سينما و تلویزیون (بازدید: 301)
دوشنبه 1/9/1389 - 17:19 -0 تشکر 252961
دقایقی با ستاره مجموعه هری پاتر «دنیل رادکلیف»

این بازیگر بریتانیایی در حال حاضر یک مالتی میلیونراست و بخاطر ایفای نقش درهشت مجموعه هری پاتر که به یکی ازبزرگترین فیلمهای صاحب امتیاز تاریخ سینما تبدیل شده ، در سراسر جهان مشهور است .

استودیوی وارنربرادرز تصمیم گرفت از کتاب هفتم وآخرین کتاب هری پاتر با نام " هری پاتر و یادگاران مرگ " نوشته جی کی رولینگ ، یک فیلم دو قسمتی بسازد. قسمت اول این فیلم روز جمعه ۱۹ نوامبر وقسمت دوم این فیلم که سه بعدی است، در تاریخ ۱۱ جولای سال ۲۰۱۱ اکران خواهد شد.

حال که فیلمبرداری این مجموعه فیلمها به پایان رسیده است راد کلیف به آینده ای فراتر از جهان جادوگری می اندیشد.او به تازگی با خبرنگار رویترز درباره قسمت اول " یادگاران مرگ " صحبت کرده است.

 

سئوال : شما یکبار در مورد صحنه بوسیدن اما واتسن گفتید او مثل یک حیوان بود .اما درباره این موضوع چیزی به شما نگفت.

جواب: این روزها وقتی مصاحبه ای انجام می دهید ، روز بعد منتشر می شود و به سرعت بازتاب سخنانت را می بینی .در شوی تلویزیونی " سپیده دم روز دیگر " کیت گاراوی در با من مصاحبه می کرد و از من پرسید : " آه در فیلم " اما" را بوسیدی او یک حیوان است اینطور نیست؟ و من پاسخ دادم " بله " . بعدها وقتی " اما " را در مراسم فرش قرمز دیدم اما به بازوی من زد و گفت: درباره من به مردم چی می گفتی ؟"

 

سئوال : بضی از مردم معتقدند "هری پاتر ۶" کمی گیج کننده بود ولی هری پاتر ۷( قسمت اول فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ ) مفهمومتر بود.تو با این نظر موافقی؟

جواب: من هری پاتر ۵ را دوست داشتم ولی ساختن هری پاتر ۶ سخت بود .اگرچه من فکر می کنم هر ی پاتر ۶ زیباترین فیلم این مجموعه بود اما ساختن آن بسیار مشکل بود ، زیرا در واقع این قسمت مقدمه ای برای هری پاتر ۷ بود تا اطلاعاتی که بیننده برای فهمیدن هری پاتر ۷ نیاز داشت به او بدهد .

فهمیدن این قسمت برای بینندگانی که کتابها را نخوانده اند دشوارتر بود، زیرا یک دفعه مقدار زیادی اطلاعات دریافت می کنند.

 

سئوال : "قسمت اول یادگاران مرگ" نسبت به دیگر قسمتهای این مجموعه آرامتر و کم هیجان تر به نظر می رسید؟

جواب: آه مردم زیاد حرف می زنند مسلما" فیلم هری پاتر۷ (قسمت اول یادگاران مرگ) یک فیلم اکشن است اما نسبت به قسمت دوم یادگاران مرگ که یک فیلم سه بعدی است و هیجان را بیشتر به بیننده انتقال می دهد ، آرام تر است.

 

سئوال : روپرت گرینت ( نقش رون ، دوست هری پاتر را در فیلم بازی می کند)قسمت آخر هری پاتر را (که قرار است روز ۱۱ دسامبر اکران شود) را یک فیلم جنگی توصیف کرده است.به نظر شما هم این فیلم اینقدر اکشن است؟

جواب: آنها نظر مرا دزدیده اند ! حرف من ( درباره یادگاران مرگ ۱و ۲ ) این بود که یک فیلم جاده ای تبدیل به یک فیلم دزدی شده است و بعد تبدیل بک فیلم جنگی شد . یکروز من این حرف را به اما و روپرت زدم ."

"این فیلم پر از صحنه های اکشن و هیجانی است و واقعا" مانند یک فیلم جنگی است.اگر از این کتاب، یک فیلم یک قسمتی می ساختیم مجبور می شدیم بیشتر صحنه های این قسمت دوم را حذف کنیم.

به نظر من این قسمت از فیلم جالبترین قسمت داستان است زیرا در این قسمت شخصیتهای داستان متحول می شوند.

ما سختی های زیادی را برای ساختن این فیلم تحمل کردیم زیرا این آخرین فیلم مجموعه فیلمهای هری پاتر است و ما می خواستیم به بهترین شکل ممکن ساخته شود.

در بعضی قسمتهای داستان من نمی دانستم شخصیتم باید چگونه باشد ، به همین دلیل ما مجبور شدیم بعضی از صحنه های فیلم را یکروز قبل از فیلمبرداری بازسازی کنیم .

 

سئوال : با توجه به اینکه ۱۰ سال با شخصیت هری پاتر زندگی کردی ، در صحنه های آخر فیلمبرداری این فیلم چه احساسی داشتی؟

جواب: فقط یکسری عکس العمل های طبیعی داشتم .وقتی ۱۰ سال در یک جای خاص و با یک گروه کار می کنی و بعد یکدفعه ، باید همه آنها را ترک کنی از خودت می پرسی حالا باید چکار کنم؟ البته از قبل می دانستم که قرار است یک فیلم میوزیکال در سال آینده بازی کنم ، همه کارهای مربوط به آن انجام شده بود و من دقیقا" می دانستم چه اتفاقی رخ خواهد داد اما در آن لحظه واقعا" داشتم فکر می کردم که من بدون افراد ان گروه چکار خواهم کرد ؟ من از آنها چیزهای زیادی یاد گرفتم.

آن لحظه واقعا" احساس ناراحتی می کردم ولی چهار ساعت بعد باید سوار هواپیما می شدم به نیویورک می رفتم تا در جوایز تونی شرکت کنم .پس باید کارم را انجام می دادم .

 

سئوال : تا به حال روزی را مجسم کردی که کارگردانان و نویسندگان دیگر نخواهند با تو همکاری کنند؟

جواب: وقتی من مشغول خواندن فیلمنامه های مختلف هستم و نمی دانم کدام را انتخاب کنم ، پدرم همیشه می گوید " آه چه مشکل خوشایندی".در آن لحظه یاد ضرب المثل معروفی که همیشه از مردم می شنوی می افتی : مد موقتی است اما کلاس دائمی است .

این دقیقا" همان ایده ای است که من در آینده از آن استفاده خواهم کرد تا پیشرفت کنم و تبدیل به آدمی شوم که همه دلشان می خواهد در کنارش باشند و به همین دلیل پروژه کلاسیکی همچون " زن سیاهپوش " را انتخاب کردم تا به نتیجه ای که می خواهم برسم.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی