سينما و تلویزیون (بازدید: 432)
سه شنبه 2/9/1389 - 23:41 -0 تشکر 253600
همان بهتر که سینمایی نباشد

با سلام


قطعا دسیسه سینما خنثی می‌شود
فرج‌الله سلحشور : من برای کلیت سینما و افرادی که عمری را در این راه سپری کرده‌اند، نگرانم. می‌بینم که این بدنه با همه تجربه و سوابق با این انقلاب و اسلام و مردم همراه نیست. با این حال قطعا بدانید همانگونه که این انقلاب، گروهک‌ها را کنار گذاشت و توطئه‌ها و دسیسه‌ها را خنثی کرد، مطمئنا دسیسه سینما هم از بین خواهد رفت.

تنها آن سینماگری که در خدمت مردم، خدا و اعتقاداتش باشد، می‌تواند سینما را نجات دهد
این کارگردان همچنین افزود: من این دسیسه سینما را کمتر از کودتای نوژه نمی‌دانم؛ چرا که در کودتای نوژه چند نفر آدم کشته شدند اما سینما میلیون‌ها انسان را از نظر اعتقادات، فرهنگ و سیره زندگی‌ و ... از بین می‌برد. سینماگر ماهم هیچ سنخیتی با این مردم ندارد و راه خود را می‌رود و تنها به فکر پول و شهرت و... حرکت به سمت سینمای هالیوود است؛ این آرزوی بزرگ سینماگر ما محسوب می‌شود!
او با اعلام اینکه "تنها آن سینماگری که در خدمت مردم، خدا و اعتقاداتش باشد، می‌تواند سینما را نجات دهد"، گفت: امروزه کمتر این امر تحقق یافته، چرا که اگر توانستید سینماگری را پیدا کنید که هدفش خدمت به خدا و بنده‌اش باشد! واقعا انگشت‌شمارند تعداد این افراد. همین رویکرد نیز حتما سینما را نابود می‌کند.

مگر ماهیت هالیوود عوض شده که از آنان درخواست کمک می‌کنید؟
کارگردان "یوسف پیامبر" همچنین در اشاره به اقدام چندی پیش برخی مبنی بر حرکت به سمت سینمای هالیوود تأکید کرد: مگر هالیوود در قبال ما جز ضربه زدن چیز دیگری را در ذهن دارد؟ آیا آمریکا، اسکار، هالیوود و... اکنون دلسوز جمهوری اسلامی شده‌اند؟ آیا ماهیت این عوامل عوض شده که از آنان درخواست کمک می‌کنید؟


همان بهتر که سینمایی نباشد
سلحشور در عین حال با اشاره به استفاده نامناسب از عرصه‌ای چون سینما، گفت: در شرایط فعلی، والله نبود این سینما بهتر است، کما اینکه ده‌ها کشور در دنیا، سینما ندارند و هیچ اتفاق خاصی هم برای آنان نیفتاده است. علاوه براین مگر انقلاب ما را سینما به پا کرد؟ آیا اسلام را سینما ترویج می‌کند؟ آیا بداخلاقی‌ها و فساد را سینما اصلاح می‌کند؟ پس سینمایی که نه ایمان مردم را بالا می‌برد و نه فساد را مقابله می‌کند و در آن خیری نیست، همان بهتر که نباشد.
او در این راستا ضمن تأکید بر تعیین راه‌حل از سوی مسئولین، این مشکل را به سینماگرها نیز مربوط دانست که باید ارزش‌گرا و صالح باشند تا بتواند بر اساس اعتقادات خود، فیلم مردمی و مذهبی بسازد.

اسلام سینمای ما را به نتیجه خواهد رساند
سلحشور در همین ارتباط بودجه اختصاص داده شده به فیلم‌های ارزشی را مورد اشاره قرار داد و افزود: در شرایط فعلی بودجه‌ خوبی هم به سینمای ارزشی و مذهبی اختصاص داده می‌شود. تردید ندارم که همانگونه که اسلام امروزه در حال تحول دنیاست و ابرقدرت‌ها را به لرزه انداخته، همین اسلام نیز سینمای ما را به نتیجه خواهد رساند.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی