ورزش و تندرستی (بازدید: 377)
دوشنبه 8/9/1389 - 12:14 -0 تشکر 255455
کریم باقری: خداحافظ فوتبال!

کریم باقری کاپیتان تیم پرسپولیس بعد از 20 سال حضور در سطح اول فوتبال ایران و جهان دیروز تصمیم خود برای خداحافظی از فوتبال را اعلام کرد.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00018730.jpg
 

 

  کریم باقری تصمیم خود مبنی بر خداحافظی از فوتبال را رسما اعلام کرد. باقری که امروز در جلسه ای با کاشانی شرکت کرده بود، گفت: من تصمیم خود برای خداحافظی از فوتبال را گرفته ام و روی این تصمیم نیز فکر کرده ام. در مقطع فعلی به صلاح من است که از فوتبال خداحافطی کنم.

باقری درباره این خبر که قرار است تصمیم خود را روز سه شنبه اعلام کند نیز گفت: قرار نیست سه شنبه اتفاقی بیفتد. بهرحال آقای کاشانی در جلسه با من توصیه کرد که بیشتر روی تصمیمم فکر کنم و با دوستان مشورت کنم و سپس آن را اعلام کنم، اما من تصمیم نهایی ام را گرفته ام و برای همیشه خداحافظی می کنم.

کاپیتان پرسپولیس درباره پیشنهادات ارائه شده از سوی داماش، استیل آذین و تراکتورسازی نیز گفت: من با آقای عابدینی و همچنین احمدرضا عابدزاده دوست هستم و ارتباط نزدیکی باهم داریم. اما قرار نیست به این تیم ها بروم. از باشگاه تراکتورسازی نیز پیشنهادی ندارم، اما اگر هم داشتم به صلاح نیست که آخرین سال فوتبالم را در جایی غیر از پرسپولیس باشم و با تیم دیگری خداحافظی کنم.

باقری درباره دلخوری وی از علی دایی نیز گفت: از علی دایی دلخور نیستم و می دانم که او باید مصلحت تیم را در نظر بگیرد. بین ما هیچ گونه کدورتی نیست.

به نظر شما دوستان علت خداحافظی سریع کریم باقری فوتبالیست با اخلاق کشورمون از فوتبال در حالی که در یک ماه گذشته گفته بود تا آخر فصل هستم چیه؟

*منتظر نظراتتون هستم*

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 8/9/1389 - 13:18 - 0 تشکر 255480

خداوند نگهدار كریم باشه آدم خوبی بود و هست هم توی فوتبال هم توی انسان ها

دوشنبه 8/9/1389 - 14:39 - 0 تشکر 255505

کریم باقری هم که چند ماهه داره حرف از رفتن می زنه ولی همش چاخان میاد هی میگه این آخرین بازیمه ولی باز هم بازی میکنه.دی:

 

 

 

سه شنبه 9/9/1389 - 23:7 - 0 تشکر 256079

با سلام

به هر حال خدا پشت و پناهش . من که یکی از طرفدارانش بودم

با تشکر
مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
سه شنبه 16/9/1389 - 15:5 - 0 تشکر 259201

باقری و دلایل خداحافظی‌اش از فوتبال

کاپیتان پیشین پرسپولیس با بیان جملاتی چون احساس کردم به درد پرسپولیس نمی‌خورم، نه با کسی قهرم و نه مشکلی دارم، دایی گفت، بمان تا باهم تیم را بسازیم، هواداران بدانند باید می‌رفتم و توانایی‌ام از افرادی که الان در فوتبال هستند خیلی بیشتر است به تشریح دلایل خداحافظی‌اش پرداخت.

http://www.football3.ir/admin/asp/Picture/00001519.jpg

  کریم باقری در مورد خداحافظی خود از دنیای فوتبال گفت: من نمی دانم این خصلت خوب من است یا بد. اما هر زمان احساس کردم به درد نمی‌خورم، سریع خود را از آن مجموعه جدا کردم. این اواخر شرایط من در پرسپولیس به گونه‌‌ای بود که احساس کردم نمی توانم به پرسپولیس کمک کنم و در نهایت تصمیم به جدایی گرفتم.

وی با تاکید براینکه خودش تصمیم به جدایی از تیم پرسپولیس گرفته و عوامل دیگری در اتخاذ این تصمیم دخیل نبوده است، افزود: از ابتدای فصل تا زمانی که تصمیم به جدایی گرفتم، فقط در دو بازی تراکتورسازی و شهرداری تبریز جز نفرات اصلی بودم و در سایر دیدارها روی نیمکت می نشستم.

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در فصول گذشته لیگ برتر با پذیرش این نکته که مربی در تیم تصمیم گیرنده اصلی است، گفت: از ابتدای فصل در مورد خداحافظی من از فوتبال حرف زده می شد تا اینکه یک ماه پیش این موضوع بصورت رسمی در نشست خبری باشگاه اعلام شد. من در آن زمان با این موضوع مخالفت کردم، چرا که آماده بودم و احساس می کردم می توانم برای تیم بازی کنم و کمک حال تیم باشم.

باقری افزود: تصمیم من برای خداحافظی از فوتبال بسیار دشوار بود و دوست نداشتم از فوتبال کناره گیری کنم اما احساس کردم برای تیم مفید نیستم و تصمیم به جدایی از پرسپولیس گرفتم، که اگر مفید بودم بازی می کردم.

وی یادآور شد: از ابتدای فصل تا به امروز خیلی تلاش کردم که به تیم پرسپولیس کمک کنم. احساسم این بود که می توانم کمک کنم. امروز هم که خداحافظی کرده‌ام نه با کسی مشکلی دارم و نه قهر هستم.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: از ابتدای فصل این صحبت‌ها نبود. پیش از آغاز فصل اولین بازیکنی بودم که به من پیشنهاد تمدید قرارداد شد اما آخرین نفری بودم که قراردادم را تمدید کردم! من پیش از آغاز تمرینات خیلی دوستانه به علی دایی گفتم اگر به من احتیاج نداری بگو تا از تیم جدا شوم و اگر مرا نخواهید اصلا ناراحت نمی شوم اما دایی گفت که مرا لازم دارد و تاکید کرد بمانم تا باهم تیم را درست کنیم.

باقری در ادامه از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرد و گفت: هواداران بدانند تصمیم به جدایی و خداحافظی از فوتبال برایم سخت بود و امیدوارم آنها مرا درک کنند. آنها بدانند در شرایط سختی بودم و باید می رفتم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری اینکه به خاطر علی دایی به این تیم بازگشته بود، گفت: هیچ وقت به نیمکت نشینی اعتراض نکرده‌ام. این فصل مسابقه‌ای بود که من فقط چند دقیقه بازی کردم اما اعتراض نکردم.

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در فصل هفتم لیگ برتر که منجر به قهرمانی این تیم شد، خاطر نشان کرد: فصل گذشته که از ناحیه آشیل پا دچار آسیب دیدگی شده بود، آقای کاشانی در اردوی دوبی پیشنهاد کرد، اگر نمی توانم به بازی ادامه دهم، برنامه خداحافظی من از فوتبال را ترتیب دهم اما با پیشنهاد ایشان مخالفت کرده و خودم را به ترکیب تیم رساندم و اتفاقا عملکرد خوبی هم داشتم. در فصل گذشته گل‌های حساسی زدم و پاس گل‌های زیادی دادم که همین مسئله باعث شد به من پیشنهاد تمدید قرارداد بدهند.

باقری در ادامه مدعی شد در شرایط بدنی بسیار مطلوب است و می تواند به مراتب بهتر از خیلی از بازیکنانی که امروز در فوتبال ایران حضور دارند، بازی کند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران همچنین در واکنش به اظهارات علی دایی که خداحافظی باقری را از دلایل ناکامی سرخپوشان در دیدارهای اخیر عنوان کرده بود، گفت: من این موضوع را قبول ندارم. من که جز نفرات اصلی تیم نبودم که خداحافظی ام به تیم لطمه بزند. شاید منظور دایی این بود که خداحافظی من از نظر روحی به تیم لطمه زده است. اگر این فوتبال حرفهای است که نباید خداحافظی یک نفر در تیم تاثیرگذار باشد و اگر هم بازیکنان به وجود من عادت کرده بود، باید ترک عادت کنند.

"من هیچ اختلافی با علی دایی نداشته و ندارم. ما دوستان صمیمی هم بوده و می مانیم." باقری با بیان این دو جمله افزود: پس از خداحافظی از فوتبال هیچ تماسی با علی دایی نداشتم. در این مدت البته دیدار و گفتگوهایی با آقای کاشانی داشته‌ام. زمانی هم که تصمیم به خداحافظی گرفتم، این تصمیم را با بازیکنان قدیمی تیم در میان گذاشتم، چرا که آقای کاشانی آن زمان مالزی بود.

وی تاکید کرد: من از فوتبال خداحافظی کرده‌ام و دیگر به فوتبال باز نمی گردم، حتی اگر آقای کاشانی و علی دایی از من بخواهند که به فوتبال بازگردم.

باقری احتمال حضورش در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را تایید کرد و گفت: من مربیگری را دوست دارم اما بی میل نیستم در رده‌های مدیریتی در فوتبال باشم. چندی پیش نیز موضوع حضورم در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس از سوی آقایان سعیدلو و کاشانی مطرح شد و اگر شرایط مهیا باشد به عضویت هیئت مدیره باشگاه در می آیم.

وی با بیان اینکه انتظار ندارد در تبریز خیابانی به نامش گذاشته شود، از هواداران تراکتورسازی خواست در دیدار روز پنجشنبه مقابل پرسپولیس حرمت این تیم و هوادارانش را نگاه دارند.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز بی میلی از برگزاری خداحافظی‌اش یاد کرد و در پاسخ به این پرسش که "اگر زمان به عقب برگردد و تیم پرسپولیس قهرمان جام حذفی شود، آیا در آن زمان از فوتبال خداحافظی می کنید؟"، گفت: من در آن مقطع از فوتبال خداحافظی نمی کردم چرا که توانایی بازی را داشتم. الان هم می توانم بازی کنم و توانایی‌ام از افرادی که الان در فوتبال هستند، خیلی بیشتر است.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی