سينما و تلویزیون (بازدید: 379)
چهارشنبه 3/9/1389 - 22:52 -0 تشکر 254041
برنامه هفت سینمای ایران را نابود می کند

"امیرحسین شریفی" تهیه كننده سینما، حركت برنامه "هفت" درمورد طرح ایجاد تشكل واحد برای تهیه كنندگان را جهت دار توصیف كرد و گفت: این برنامه تلویزیونی سینمایی ایران را نابود می كند.
تهیه كننده فیلم سینمایی "اشك سرما" روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: برنامه "هفت" به هیچ عنوان نظر مساعدی در مورد جمع شدن تهیه كنندگان زیر یك سقف ندارد.
وی افزود: متاسفانه این برنامه در جهت ایجاد فاصله میان تشكل های تهیه كنندگان تلاش می كند، در حالیكه چهار گروه تهیه كنندگان با یكدیگر مشكلی ندارد.
"اتحادیه تهیه كنندگان"، "انجمن تهیه كنندگان مستقل"، "كانون تهیه كنندگان فیلم ایران" و "مجمع فیلمسازان سیمایی ایران" هم اكنون چهار تشكل تهیه كنندگان سینمایی ایران را تشكیل می دهند.
این تهیه كننده سینما گفت: اعتقاد ما بر این است كه نمایندگانی از این چهار تشكل مشخص و برای تعامل با دولت معرفی شوند، به هر حال هر تهیه كننده ای تفكرات خاص خود را دارد و در مجموع مشكلی برای جمع شدن تهیه كنندگان زیر یك سقف نیست.
شریفی افزود: برنامه "هفت" در حال دامن زدن به اختلافات برخی تهیه كنندگان است و به هر نحوی نمی خواهد همه تهیه كنندگان در قالب یك صنف واحد قرار بگیرند.
وی یادآور شد: در برنامه "هفت" كه جمعه شب پخش شد، فریدون جیرانی خود را نماینده صنف انجمن تهیه كنندگان مستقل دانست و در گفت وگو با مسعود جعفری جوزانی نظرات خود را به نام تشكل تهیه كنندگان مستقل اعلام كرد.
تهیه كننده فیلم سینمایی "ضیافت" گفت: متاسفانه در برنامه "هفت" مطلبی به نقل از من و خلاف واقع اعلام شد، و پس از تماس با این برنامه قرار شد كه پاسخ حرف های نسبت داده شده به خود را بدهم اما به یكباره جیرانی از سوی من حرف های خود را اعلام كرد و این در حالیست كه او نباید خود را نماینده گروهی خاص بداند.
شریفی گفت: متاسفانه معلوم نیست در این برنامه چه می گذرد و وقتی دغدغه مجری تراشیده نشدن ریش همكارش باشد بیش از این نمی توان توقع داشت.
وی از رئیس رسانه ملی درخواست كرد تا تصمیمی قاطع درباره برنامه "هفت" بگیرد.
تهیه كننده فیلم سینمایی "سیب سرخ حوا" با بیان اینكه برنامه "هفت" سینمای ایران را نابود می كند، افزود: ضرغامی اجازه ساخت این برنامه را در راستای تعالی سینما صادر كرده در حالیكه این برنامه هم اكنون ریشه سینمای ایران را هدف قرار داده و بدنبال ایجاد جنجال است.
شریفی گفت: ایجاد اختلاف بین صنوف سینمایی كاری ندارد اما باید بدانیم وظیفه برنامه "هفت" ایجاد همدلی میان گروه های سینمایی است.
وی افزود: برخورد جانبدارانه با تشكل های تهیه كنندگان در این برنامه بی هیچ عنوان صحیح نیست و اگر می خواهیم مشكل تهیه كنندگان حل شود باید هر چهار گروه در این برنامه حق اظهار نظر داشته باشند نه اینكه این برنامه تریبون یك گروه خاص شود.
برنامه "هفت" با محور قرار دادن موضوعات مرتبط با سینما جمعه شب ها با اجرای فریدون جیرانی از شبكه سه سیما پخش می شود.
منبع:خبر گزاری جمهوری اسلامی{ایرنا}

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی