بهداشت و سلامت (بازدید: 947)
جمعه 28/10/1386 - 12:4 -0 تشکر 25277
پزشکی

انرژی پزشکی  :

تا چند دهه پیش میدانهای انرژی زیستی از نظر پزشکی روز وجود خارجی نداشت در حالی که اکنون ...
 
طبیعت سراسر آهنگ و ریتم است. چرخه های گردش سیارات آنقدر عظیم است که مبنای اندازه گیری آن واحد بزرگ سال نوری است و از طرف دیگر اجزای زیر اتمی هزاران تریلیون بار در هر ثانیه مرتعش می شوند.energy medicine
زندگی در یک چنین طیف وسعیی غوطه ور است و در هر آن ریتم منحصر بفرد خود را حفظ می کند. یکی از دوره های طولانی حیات فاصله مرگ و زندگی است و این در حالی است که در درون این سیکل هزاران اتم در پی هم جایگزین می شوند تا تداوم حیات بدن را تأمین کنند اما با اینکه هر ارگان آهنگ فعالیت مخصوص به خود را دارد همواره گرایش در جهت پیوند زندگی با آهنگ طبیعت وجود دارد.
 
تا چند دهه پیش میدانهای انرژی زیستی از نظر پزشکی روز وجود خارجی نداشت در حالی که اکنون وجود چنین میدانهایی بصورت علمی به اثبات رسیده است.
 
اکنون ما می دانیم که ارگانیسم زنده با انواعی از نیروها سازگار شده و از آنها استفاده می کند .در بدن سیستم های متنوعی موجود است که انواع مختلفی از انرژی و اطلاعات را از محلی به محل دیگر منتقل می کند و در نهایت سلامتی برایند انواع مختلفی از ارتباطات نرمال آنهاست.
انرژی پزشکی در واقع علم تشریح رخدادهای مرزی ذهن بدن(Body & Mind Control) است و بسیاری از معماهای متافیزیکی در این علم به شیوه های علمی و کمی قابل توصیف می باشد.
بر اساس این علم :
* هر انسان دارای یک میدان بیومغناطیسی است.
snergy
* این میدان در فرایندهای فیزیولوژیک بدن دارای نقش مؤثر وحیاتی است و انرژی حاصل از این میدان از فردی به فرد دیگر قابل انتقال است.
* این انرژی منتقل شده توان ایجاد تغییرات فیزیولوژیک را در آن فرد نیز دارا می باشد.
* انرژی حاصل از این میدان نیز تحت تأثیر میدان الکترومغناطیس محیط نیز قرار می گیرد.
 
هر قسمت از بدن حتی مولکولهای آن چه از دیدگاه طب سنتی و چه علم پزشکی کلاسیک ( آلوپاتیک) از یک شبکه الکترونیکی نیمه هادی به هم مرتبط تشکیل شده است حتی کوچکترین بخش ها نه تنها درجریان پیوسته ای از اطلاعات غوطه ورند بلکه خود نیز می توانند اطلاعات تولید کنند. این جریان پیوسته حاوی اطلاعاتی راجع به هر گونه فعالیت انجام شده در هر قسمت از بدن می باشد.
سلامت کامل وابسته به یک هم پیوندی کامل درونی است. آسیبهای جسمی یا روانی می توانند این ارتباط را مخدوش کنند. در این صورت است که سیستم دفاعی و بازسازی بدن دچار اختلال شده و بیماری شانس بروز می یابد.
energy , medicine
در مانهای بر پایه انرژی در واقع سعی در برقراری دوباره تعادل در مدارهای ارتعاشی (Vibratory Circuitry) بدن دارند مثل لمس درمانی(Therapeutic Touch)، لمس شفابخش(Healing Touch)، ریکی(Reiki)، و یا قطبش درمانی(Polarity Therapy) که بر پایه میدان انرژی بدن استوار است.
امروزه بسیاری از کاربردهای میدان انرژی بدن را در پزشکی مدرن می بینیم که بر پایه اصل بیومغناطیس می باشد مثل نوار مغزی(EEG)، نوار قلب(EKG)، نوار عصب عضله(EMG) و MRI همچنین انواع تکنیکهای کاربردی در امر درمان که در فیزیو تراپی استفاده می شود چون استفاده ا
ز پرتوهای مادون قرمز(IR) و لرزاننده ها (Vibrators).
بنابراین وجود میدانهای انرژی و حتی استفاده از آنها کاملاَ اثبات شده و علمی می باشد که امروزه به جایگاه بزرگ شفابخشی در مقوله طب سنتی و مکمل(CAM) رسیده است.
اما شگفتی های این دنیا بقدری گسترده و حیرت آور است که درک آنها قطعاً نیاز به بستری مناسب و شرایط ویژه ای دارد...
 
گردآوری : دکتر سپیده شاکری
برگرفته از کتاب
"Energy Medicine"
Auth: Dr James Oshman

ایمان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.