انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 361)
پنج شنبه 27/8/1389 - 22:40 -0 تشکر 252013
جانشین تلسکوپ هابل بی پول شد!


تلسکوپ فضایی جیمز وب که قرار بود در سال 2014 به عنوان جانشین تلسکوپ فضایی هابل پرتاب شود با مشکلات مالی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بودجه اجرای پروژه تلسکوپ فضایی جیمز وب با مشکلاتی مواجه شده است به طوری که "آلن باس" از موسسه علوم کارنگی در توصیف این بحران مالی در پروژه جیمز وب گفت: "این توفان کاترینای ناسا است."

تلسکوپ جیمز وب که قرار بود در سال 2014 به عنوان جانشین هابل در مدار قرار گیرد به دلیل کسری بودجه 5/1 میلیارد دلاری قادر نخواهد بود زودتر از بهار 2015 پرتاب شود.

هزینه پروژه این تلسکوپ 5/6 میلیارد دلار ارزیابی شده است در حالی که تاکنون تنها از نیمی از بودجه ای که ناسا برای این پروژه تصویب کرده استفاده شده است.

مشکلات مالی این پروژه به دلیل اجرای برنامه های نجومی دیگر ناسا از جمله "تلسکوپ فضایی مادون قرمز میدان عریض" (WFIRST) است.

براساس گزارش Popular Science، به گفته ستاره شناسان در صورتی که پروژه جیمز وب رد شود علم نجوم می تواند یک نسل به عقب تنزل کند.
 
 

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی