انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 614)
شنبه 22/8/1389 - 11:54 -0 تشکر 250399
سهم ایران از بازار جهانی زعفران شایسته نیست

محمدیان: سهم ما از بازار جهانی زعفران شایسته نیست و فقط 15 درصد صادرات زعفران جهان در اختیار ایران است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی طلای سرخ در قاینات، زعفران را یک گیاه فوق استراتژیک عنوان کرد و گفت: باید با تمام توان و مقدورات برنامه ریزی کرد که این محصول، با کیفیت و کمیت تولید شود و جایگاه واقعی آن در جهان به دست آید.دکتر «فلسفی» افزود: فقط 15 درصد صادرات زعفران جهان در اختیار ایران است و پر کردن این فاصله، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است چون امروز کشورهایی هستند که حاصل دسترنج زعفران کاران را به صورت فله خریداری و 8 برابر سود کشاورز را به خود اختصاص می دهند.

وی از وظایف جهاد کشاورزی به کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و تولید با کیفیت بالا اشاره کرد که با تحقق این امر کشاورزان مورد حمایت جدی قرار خواهند گرفت.وی با اشاره به تصویب طرح جامع زعفران در وزارت جهاد کشاورزی گفت: در این طرح تمام فرآیند تولید تا مصرف لحاظ شده است و باید با همکاری بخش خصوصی، وزارت خانه های مختلف، شورای ملی زعفران و کشاورزان، این طرح هر چه سریع تر اجرایی شود.وی ادامه داد: براساس طرح جامع زعفران، متوسط تولید از 5/3 کیلوگرم در هکتار باید به 7 کیلوگرم افزایش یابد.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی