بهداشت و سلامت (بازدید: 1868)
جمعه 28/10/1386 - 11:58 -0 تشکر 25276
اعتیاد به اینترنت

از سال 1995 میلادی روانپزشكی بنام گلد برگ ، اعتیاد جدیدی را كشف كرد !

  ا و با مردمی روبرو میشد كه برای دیدن مونیتور كامپیوترشان ، خانواده را رها كرده اند ! اینها در بسیاری از مواقع ترجیح می دادند وقت خود را با كامپیوتر و در سایتهای مختلف اینترنت بگذرانند ! بدین ترتیب این اعتیاد جدید را كشف كرد ، و بتدریج سایر محققین جنبه های دیگر این اعتیاد را شناسائی نمودند . اعتیاد به اینتر نت بسرعت رو به گسترش است ، و هر روز افراد جدیدی را به كام خود می كشد . سن و سال فاكتور كم اهمیتی در این اعتیاد است و مبتلایان از گروههای مختلف سنی به آن دچار میگردند .
البته بهیچ وجه نمیتوان منكر خوبیها و نكات مثبت اینترنت در مسیر پیشرفت جامعه ی بشری شد . بسیاری از تجارت ها ، ارتباطات ، آموزشها ، خریدها و... براحتی با این وسیله ی ارتباطی انجام میشوند و هر روزه نقش این سیستم در زندگی ما پر رنگ تر می گردد.
اعتیاد به اینترنت نیز مثل اعتیاد به تماشای تلویزیون ، حل جدول ، تماشای فوتبال ، و... از جمله اعتیادهای كم خطر محسوب می شود ، اما بهرحال باید به آن توجه خاصی داشت .
نكته ی جالب و قابل ذكر اینست كه این افراد درست مثل معتادان به مواد مخدر ، در صورت عدم دسترسی به خواسته شان ، دچاربیقراری ، تحریك پذیری ، عصبانیت و احساس نیاز می شوند !
البته شدت این علائم از فردی تا فرد دیگر متفاوت است . وابستگی اینها به كامپیوترشان و وسواسشان نسبت به آن باعث بی تفاوتی نسبی ، انكار مسؤلیت نسبت به خانواده ، ازدواج ، شغل و سایر مسائل می شود ! بهمین دلیل مشكلات كوچك و بزرگی برایشان پدید می آورد.
اینها در بسیاری از مواقع ترجیح می دادند وقت خود را با كامپیوتر و در سایتهای مختلف اینترنت بگذرانند ! بدین ترتیب این اعتیاد جدید را كشف كرد ، و بتدریج سایر محققین جنبه های دیگر این اعتیاد را شناسائی نمودند . اعتیاد به اینتر نت بسرعت رو به گسترش است ، و هر روز افراد جدیدی را به كام خود می كشد . سن و سال فاكتور كم اهمیتی در این اعتیاد است و مبتلایان از گروههای مختلف سنی به آن دچار میگردند

ایمان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.