انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 642)
يکشنبه 14/9/1389 - 10:32 -0 تشکر 258045
عینكی ها بخوانند

با سلام به همه دوستان عزیز

می خوام مطالبی در مورد لیزیك بگم

امیدوارم شما دوستان هم با اطلاعاتی كه دارید كمكم كنید

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

يکشنبه 14/9/1389 - 10:56 - 0 تشکر 258054

لیزیك چیست؟

انجام عمل جراحی قرنیه با لیزر اگزایمر جهت كاهش یا اصلاح عیوب انكساری چشم می باشد.


چه تفاوتی بین لیزیك ، لازك وPRK می باشد؟

در جراحی لیزیك پس از برداشتن فلپ (ورقه نازكی) از قرنیه لیزر انجام می شودو بعد از انجام لیزر ، فلپ قرنیه به جای خود برگردانده می شود.

در جراحی لازك : اپی تلیوم سطح قرنیه به كمك الكل برداشته می شود و سپس از لیزر اگزایمر استفاده می شودو مجددا فلپ اپی تلیال سرجایش برگردانده شده و بعد از عمل از لنز تماسی پانسمانی به مدت 3 تا 4 روز تا زمان ترمیم مجدد اپیتلیوم استفاده می شود.


در جراحی PRK : اپیتلیوم سطح قرنیه به روش مكانیكی برداشته شده و پس از انجام لیزر اگزایمر از لنز پانسمانی روی سطح قرنیه تا بهبودی اپیتلیوم استفاده می شود.

در ادامه در مورد اینكه چه كسانی می توانند از جراحی لیزیك استفاده كنند و در صورتی كه نتوانیم از جراحی لیزیك استفاده كنیم، چه جایگزین هایی بجز عینك وجود دارد بحث میكنیم


گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

يکشنبه 14/9/1389 - 12:28 - 0 تشکر 258086

سلام به آذر خانم گرامی :
منتظر نکات خوب شما هستیم . تاپیک خوبی خواهد شد .
گل باشید .
- انجمن جراحان

 

thank you for attention

سه شنبه 16/9/1389 - 11:16 - 0 تشکر 259119

با تشكر از اتاق عمل عزیز منم امیدوارم برای دوستان مفید باشه

چه كسانی می توانند از جراحی لیزر اگزایمر استفاده كنند؟


افرادی كه حداقل 19 سال كامل داشته باشند، حداقل 5/1 سال شماره چشم آنها ثابت مانده باشد ودید آنها با عینك كامل باشد، بیماری چشمی  یا جسمانی كه نتایج عمل را محدود نماید نداشته باشند و تصویر برداری از قرنیه آنها معیارهای  لازم برای عمل جراحی را داشته باشد. افرادی كه قرنیه نازك دارند یا مبتلا به قوز قرنیه می باشند نیز كاندید جراحی لیزری نمی باشند .

در صورتیكه نتوانیم از جراحی با لیزراگزایمر استفاده كنیم چه انتخابهای دیگری به جز استفاده از عینك خواهیم داشت؟

1- استفاده از لنزهای تماسی سخت.

2- استفاده از لنزهای داخل چشمی.

عوارض احتمالی جراحی لیزیك چیست؟

اگر چه عوارض در صورت انتخاب صحیح بیمار شایع نمی باشد اما از عدم اصلاح كامل دید با یا بدون عینك تا عفونت شدید چشم و كم بینایی یا نابینایی نیز گزارش شده است. بنابراین رعایت مسائل بهداشتی فردی بعد از عمل و مراجعات به موقع به پزشك معالج و مصرف صحیح داروها كاملا الزامی بوده و عدم رعایت آن می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشند.

آیا احتمال بازگشت شماره چشم پس از عمل وجود دارد؟
احتمال بازگشت شماره چشم بستگی به عوامل متعددی مثل مدت ثابت بودن شماره چشم قبل از عمل، سن بیمار و میزان عیب انكساری اصلاح شده و میزان آستیگماتیسم قبل از عمل دارد.

در ادامه هم در مورد عوامل خطر ساز قبل از عمل و نكاتی كه قبل از عمل باید رعایت شوند بحث میكنیم.


گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

شنبه 20/9/1389 - 11:34 - 0 تشکر 260733

چه نكاتی را باید قبل و بعد از عمل جراحی رعایت كنیم؟بهتر است چند روز قبل از عمل روزی سه بار با شامپو بچه رقیق شده در آب، لبه های پلك و مژه ها را شستشو دهیم ، بعد از عمل طبق دستور پزشك سر موقع از قطره ها استفاده نماییم. اگر لنز تماسی از چشم خارج شده آن را دور انداخته در اولین فرصت به پزشك خود مراجعه نماییم. تا وقتی لنز تماسی داخل چشم می باشد. ( 3 تا4 روز اول بعد از عمل) از شستن صورت و استحمام ( برخورد آب به چشم ) پرهیز نماییم . استفاده از مواد آرایشی چند روز قبل از عمل باید متوقف شود و حداقل دو هفته بعد از عمل نیز نباید از آنها استفاده نمود. در صورت خشكی چشم این محدودیت ممكن است تا چند ماه بعد از عمل ادامه یابد.علائم عفونت بعد از عمل چیست؟درد، ترس از نور، كاهش دید در چشمی كه پس از عمل روبه بهبود بوده است ولی چند روز بعد سیر بهبود آن متوقف شده و رو به وخامت گذاشته است را باید جدی گرفت و در اولین فرصت به پزشك مراجعه نمود.آیا می توان پیر چشمی راهم با جراحی لیزری درمان نمود؟هنوز لیزری كه بتواند پیر چشمی را هم درمان نماید، استفاده عمومی پیدا نكرده است بنابراین بیماران نزدیك بینی كه بالای چهل سال دارند پس از عمل باید جهت كارهای نزدیك و مطالعه از عینك استفاده كنند.عوامل خطر ساز قبل از عمل چیست؟بلفاریت یا التهاب لبه پلك ها – خشكی چشمها – نازكی قرنیه – آستیگماتیسم بالا و مایل، عدم اصلاح دید با عینك، عدم ثبات نمره چشم در دوسال اخیر، سن كمتر از 20 سال ، آلرژی فصلی، بیماریهای زمینه ای چشمی یا جسمانی مثل بیماری قند و بیماریهای روماتیسمی و مشاغل پرخطر مثل پرستاران و كادر درمانی و افرادی كه در محیطهای آلوده خدمت می نمایند مثل آزمایشگاه و كارخانجات و داشتن شغل های پرخطر مثل كشاورزی و جوشكاری و آهنگری، كار درمحیط های آلوده به مواد شیمیایی و بخارات سمی.گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

شنبه 20/9/1389 - 11:38 - 0 تشکر 260743

چرا چشم پزشكان خودشان كمتر جراحی لیزیك می كنند و از عینك استفاده می كنند؟بسیاری از چشم پزشكان در سن پیر چشمی هستند و اگر عمل كنند برای اكثر كارها مثل معاینات بیماران با دستگاه، عمل جراحی با میكروسكوپ و مطالعه مجلات و كتابها و نوشتن نسخه برای بیماران باید از عینك پیر چشمی استفاده كنند لذا تمایل چندانی برای انجام عمل ندارند. گرچه تعدادی از چشم پزشكان نیز هستند كه با اطلاع كامل از عوارض جراحی ، عمل لیزیك كرده اند و بسیار راضی می باشند.


اما من دكترهایی رو دیدم كه جوان هستند اما عمل نمیكنند!!!
یه نفر از اونها هم فكر میكنم دكتر خودمون جناب مدمن باشند

دوستان اگر تجربه ایی در این زمینه دارند(خودشون یا نزدیكانشون عمل كردند)برامون بگن لطفا
آیا مشكلاتی براشون پیش اومده یا نه راضی هستن؟

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

چهارشنبه 24/9/1389 - 13:10 - 0 تشکر 262733

سلام بسیار ممنون از مطلبتون خود پزشکان چشم به اون فرد میگند مثلا تا چند روز تاری چشمت خوب میشه اولش کمی تار البته به نظر من که خوب نیست این کار چون آسیب به قرنیه وارد میشه به این دلیل که بسیار نازک میشه

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی