حسین ( علیه السلام ) را ادامه دهند . … امام خمینی نایب به حق امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) ارواحنا فداه است و حجت او بر امت و اجرای فرامینش باعث خشنودی و رضای خاطر مبارك آن ذخیره الهی خواهد بود . عزیزان درس زندگی را از امام امت ، این وارث به حق انبیاء و اولیاء فرا بگیرید .

دل آرام گیرد با یاد خدا

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی