بهداشت و سلامت (بازدید: 471)
دوشنبه 8/9/1389 - 17:9 -0 تشکر 255531
محقق ایرانی ، دارویی جدید برای درمان زخم های دیابتی ساخت

دكتر میهن جعفری جاوید – دانشیار دانشگاه علوم پزشكی تهران و مسئول انجام این طرح – با بیان این مطلب خاطرنشان كرد: این دارو جدیدترین دارویی است كه برای درمان عوارض ناشی از دیابت كه عمدتا نوروپاتی و میكروآنژیوپاتی است به كار برده می شود.

وی تصریح كرد: نوروپاتی و میكرو آنژیوپاتی دیابتی تاكنون درمان قطعی نداشته است و منجر به بروز زخم هایی غیر قابل درمان در بیماران دیابتی می شده ات. از طرفی عفونت زخم در این بیماران اغلب موارد، به درمان های طبی و آنتی بیوتیك پاسخ نداده است. لذا هدف از ساخت این داروی جدید، درمان زودرس عوارض ناشی از دیابت و پیشگیری و درمان زخم های دیابتی است.

جعفری جاوید با اشاره به اینكه ثبت بین المللی دارو در آمریكا و اروپا در سال ۲۰۱۰ به انجام رسیده و در داخل نیز در حال پیگیری است، اظهار كرد: «solubor» دارویی جدید برای درمان نوروپاتی، میكروآنژیوپاتی و زخم های دیابتی و غیردیابتی است كه در سال ۸۵ (۲۰۰۶ میلادی ) تهیه و در بیماران داوطلب مورد استفاده قرار گرفت و در واقع داروی جدید، درمانی بی همتا برای عوارض ناشی از دیابت است كه در مدت دو هفته نوروپاتی و میكروآنژیوپاتی و زخم های دیابتی را درمان می كند.

وی تصریح كرد: این دارو هنوز به مرحله تولید نرسیده كه امیدواریم بتوانیم آن را تولید كرده و در اختیار كسانی كه نیازمند استفاده از آن هستند قرار دهیم.

منبع :خبرگزارى ایسنا

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

سه شنبه 9/9/1389 - 10:50 - 0 تشکر 255782

ممنون سلام زهرای عزیز
از این خبرای خوب بیشتر بشنویم ایشالا.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی