سينما و تلویزیون (بازدید: 1444)
دوشنبه 15/9/1389 - 20:14 -0 تشکر 258861
ویژه برنامه های سیما برای محرم89...

ویژه برنامه های سیما برای محرم 89,فیلم و سریال ویژه شب های محرم 89,بیش از 40 فیلم، سریال و تله تئاتر در دهه اول محرم امسال از شبكه های مختلف سیما روی آنتن می رود.به گزارش روابط عمومی سیما، پخش این برنامه ها از سه شنبه 16 آذر همزمان با اول محرم با محوریت تبیین ویژگی های نهضت حسینی بر اساس معارف قرآنی و نگاه بصیرت مدارانه و روزآمد به واقعه عاشورا، از شبكه های مختلف سیما آغاز خواهد شد.

صدا و سیما - www.SMSkade.Ir

 

برنامه های امسال در ساختارهای مستند، ترکیبی، میزگرد، گفتگو، سخنرانی، مداحی، میان برنامه، کلیپ و همچنین مجموعه های نمایشی و تله فیلم و تئاتر با رویکرد پیام مداری و بازیابی مفاهیم سیاسی ـ اجتماعی و عبرت های عاشورا پیش بینی شده است.

 


یکی از رویکرد های پخش برنامه های مستند امسال ارایه تصویر مناسب و درست از جوشش مردم برای عزاداری حسینی در محرم و رونق، گرمی و شور این محافل همراه با شعور و بصیرت است كه پخش زنده عزاداری مردم شهرهای مختلف كشور به ویژه زنجان، یزد و كرمان در شبكه های یك، دو و سه از جمله این برنامه هاست.

 همچنین علاوه بر ایجاد بستر مناسب برای استفاده از مداحان جوان كشور، برای پخش برنامه های ذاكران شاخص اهل بیت (ع) در شبكه های مختلف برنامه ریزی خاصی شده است كه بر اساس آن، پخش مداحی و مرثیه خوانی حاج منصور ارضی از شبكه یك،‌ حاج محمود كریمی از شبكه دو، حاج سعید حدادیان از شبكه سه، حاج صادق آهنگران از شبكه چهار و حاج محمدرضا طاهری از شبكه تهران محور برنامه های عزاداری هر یك از این شبكه ها است.

بر اساس جدول پخش ویژه برنامه های محرم، سریال "خون بها" از 14 آذر، یكشنبه، سه شنبه و پنجشنبه شب ها و سریال "تا رهایی" نیز پس از پایان این مجموعه از شبکه یك روی آنتن خواهد رفت. این شبكه فیلم های سینمایی "روشنی صبح دم"، "ریسمان سبز" و "داستان دوست" را برای پخش در روزهای تاسوعا و عاشورا درنظر گرفته است.

بازخوانی عنصر "بصیرت در نهضت امام حسین (علیه السلام)" و واكاوی رفتار شخصیت های آن برهه، از پیامهای مهندسی شده در برنامه های معارفی سیماست كه براساس آن برنامه ریزی گسترده ای برای حضور كارشناسی اساتید حوزه و دانشگاه از جمله آقایان علم الهدی، ابوترابی، حسینیان، رئیسی، آقا تهرانی، طائب، پناهیان، ‌رحیم پور ازغدی، حسین شریعتمداری در میزگردها و برنامه های گفتگومحور سیما شده است.

 همچنین برنامه "اشک مهتاب" با اجرای فرزاد جمشیدی و پخش گزیده ای از سخنان ماندگار آیات عظام بهجت و دستغیب و همچنین آیت الله جوادی آملی به بررسی عبرت های عاشورا می پردازد.

 مستند "حریم ملکوت"، "با مومنان"، "میزگرد اشراق"، برنامه های "درسهایی از قرآن"، "آسمانی ها"، "سپیده و مه"، "یادخدا"  و "طرحی برای فردا" و سخنرانی های تحلیلی در خصوص واقعه عاشورا، سیمای شبكه یك را سیمای محرمی می كنند.

شبکه دو سیما نیز 2 تله فیلم "فرمانده" و "مقصد" از تولیدات این شبكه و فیلم های سینمایی "به نام خدای حسین" محصول مشترك ایران و بحرین و "حمزه و عباس" محصول مشترك ایران و سودان را برای تاسوعا و عاشورا و همچنین دو سریال 13قسمتی"بچه های مهتاب" و "بچه های تكیه محله ما" را برای دهه اول محرم مهیا کرده است.

 برنامه "فانوس" هم با اجرای مجریان نوجوان، ابعاد سیاسی و اجتماعی نهضت حضرت سیدالشهدا (ع) را برای کودکان و نوجوانان تبیین می کند. این شبكه همچنین با هدف ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت (ع) در فضای وب، در 10 مستند 20 دقیقه ای به بررسی وبلاگ ها و سایت ها، با موضوع امام حسین ( علیه السلام) می پردازد.

به گزارش روابط عمومی سیما، پخش 10 فیلم سینمایی با محوریت نهضت حسینی و همچنین پیش بینی برنامه چالشی "استوا" از برنامه های ویژه شبكه سه در دهه اول محرم است.

 در این برنامه بحث های جدی و چالشی درباره شبهات قیام حسینی مطرح خواهد شد. میزگرد "مصباح هدایت" نیز پاسخگوی سئوالات گوناگون در خصوص نهضت حسینی و برنامه "كربلا تا اربعین" ویژه برنامه پاسخ به پرسشهای دانشجویان خواهد بود.

 فیلم های سینمایی "سفیر" ، "فرستاده" و "صنم" نیز درشب های تاسوعا و عاشورا نیز از شبكه سه روی آنتن خواهد رفت.

 همچنین برنامه های "سمت خدا"، " آبشارعطش"، "لحظه های بارانی"، "نجوا"، "زمزمه عشق" و مستند "محرم در ایران" را در این ایام پخش خواهد كرد. سخنرانی های مذهبی حجج اسلام علم الهدی، انصاریان، خاتمی، صدیقی، پناهیان، نقویان، میر باقری، فاطمی نیا و مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت نیز در جدول پخش برنامه های این شبکه قرار دارد.

با توجه به ساختار و مخاطبان خاص شبکه چهار، سخنرانی های کوتاه از علامه جعفری و حضرت آیت الله حسن زاده آملی، میزگردهای "معرفت" و  برنامه های ترکیبی "نگاه غرب به حماسه کربلا"، "عاشوراپژوهی"،  "معرفی کتب محرم"، "مقتل خوانی"، "آشنایی با فرهنگ عزاداری در ایران و دیگر کشورهای جهان" و "معرفی هنرمندان عاشورایی"، تدارک ویژه شبکه چهار برای مخاطبان خود است.

 هم چنین تله فیلم های "دیگر تنها نیستم" و "ژرفا" ویژه تاسوعا و عاشورا و سریال "معصومیت ازدست رفته" از این شبکه روی آنتن خواهد رفت. برنامه "اردیبهشت" نیز در ده روز اول ماه محرم به نقش زنان در نهضت امام حسین (ع) خواهد پرداخت.

شبکه تهران نیز با اعلام پخش 10فیلم سینمایی در دهه اول محرم، مجموعه نمایشی "شاید برای شما هم اتفاق بیافتد" ویژه محرم و فیلم های سینمایی "توكل"، "تفاخر"، "مومو" در روزهای تاسوعا و عاشورا پخش خواهد كرد.

 میزگرد " تا نیایش" و دو مجموعه "تسبیح فرات" و "درس عاشورا" در قالب سخنرانی مذهبی از برنامه های این شبكه برای دهه اول محرم است . شبكه تهران همچنین برنامه های " شب های مرثیه " ، "دلدادگان حسینی" ، " حدیث شیدایی"  و پخش مراسم عزاداری در محلات تهران و مناطق مختلف استان را در نظر گرفته است .

شبکه های 3گانه اروپا ، آمریکا ، آسیای جام جم ، برنامه هایی با ساختار مستند ، ترکیبی ، میزگرد و میان برنامه با عناوین "مشك" ، "حسینیه" ، "چكامه " ، " معراج عشق" ، " روشنا" ، "شمیم" و "با كاروان عاشورایی" را برای ایرانیان خارج از کشور تدارک دیده اند.

شبكه آموزش سیما، با مجموعه نمایشی "حماسه کربلا" و تولید و پخش بیش از 3900دقیقه برنامه ویژه محرم ، حال و هوایی عاشورایی خواهد گرفت .  برنامه های" گل آموز" ، مقتل خوانی" ، " صبحی دیگر" ، "رادیو هفت" ، " مشاعره آیینی " ، " معراج عشق " ، "درس ها و عبرت های عاشورایی " ، " حماسه كربلا" ، "نغمه های عاشورایی " ، " كیمیا" ، " ایران زیبا"و " 7 و 7 دقیقه " نیز با محوریت نهضت حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) ازاین شبكه پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سیما با توجه به رویکرد تبیینی و محتوایی برنامه های شبکه قرآن ومعارف ، 6 برنامه ترکیبی ، چهاربرنامه مستند و یک میز گرد به همراه سخنرانی های مذهبی ، بحث های كارشناسی و مداحی در دهه اول محرم از این شبكه روی آنتن خواهد رفت. برنامه بررسی "كتب عاشورایی" در 60 برنامه 5 دقیقه ای به كتاب شناسی محرم خواهد پرداخت . "حدیث نی" برنامه دیگری از شبكه قرآن و معارف است كه درباره خطبه حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) تولید شده است . ویژه برنامه "پیرغلامان" و فیلم های سینمایی "مسیرعشق" ، "ستاره خضراء" ،"زائرحسین" و "صحرای كربلا" و نیز سریال "شب دهم" دیگر ویژه برنامه هایی شبكه قرآن و معارف سیما برای محرم است .

شبكه مستند سیما كه از طریق دستگاه های گیرنده دیجیتال قابل دریافت است ، مستند 13 قسمتی "اهل سوگ " را از اول محرم پخش خواهد كرد.

این برنامه ها در حالی پیش بینی شده است كه پخش سریال مختارنامه امسال حال و هوای مناسبی برای ورود به ماه محرم و تحلیل روزآمد واقعه عاشورا ایجاد كرده است

دوشنبه 15/9/1389 - 20:44 - 0 تشکر 258885

انشاالله این اطلاع رسانی مورد توجه دوستان قرار بگیره
ممنون از همه

سه شنبه 16/9/1389 - 8:40 - 0 تشکر 258998

ممنون از مطلب خوبتون منهم همینو آماده کرده بودم ولی وقتی دیدم تکراریه منصرف شدم ثبتش کنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی