سينما و تلویزیون (بازدید: 268)
دوشنبه 17/8/1389 - 10:2 -0 تشکر 249041
نکته آموزنده *مختارنامه * برای سیاسیون کشور

پخش سریال مختارنامه با هنرمندی کارگردان متعهد کشورمان "داود میرباقری" چند هفته ای است، آغاز شده است.

"داود میرباقری" که بخش قابل توجهی از زندگی هنری خود را صرف ساختن سریالهای فاخری چون امام علی (ع) و مختارنامه کرده است، بی شک از هنرمندانی است که دین خود را در عرصه هنر به جامعه اسلامی ایران ادا نموده است.

سریال مختارنامه در کنار فیلمنامه مستند و پر محتوا با کارگردانی و هنرمندی دست اندرکاران خود از همین ابتدا توانسته است جمعه شبها مخاطبان زیادی را پای گیرنده های تلویزیونی بنشاند.

در آخرین قسمت پخش شده این سریال نکته ای تاریخی به تصویر کشیده شد که مرور آن برای مردم به ویژه سیاسیون کشور بسیار آموزنده بود.

در قسمتی از سریال که "مسلم بن عقیل" قصد داشت هنگام عیادت صوری "عبیدالله بن زیاد" از "هانی بن عروه" وی را به قتل برساند و کوفه را مهیای حضور امام حسین (ع) سازد، با استعانت از تعالیم اسلام و مشی امیرالمومنین از کشتن ناغافل یک حرامزاده که مهمان خانه "هانی" بود، سرباز زد تا نشان دهد مسلمان واقعی، با تاسی از معصومین و آموخته های دینی از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف خود استفاده نمی کند!

نکته ای که این روزها ضرورت تذکر آن به سیاسیون کشور بیش از پیش احساس می شود.

منبع :جهان نیوز

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی