انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 328)
سه شنبه 2/9/1389 - 10:34 -0 تشکر 253180
آیا به او اعتماد می کنید؟

دوست داشتن فردی که به او اعتماد ندارید آسان است اما زندگی کردن با او دشوار.

روابـط پایدار و بادوام تنها بر اساس اعتماد ساخته میشوند و تـنها با وجود اطمینان است که محیط امن و آرامـی بــرای رشـد صمیـمیـت بـه وجـود می آیـد. اگر خواستار یک رابطه کـامـل و بـی نـقـص هستید باید اعتماد کاملی به گذشته، حـال و آیـنـده شـریـک زندگـی خـود داشـتـه بـاشـید. چنین شـرایـط بـه سادگـی بـدست نـمی آید بلکه نیازمند زمان و هـمـچـنین تلاش شـمـاسـت. اعـتـمـاد بـه آســانی از بـیـن می رود و شرایط به سختی به حالت اولیه خود باز میگردد. امـا اگـر ذهـن خـود را بـر روی آن متـمرکـز کنید پاداش شما چـیزی نیست جز یک رابطه صمیمانه که همیشه آرزوی آن را داشتید.

خود حقیقی تان را آشکار سازید

وجود اعتماد و اطمینان در یک رابطه به شما اجازه می دهد تا خود واقعی تان را به دور از هرگونه ترس و دلهره ای نمایان کنید. بدون درنظر گرفتن تمام حقه هایی که در دوران ابتدایی آشنایی به منظور تاثیرگذاری در شخص مقابل انجام می دهید، وجود صمیمیت برای شناختن و شناخته شدن امری ضروری است. طرف مقابل باید با درون شما آشنا شود و باطن شما را بشناسد. به عکس العمل های شما هنگامیکه خسته، عصبانی، ناامید و سرافراز هستید و یا حتی هنگامیکه با مادر خود تلفنی صحبت می کنید، به طور کامل واقف باشد. او باید شما را به خاطر چیزی که هستید دوست بدارد نه به خاطر چیزی که خود در وجود شما می خواهد. اگر او وجود حقیقی شما را دوست نداشته باشد شکی وجود ندارد که رابطه شما دیری نمی پاید.

آیا تا به حال کتاب "خاطرات بریجیت جونز" را مطالعه کرده اید. در جایی مارک دارسی به بریجیت می گوید "من تو را همینطور که هستی دوست دارم"، در این لحظه بریجیت بی هوش شده و بر زمین می افتد. چطور ممکن است یک چنین واکنش شدیدی در مقابل یک جمله ساده انجام پذیرد؟ مارک به او می گوید که وجودش را می بیند و چیزی را که می بیند عاشقانه دوست می دارد. مارک بریجیت را همانطور که هست دوست دارد. بریجیت لازم نیست تلاش کند تا در مارک تاثیر بگذارد مارک همین حالا تحت تاثیر او قرار گرفته و از وجودش سرشار است. آگاهی نسبت به این مطلب که شما مورد علاقه شریکتان هستید برای شما آرامش و تمدد اعصاب را به ارمغان می آورد. شما را همواره از حالت تدافعی دور نگه می دارد و به شما اجازه می دهد تا بدون احساس هیچ گونه ترسی از عدم پذیرش توسط فرد مقابل، صادق و راستگو باشید. چه احساس خوشایند و دلنشینی.

ارتباطی از روی صداقت

وجود اعتماد بین طرفین باعث ایجاد یک ارتباط صادقانه میشود. اگر همیشه بخواهید واکنش های شریک زندگی تان را پیش بینی کنید و رفتار خود را بر طبق آنها تغییر دهید هیچ گاه قادر به برقراری یک ارتباط صادقانه نخواهید بود. برای داشتن ارتباطی موفق باید بر روی برخی موارد تمرکز کنید. دکتر جری فورس برگ در مقاله خود به نام "چرا نمی توانیم رابطه موفقی داشته باشیم"  5 گام موثر به سمت ارتباطی موفق را بیان می کند.

1- سوال پرسیدن: گمان نکنید که مفهوم تمام حرف های طرف مقابل خود را درک می کنید.

پرسیدن چند سوال کوتاه شما را خیلی سریع به سمت حقایق راهنمایی می کند.

 

2- گوش دادن: برای اینکه بتوانید پیام دهنده خوبی باشید باید توانایی شنیدن حرف های دیگران را داشته باشید تا با نقطه نظرات آنها نیز آشنا شوید.

 

3- مشاهده کردن: کلیه اتفاقات پیرامون خود را در نظر بگیرید تا قادر به بررسی و بازبینی اطلاعات به دست آمده باشید.

 

4- نظرات خود را با دیگران در میان بگذارید: با مطرح کردن نظرات و عقاید خود به شخص مقابل به او اجازه می دهید تا خصوصیات اخلاقی شما را بهتر درک کند.

 

5- عشق معاصی بسیاری را می پوشاند: ارتباط موفق زمانی شکل می گیرد که شما افراد را بشناسید و آنها را همانگونه که هستند دوست بدارید. اما اگر تنها به فکر متقاعد کردن آنها باشید و بخواهید به آنها بقبولانید که راه و روش شما در زندگی بهترین است هیچ گاه راه به جایی نمی برید و در رابطه شما خبری از یک عشق حقیقی نخواهد بود.

 

مشاجرات منصفانه و بی طرف

اعتماد به شریک زندگی به شما کمک می کند تا ارتباط موفقی را بنا کنید. هنگام بروز اختلاف و ناسازگاری آرامش خود را حفظ کنید و با قضیه منصفانه برخورد کنید. شما یک انسان هستید و می خواهید با یک موجود زنده دیگر که تنفس می کند و همچون خود شماست بحث کنید بنابراین می بایست کلیه اصول اخلاقی را رعایت کنید. بعــــضی از مشاجرات منجر به گسیختن پیوندهای خانوادگی می شوند و برخی دیگر راه گـشـــای حل مشکلات و نزدیک کننده همسران به یکدیگر می باشند.

بحثی که شما را به نتیجه مطلوب می رساند دارای چه ویژگی هایی است؟ اکثر کارشناسان معتقدند که یک دعوی مطلوب دارای مشخصات زیر می باشد:

1- به موضوع اصلی بپردازید: به میان آوردن لیستی که از خطاهای گذشته یکدیگر جمع آوری کرده اید کار درستی به حساب نمی آید. بهتر است تمام انرژی خود را بر روی حل مشکل فعلی صرف کنید.

2- کلمات توهین آمیز به کار نبرید: به خاطر داشته باشید که بحث و مشاجره صرفا به دلیل حل مشکلات است و نه به منظور آزرده ساختن یکدیگر. گمان نکنید با استفاده از کلمات طعن آمیز شخص مقابل را به سکوت وا می دارید و خود برنده میدان میشوید. اگر به شریک زندگی خود احترام نگذارید و برای احساسات او ارزش قائل نباشید او حس میکند که از جانب شما مورد تهاجم قرار گرفته بنابراین به دفاع از خود می پردازد و کار خود را بدون کوچکترین توجهی به شما دنبال می کند.

3- از تعمیم دادن و ذکر قوانین بپرهیزید: "تو همیشه" یا "تو هرگز" دعاوی هستند که باعث می شوند تا طرف مقابل به حالت تدافعی فرو رود. این گفته ها حقیقت را منعکس نمی کنند. سعی کنید تا همیشه احساسات خود را با اتکا به حقایق موجود در زندگی بیان کنید.

ایجاد اعتماد

اعتماد چیزی نیست که به خودی خود و به طور طبیعی به وجود آید حتی اگر دو طرف یکدیگر را از صمیم قلب دوست بدارند. کسب اعتماد و اطمینان نیازمند تلاش و کوشش از جانب هر دو طرف می باشد. اگر در روابط گذشته شک هایی داشتید که همیشه به حقیقت می پیوستند، این امر می تواند تاثیراتی منفی در رابطه فعلی شما ایجاد کند. بنا نهادن اعتماد نیازمند گذر زمان است. باید به شریک زندگی تان نشان دهید که قابل اطمینان هستید و خود نیز به او اعتماد کنید. اگر فرد مقابل مشکلاتی در اعتماد کردن دارد محیطی را خلق کنید تا اعتماد بتواند به راحتی در آن رشد کرده و پروبال گیرد.

به حرف های او گوش دهید به عقایدش احترم بگذارید و او را آنچنان که هست قبول کنید.

گذشته تان را برایش روشن کنید و به او نشان دهید که قابل اعتماد است و شما نیز برای او فرد قابل اعتمادی خواهید بود . اگر برای حقوق یکدیگر ارزش قائل نباشید احساس امنیت از بین می رود و این هر دوی شما هستید که در معرض آسیب و رنجش قرار می گیرید.

با حالت تهاجمی حمله ور نشوید: اگر واقعا شریک زندگی خود را دوست می دارید و همیشه بهترین ها را برای او آرزو می کنید، باید در تمام شرایط صبر و شکیبایی خود را حفظ کنید. اگر در یک ارتباط تنها مشکل شما عدم وجود اعتماد است، نمی بایست به خاطر این دلیل کل رابطه را زیر سوال برید. اگر نمی توانید به هیچ کس اعتماد داشته باشید پیش از انجام هر گونه اقدامی بهتر است به یک مشاور مراجعه کنید. گذشته شما برروی توانایی شما برای اعتماد کردن تاثیر می گذارد. اما اگر در این زمینه در گذشته مشکل خاصی برای شما مطرح نبوده و تنها صدایی از درونتان به شما می گوید که از این فرد دوری کن چنین اخطاری را جدی بگیرید. از طرف مقابل خود یک شمای کلی در نظر بگیرید، رفتار او با دیگران و همینطور با خودتان را بسنجید. در این زمینه با اتکا به الهه وجودی درونتان می توانید اطلاعات مفیدی در مورد او کسب کنید.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

چهارشنبه 3/9/1389 - 10:44 - 0 تشکر 253668


ممننون جانم مطلب خوبی بود
ولی کلا اعتماد تو این دنیا معنی خودش رو ازدست داده
من که سر درگمم درباره این موضوع

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
جمعه 5/9/1389 - 12:48 - 0 تشکر 254450

به نام خدا

سلام

تو قسمت مشاجرات منصفانه نکات جالبی توجه منو جلب کرد

به نظر میرسه که هنوز هم هنوزه، زن و شوهر ها تو مشاجراتشون این سه نکته رو رعایت نمیکنند. یعنی به شدت قصد دارن موضوعات گذشته رو پیش بکشن. کلمات توهین آمیز هم دریغ نمیکنن، مورد سوم هم به شدت استفاده می‌کنند(تو هیچ وقت .... تو هرگز و....)

اگه زن و شوهر ها همین سه مورد رو رعایت کنن من فکر می‌کنم 50 درصد مشکلاتشون حل میشه

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
جمعه 5/9/1389 - 15:30 - 0 تشکر 254480

سلام
در مورد مورد اول
خوب وقتی فرد دوباره خطای قبلیش رو تکرار میکنه آدم گذشته رو مجبوره یاداوریش کنه
ممنون از مطلبتون

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

يکشنبه 14/9/1389 - 11:58 - 0 تشکر 258080

سلام مجدد
گزینه 2 چت روم تبیان
لطفا هر تاریخی تایید شد از طریق صندوق پیام اطلاع بدید
اما تعداد فعلیمون كمه !!!!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی