انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 839)
يکشنبه 30/10/1386 - 19:28 -0 تشکر 25721
کشاورز و قاطر پیر

كشاورزی قاطر پیری داشت. یك روز از بد حادثه قاطر درون چاه عمیق و خشكی افتاد و با صدای بلند شروع به فریاد زدن كرد.
كشاورز با شنیدن صدای فریاد بر سر چاه آمد و دید كه چه بلایی بر سر قاطر آمده است. چاه عمیق بود و قاطر سنگین. او میدانست بیرون آوردن قاطر از گودال اگر ناممكن نباشد بسیار سخت خواهد بود چون قاطر پیر بود و چاه خشك، كشاورز تصمیم گرفت كه حیوان را در همان چاه مدفون كند.
به این ترتیب دو مشكل را حل می‌كرد: قاطر پیر را از درد و فلاكت نجات می‌داد و چاه خشك را هم پر می‌كرد. بنابراین همسایه‌ها را به كمك طلبید.
بیل‌های پر از خاك یكی پس از دیگری بر سر قاطر ریخته می‌شد. قاطر كه از این مساله بسیار وحشت‌زده و عصبانی بود ناگهان فكری به ذهنش رسید.
هر بار كه آنها یك بیل خاك بر سرش می‌ریختند، خود را تكانی می داد و برمی‌خواست. اگر چه كاملا خسته و كثیف شده بود، اما زنده بود و با بالا آمدن خاك در چاه، او هم بالا ‌آمد و از میان جمعیت به راه افتاد.
در تبدیل تهدید به فرصت گاه از ضعیف‌ترین موجودات نیز می‌توان الهام گرفت.
تشکر یادتون نره

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
دوشنبه 1/11/1386 - 22:59 - 0 تشکر 25956

باسلام ممنون از مطلب بسیار زیبایتان من هم به نوبه خودم امیدوارم كه هر یك از ما گهگاهی در زندگی تكانی به خود بدهیم تا در چاه تنگ و تاریك آن زنده به گور نشویم.

درد را از هر طرف نوشتم درد بود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.