بهداشت و سلامت (بازدید: 863)
سه شنبه 16/9/1389 - 9:7 -0 تشکر 259014
علت خجالتی بودن

علت خجالتی بودن

علت خجالتی بودن

نتایج یك تحقیق جدید نشان می‌دهد كه مغز افراد خجالتی یا درون گرا در واقع جهان را به گونه‌ای متفاوت از انسانهای برون گرا، پردازش می‌كند.

حدود 20 درصد از افراد با نوعی ویژگی شخصیتی موسوم به «حساسیت ادراكی حسی» یا SPS متولد می‌شوند كه این ویژگی به عنوان یك گرایش یا عامل بازدارنده و یا حتی التهاب عصبی شدت پیدا می‌كند. این ویژگی در برخی از كودكانی هم دیده می‌شود كه خیلی به كندی در یك وضعیت جدید گرم می‌گیرند، نیاز به تنبیه اندكی دارند، به راحتی گریه می‌كنند و سوالات غیر معمول می‌پرسند یا افكار بسیار عمیقی دارند.

محققان در این پژوهش جدید همچنین نشان دادند كه این اشخاص فوق العاده حساس توجه بیشتری به جزئیات دارند و فعالیت مناطق خاصی از مغز آنها به هنگام پردازش اطلاعات بصری بیشتر از كسانی است كه فاقد حساسیت بالا هستند.

افراد با ویژگی حساسیت بالا ترجیح می‌دهند زمان بیشتری برای تصمیم گیری وقت صرف كنند، هوشیارتر هستند و زمان بیشتری برای انعكاس خودشان نیاز دارند و از صحبت‌های كوچك سریعتر خسته می‌شوند.

همچنین بر اساس مطالعات قبلی این افراد از سر و صدا و جمعیت بیشتر آزار می‌بینند و تاثیر كافئین روی آنها بیشتر است.


چهارشنبه 17/9/1389 - 10:27 - 0 تشکر 259439

به نظرم محیط تاثیر به سزایی در شخصیت كودك داره.مثلا بچه ای كه از نوزادی اطرافیان باهاش بیشتر صحبت میكنند و خانواده و دوستان فعال و گرمی داره طبعا در آینده انسان برونگرا تری خواهد شد.

دوشنبه 22/9/1389 - 12:46 - 0 تشکر 261631

منم به دوست عزیزم " stumed " موافق هستم محیط واقعا تاثیر داره ، حتی نظریه های گوناگونی هم در این مورد بیان شده ، مثل اینکه طبقه اول بودم بهتره ، چون بچه بیشتر ارتباط برقرار می کنه و یا اینکه گفته میشه باید بچه رو حداقل روزی 20 دقیقه از خانه خارج کنید ، مثلا بگوئید خریدی انجام دهد ، دانشمندان زیادی ، مثل فروید و... نظریه های جالبی دارد که بسیار مفید است .
مرسی
موفق و سلامت باشید .

 

thank you for attention

شنبه 25/10/1389 - 21:20 - 0 تشکر 274382

به نظر من چندین سال اولیه زندگی کودک باید با او همراهی کرد. واو را تنها نگذاشت. حتی برای خرید نان و مشابه آن...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی