سينما و تلویزیون (بازدید: 352)
شنبه 15/8/1389 - 13:57 -0 تشکر 248229
کمر قهوه تلخ را در شهرستان ها شکستند

در حالی كه "مهران مدیری" كارگردان سریال "قهوه تلخ" در سری سوم این سریال از مردم بابت رعایت كپی رایت و خرید این سریال تشكر و قدردانی كرد، اما كپی غیرمجاز گسترده این سریال در شهرستان ها توزیع سری هفتم آن را متوقف كرد.

اخیرا خبرهایی در مورد كپی غیرقانونی سریال "قهوه تلخ" در شهرستان ها و فروش آن با قیمتی بسیار پایین تر به گوش می رسید، اما سرانجام مشخص شد گروهی از سودجویان زیرزمینی با كپی غیرقانونی و توزیع آن در جعبه های "Blue Ray " كه در نهایت حدود ۴۰۰ تومان برای آنها تمام می شود، این سریال را با قیمتی حدود ۲ هزار تومان به فروش می رساندند.

كارشناس یكی از شركت های تولیدكننده معتبر لوح فشرده در گفتگو با خبرنگار آینده گفت: "متاسفانه رعایت قوانین و كپی غیرمجاز در تهران رعایت شده و برخی سودجویان در شهرستان ها با كپی این محصولات، آنها را در جعبه های مشابه بدون لیبل و استامپ قرار داده و به فروش می رسانند، متاسفانه مردم فقط در تهران به محصولات حرفه ای و قانونی واقعی احترام گذاشته اند و در شهرستان ها به دلیل بی تفاوتی خریدار به نبود لیبل و استامپ روی لوح فشرده و جعبه محصول غیرقانونی و اطلاع نیافتن مردم از روند كپی غیرمجاز، سودجویان بهره مناسبی برده اند".

وی در ادامه گفت: "متاسفانه موضوع كپی غیرمجاز در كشورمان روند خطرناك و غیرقابل كنترلی گرفته و در این میان مسئولان و به خصوص مجلس شورای اسلامی باید فكری به حال سوء استفاده های غیرقانونی در این حوزه كنند".

از این سو سری هفتم این مجموعه هفته گذشته توزیع نشد و شایعه تغییر پخش كننده سریال روی زبان ها افتاد و برخی سایت ها و بلاگ های علاقه مند به این سریال آن را با قوت منتشر كردند.

ولی واقعیت این است كه پخش كننده این سریال تغییر نكرده، ولی تهیه كنندگان آن به دنبال راهكاری برای جلوگیری از توزیع غیرقانونی این سریال در شهرستان ها بوده و به دنبال ایجاد ابزاری برای توزیع سریع و قانونی در شهرستان ها شده اند.

استقبال از سریال قهوه تلخ با توجه به تبلیغات مناسب شهری و بازار تثبیت شده قانونی محصولات فرهنگی در تهران موجب فروش این مجموعه تا نزدیك ۸ میلیارد تومان شده، ولی با قدرت نمایی سودجویان زیرزمینی، سودآوری ۲۳ سری آینده این سریال در هاله ای از ابهام فرو رفته است.مگر اینكه بازهم شهرت "مهران مدیری" با آگاهی دادن به مردم به داد این مجموعه تلویزیونی برسد!

منبع :آینده نیوز

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

يکشنبه 16/8/1389 - 14:29 - 0 تشکر 248728

خیلی ممنون از خبر مفیدتون

گفتم نقاش را نقشي بكش از زندگي با قلم نقش حبابي بر لب دريا كشيد
سه شنبه 25/8/1389 - 16:55 - 0 تشکر 251537


اخه این کار با دزدی هیچ فرقی نداره
واسه چی این کار رو میکنن؟

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی