تجارت و بازرگاني (بازدید: 449)
جمعه 28/8/1389 - 20:34 -0 تشکر 252282
ورود سكه‌های یك‌گرمی به بازار به زودی

دبیركل بانك مركزی از ورود سكه‌های یك‌گرمی بانك مركزی به بازار تا حدود دو ماه دیگر خبر داد و تاخیر در ورود‌ آن‌ها را به دلیل وجود تعداد كافی و جلوگیری از ایجاد بازار سیاه عنوان كرد.

سیدمحمود احمدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره ورود سكه‌های گرمی به بازار اظهار كرد: ضرابخانه بانك مركزی در حال حاضر مشغول ضرب سكه‌های گرمی است. ما می‌خواهیم تیراژ این سكه‌ها به حدی برسد كه وقتی به بازار آمد به حد كافی وجود داشته باشد و بازار سیاه و رانت برای آن ایجاد نشود.

وی گفت: در حال حاضر مشغول ذخیره‌سازی این سكه‌ها هستیم و زمانی كه تعداد آن افزایش یافت، این سكه‌ها را به بازار خواهیم ریخت.

او درباره زمان حدودی ورود این سكه‌ها به بازار گفت: فكر می‌كنم این كار در دو ماه آینده انجام شود. ما قصد داریم ابتدا یك میلیون قطعه تولید كنیم و تا كنون حدود 200 هزار قطعه ضرب شده است.به گفته او قیمت این سكه‌ها هم با توجه به شرایط روز و قیمت‌های جهانی تعیین می‌شود. وزن این سكه‌ها 1.01 گرم و قطر تقریبی 13.3 میلی‌متر است. عیار سکه گرمی نیز همانند سایر سکه‌های بهار آزادی رایج در بازار 900 در هزار است. این سكه‌ها با بسته‌بندی امنیتی مناسب و بدون ثبت سال ضرب به بازار خواهند آمد.

پیش از این قرار بود تعداد محدودی سكه گرمی در مهرماه از سوی بانك كارگشایی عرضه شود.

در بسته‌بندی این سکه، کاغذ امنیتی با شش مشخصه قرار گرفته است؛ یک مورد دیگر امنیتی در بسته‌بندی سکه‌های گرمی، شماره سریالی است که به عنوان شناسنامه تولید سکه‌ها که روز و زمان تولید آن درج می‌شود. مرکب چاپ سریال نیز فلورسنتی است که زیر لامپ uv تبدیل به رنگ نارنجی می‌شود.

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

شنبه 29/8/1389 - 15:28 - 0 تشکر 252528

سلام کاربر گرامی
لطفا منابع مطلب را در انتها ذکر بفرمایید.
متشکرم

 

برای پناهدگی به خدا نیاز به هیچ ویزایی نیست. 

مدیر انجمن تجارت و بازرگانی

نوشته های بنده:

                  

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی