انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 2180)
پنج شنبه 13/8/1389 - 21:39 -0 تشکر 247893
من به اصرار شوهرم چادری شدم.

سلام من به اصرار شوهرم چادری شدم. متاسفانه دورو برم هیچكی مثل خودم نیست از اینكه همه همسنام تو فامیل مانتویی هستن و راهت هستن یه كمی ناراحتم كه چرا من مثل اونا راحت نیستم. خواهش میكنم اگه تجربه ای صحبتی مقاله ای دارید كه اعصابمو آروم كنه و این رو قبول كنم كه بهتره كه چادر بپوشم ازم دریغ نكنید یا اگه كسی هست كه چادریه و راضیه منو دلداری بده.

شنبه 15/8/1389 - 19:12 - 0 تشکر 248362

دوست من ، کتاب های دکتر شریعتی رو بخون واست عالیه. کتاب فاطمه ، فاطمه است و کلا همه ی کتاب هاش رو بخون و دیدت رو می بینی که عوض می شه. سعی کن با خودت کنار بیای و اگر چادر رو قبول کنی اونوقت هست که شاید بتونی واسه دیگران الگو شی. من خانمم عین تو هست ولی خودش چادر رو انتخاب کرد. حتی خواهرهاش هم چادری نیستند ، فامیل هاش هم همینطورن.کتاب های مرتبط با حجاب و فلسفه ی حجاب زیاد بخون. واسه زنها کتاب خوندن به نظرم عالی ترین کاره و من به عنوان امتیاز مثبت در نظر می گیرم. مرد ها شاید به اندازه ی زن ها حوصله ی خوندن کتاب نداشته باشند که این نمره ی منفی مردهاست پس از زن بودن خودت نهایت استفاده رو ببر و بشو شخصی که آرزوش رو داشتی.

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

شنبه 15/8/1389 - 20:39 - 0 تشکر 248372

با سلام
دوست خوبم این مبحثتون خوراك دو تا انجمن زیر هست

زن ریحانه آفرینش

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17258&forumID=722

و

خانواده

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17258&forumID=459

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 16/8/1389 - 7:53 - 0 تشکر 248445

به نام خدا

سلام

خوبید خواهر گرامی ؟؟چادر سر کردن که این همه ناراحتی نداره ...بزار یک داستان برات بگم بدونی که با این کارت پیامبر ص دعات کرده ...خلقت باز شه وبخندی ...این همه هم اعصابت داغون نباشه ...پس داستان رو باهم بخونیم

دعای پیامبر برای زن با حجاب

علی (علیهالسلام) میفرماید: روزی به همراه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در قبرستان بقیع نشسته بودیم آن روزه هوا سخت بارانی بود در همین حال زنی که سواره بود از جلوی ما عبور کرد ناگهان دست آن حیوان در گودی فرو رفت و در نتیجه آن زن نقش بر زمین شد. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم از دیدن این صحنه روی گرداند و ناراحت شد. اطرافیان رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم عرض کردند یا رسولالله صلی الله علیه و آله و سلم آن زن پوشیده است و بر تن جامهای دارد که تمام بدن او را پوشانده است.حضرت در حق او دعا کرد و گفت:

پروردگارا زنانی که خود را پوشیده نگه میدارند مشمول رحمت و غفران خود بگردان

الله اغفر للمتسر ولات سپس فرمود:

ای مردم برای پوشش از جامههایی استفاده کنید که اندامتان را پوشیده نگه دارد و همسرانتان را به هنگام خروج از منزل با پوشیدن آن در حفظ و امان نگه دارید.

مجموعه ورام ص78

حالا که لبخند زدی واین داستان رو خوندی پس میریم مرحله بعد ....شناخت حجاب

شما نباید مجبور به قبول چیزی بشی باید ان چیز رو بشناسی بعد که شناختی با رغبت بپذیری ...حالا چون شوهرتون خواسته قبول کردید

اجرتون رو خدا میده ....یک چیزی میگم سعی کن فراموشش نکنی اگر میخوای زندگی شادی داشته باشی

"چشمت رو از زندگی دیگران باز دار "سعی کن برای خودت زندگی کنی

اگر امروز بخاطر اینکه مجبوری چادر بپوشی ناراحت بشی وحرص بخوری مطمئن باش فردا هم غصه میخوری چرا من مثل بقیه ماشین ندارم

خانه ندارم

ال ندارم بل ندارم .....عمری رو با حسرت ونگاه به زندگی این واون میگذرونی وکام شیرین زندگی رو برای خودت وهمسرت تلخ میکنی

پس برای خودت زندگی کن با الگو پذیری از خوبان

میدونم اول راهی سخته ...مسخره میکنند .....ولی ارزش سختی کشیدن داره

روزی میشه که نتونی بدون چادر سر کنی اما به شرط اینکه حجاب برتر رو با شناخت بپذیری نه اجبار ....

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 16/8/1389 - 7:54 - 0 تشکر 248446

به نام خدا

سلام

قرآن کریم در چند سوره از جمله سوره نساء و مومنون و نور و احزاب این مسئله را متذکر شده که بدو آیه اشاره میشود در سوره نور آیه 32 میفرماید: و لا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها و لیضربن بخمرهن علی جیوبهن

و ظاهر نسازند مواضع آرایش خود را مگر آنچه از آن زینت ظاهر شده و باید زنان مقنعهای خود بر گریبانهای خویش بزنند یعنی گردنهای خود را بمقنعه بپوشانند تا موی و بنا گوش و گردن و سینه ایشان پوشیده بماند.

در مجمع البیان در معنی آیه آمده: ظاهر نکنند مواضع زینت را از برای غیر محرم و هر که در حکم آنست و مراد خود زینت (آلات) نیست زیرا که نگاه کردن بآن حلال است (که درب مغازه زرگری بسیار است) بلکه مواضع زینت است. و در المیزان هم آمده: مراد مواضع زینت است زیرا خود آن چیزی که بواسطه آن زینت میشود مانند گوشواره و دست بند ظاهر

کردنش حرام نیست مراد بظاهر کردن زینت، ظاهر کردن مواضع آن، از بدن است.

اما آیه دوم در سوره احزاب آیه 59 میفرماید: یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهم من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین ای پیغمبر با زنان و دختران خود و زنان مومنان بگو (که بوقت بیرون رفتن از خانه) فرو پوشند بر خود از چادرهاشان، که در تفسیر منهج میفرماید یعنی وجوه (صورتها) و ابدان را (بدانها را) بدان بپوشند آن پوشیدن سر و روی نزدیکتر است بانکه ایشان را بشناسند بصلاح و عفت پس ایذاء کرده نشوند یعنی زانیان بایشان تعرض نکنند.

جلابیب از جهت لغت چادر است که در صراح اللغه که در سال 1286 قمری یعنی 120 سال قبل نوشته شده در ذیل کلمه جلب مینویسد: جلباب بالکسر چادر، جلابیب جمع، پس جلابیب یعنی چادرها.

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 16/8/1389 - 7:57 - 0 تشکر 248447

به نام خدا

سلام

در المیزان مینویسد: جلابیب جمع جلباب است و آن جامه ایست که زن بآن خود را فرا میگیرد و جمیع بدنش را میپوشد. در منهج الصادقین مینویسد: ابن عباس فرموده که جلباب ردائی است (پوششی است) که ستر بدن میکند از فوق تا اسفل (از بالا تا پائین).

چادر برای این است که تمام بدن زن پوشیده باشد چون لباس اگر تنگ هم نباشد بالاخره ببدن میچسبد و زینت اندام او ظاهر میشود که در آیه فرمود زینت خود را باید ظاهر نکند که آیت الله خمینی قدس سره (رهبر انقلاب) هم در فتوای جدید خودشان میفرماید: پوشیدن چادر بهتر است و از لباسهائی که توجه نامحرم را جلب کند باید اجتناب شود.

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 16/8/1389 - 13:50 - 0 تشکر 248709

با سلام
چادر پوشیدن عیب نیست و خیلی خوب است ولی کاش در موقع خواستگاری این موضوع را با ایشان در میان میگذاشتید. مشکل ما جوانان این است که به هنگام خواستگاری کلی گوئی میکنیم و از چیزهای جزئی گفتن پرهیز.
یکی از مهمترین چیزهایی که در زمان خواستگاری باید صحبت شود همین مسائل فرهنگی و حجاب است.
تنها کاری که میتوانید انجام دهید صحبت دوستانه است و طوری که او را متقاعد بسازید که پوشش با مانتو شما در همان حد چادر استو سعی میکنید که کاملا" پوشش خود را حفظ نمائید منتها با مانتو

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

يکشنبه 16/8/1389 - 14:54 - 0 تشکر 248740


بهترین حجاب برای زن پوشیدن چادره
باید با افتخار و سربلندی چادر سر کنی
و افتخار کنی که شوهرت اینقدر دوست داره

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
سه شنبه 18/8/1389 - 15:13 - 0 تشکر 249443

هرجور که راحتی.

 

 

 

دوشنبه 24/8/1389 - 8:48 - 0 تشکر 250968

مگر خداوند در قرآن نفرموده که زن‌ها در انتخاب نوع حجاب آزاد هستند؟ پس چرا چادر را به دختران جوان تحمیل می‌کنند؟

در هیچ یک از آیات قرآن نیامده که زن‌ها در نوع و مقدار پوشش بدن (حجاب) آزاد هستند، بلکه آنچه در قرآن آمده، واجب بودن حفظ پوشش (حجاب) برای زنان است، اما این که این پوشش حتماً باید با چادر صورت گیرد، آیه‌ای به صراحت نداریم.
آنچه در احکام دینی بیان شده ، مقدار پوشش زنان و اصل حجاب است، اما این که این پوشش حتما باید با چادر صورت گیرد ، چیزی نیامده است و تنها به بهتر بودن استفاده از چادر برای حجاب اشاره شده است.
خانم ها باید تمامى بدن خود را به غیر از گردى صورت و دست ها تا مچ بپوشانند, (خواه پوشش باچادر باشد یا با مانتو), ولى پوشیدن چادر بهتر است و از لباس‏هایى که توجه نامحرم را جلب کند (مثلاً برجستگى‏ها را نمودار کند) باید اجتناب شود. (1)

البته یک آیه در قرآن آمده که برخی از مفسران از آن ، معنای پوشش با چادر را برداشت کرده اند. قرآن مجید خطاب به پیامبرش فرمود: «به زنان و دختران خود و زنان مؤمن بگو که: خویشتن را با «جلباب» بپوشند که این کار براى این که به عفت شناخته ‏شوند و از تعرض محفوظ ‏بمانند، براى آنان بهتر است».(2)
بعضى از مفسّران ، جلباب را پوششى فراگیر معنا کرده‏اند که از بالاى سر تا پایین پا را مى‏پوشاند و چیزى در حدود اندازه چادر است.(3) البته دیدگاه دیگر ، جلباب را پوشش تا زانو(4) و دیدگاه سوم ، جلباب را مقنعه مى‏داند.(5)

بر اساس دیدگاه اوّل مى‏توان گفت: قرآن از چادر یا چیزى مانند آن که تمام بدن را بپوشاند، سخن گفته است .

علاوه بر این: درباره پوشش حضرت فاطمه(ع) هنگام خروج از منزل و رفتن به مسجد براى دفاع از فدک، همین پوشش نقل شده است.
حضرت فاطمه(ع) مقنعه خویش را بر سر و جلباب بر تن کردند؛(6) یعنى پوششى که تمام تن را از سر تا قدم فرا مى‏گرفته است.
علاوه بر این عقل نیز بر برتر بودن چادر حکم مى‏کند، چون اندام بدن با چادر بهتر محفوظ مى‏ماند.
به همین خاطر فقها به برتر بودن چادر برای حفظ حجاب حکم کرده اند ، نه این که فقط آن واجب باشد.

پوشش کامل با مانتو و روسرى نیز مى‏تواند مورد استفاده قرار گیرد، ولى حجاب برتر نیست، زیرا هر چند با مانتو وروسرى پوشش صورت مى‏گیرد، ولى باز حجم بدن مشخص است و با مقایسه با چادر، قطعاً چادر برترى دارد.
آنچه مهم است، مراقبت زن از خود و حجاب و عفت خویش به جهت ایجاد جامعه سالم است. آن چه که بهتر بتواند این هدف را تأمین کند، برتر است، در عین حال در صورت لزوم باید با حفظ عفت و حجاب، زن نقش اجتماعى خود را ایفا کند.

براى روشن شدن فلسفه حجاب زن و راز تفاوت آن با پوشش مردان، توجه به مطالب ذیل لازم است:

1- توجه به رابطه پوشش با فرهنگ دینى‏
بر اساس فرهنگ اسلامى، انسان موجودى است که براى رسیدن به کمال و معنویّت خلق گردیده است. اسلام با تنظیم و تعدیل غرایز به ویژه غریزه جنسى و توجه به هر یک از آن‏ها در حدّ نیاز طبیعى، سبب شکوفایى همه استعدادهاى انسان شده و او را به سوى کمال سوق داده است.
پوشش مناسب براى زن و مرد عامل مهمى در تعدیل و تنظیم این غریزه است.

2- توجه به ساختار فیزیولوژى انسان‏
نوع پوشش زن و تفاوت آن با لباس مرد رابطه‏اى مستقیم با تفاوت‏هاى جسمى و روحى زن و مرد دارد.
در تحقیقات علمى در مورد فیزیولوژى و نیز روان‏شناسى زن و مرد ثابت شده که مردان نسبت به محرّک‏هاى چشمىِ شهوت‏انگیز حساس ترند و چون تأثیر حس بینایى زیادتر است و چشم از فاصله دور و میدان وسیعى قادر به دیدن است، از سوى دیگر ترشّح هورمون‏ها در مرد صورتى یکنواخت و بدون انقطاع دارد، مردان به صورتى گسترده تحت تأثیر محرّک‏هاى شهوانى قرار مى‏گیرند اما زنان نسبت به حس لمس و درد حساس ترند و به محرّک‏هاى حسى پاسخ مى‏دهند. حس لامسه بروز زیادى ندارد و فعالیتش محدود به تماس نزدیک است.
از این گذشته چون هورمون‏هاى جنسى زن به صورت دوره‏اى ترشح مى‏شوند و به طور متفاوت عمل مى‏کنند، تأثیر محرّک‏هاى شهوانى بر زن صورتى بسیار محدود دارد و نسبت به مردان بسیار کمتر است.
با توجه به مطالب فوق مى‏توان گفت: حجاب در اسلام از یک مسئله کلّى و اساسى ریشه گرفته است. اسلام مى‏خواهد انواع التذاذهاى جنسى (چه بصرى و لمسى و چه نوع دیگر) به محیط خانواده و در چهارچوب شرع و قانون اختصاص یابد و اجتماع تنها براى کار و فعالیت باشد، بر خلاف سیستم غربى که حضور در جامعه را با لذت جویى جنسى به هم مى‏آمیزد و تعدیل و تنظیم امور جنسى را به هم مى‏ریزد.
اسلام قائل به تفکیک میان این دو محیط است و براى تأمین این هدف، پوشش و حجاب را توصیه نموده است، زیرا بى بند و بارى در پوشش به معناى عدم ضابطه در تحریک غریزه و عدم محدودیت در رابطه جنسى است که آثار شوم آن بر کسى پوشیده نیست.
ج) آثار و فواید رعایت حجاب و پوشش دینى‏
1- بهداشت روانى اجتماع و کاهش هیجان‏ها و التهاب جنسى که سبب کاهش عطش سیرى ناپذیرى شهوت است.
2- تحکیم روابط خانوادگى و برقرارى صمیمیت کامل زوجین.
با رواج بى حجابى و جلوه گرى زن، جوانان مجرد، ازدواج را نوعى محدودیت و پایان آزادى‏هاى جنسی خود تلقّى مى‏کنند وافراد متأهل هر روز در مقایسه‏اى خطرناک میان آن چه دارند و ندارند، قرار مى‏گیرند. این مقایسه‏ها، آتش هوس را دامن زده و ریشه زندگى را مى‏سوزاند.
در محیطى که حجاب است و شرایط دیگر اسلامى رعایت می‌ شود دو همسر تعلق به یکدیگر دارند و احساساتشان و عشق و عواطفشان مخصوص یکدیگر است، ولى در بازار آزاد برهنگى و بى حجابى که عملاً زنان به صورت کالاى مشترک (لااقل در مرحله غیر آمیزش جنسی) در آمده اند دیگر قداست پیمان زناشویى مفهومى نمى تواند داشته باشد. بنابراین ، دین مقدس اسلام براى حفظ حرمت زن و حراست از آلودگى اجتماع و جلوگیرى از شعله ورشدن غریزة جنسى ، رعایت حجاب را براى زنان لازم دانسته است.

3- استوارى اجتماعى و استیفاى نیروى کار و فعالیّت‏
دختر و پسرى که در محیط کار و دانشگاه تحریک شهوانى شوند، از تمرکز و کارآیى آن‏ها کاسته مى‏شود و حکومت شهوت بر اجتماع سبب هدر رفتن نیروى فکرى و کارى است.

4- بالارفتن ارزش واقعی زن و جبران ضعف جسمانى او
حیا، عفاف و حجاب زن مى‏تواند در نقش عاطفى او و تأثیرگذارى بر مرد مؤثر باشد. لباس زن سبب تقویت تخیّل و عشق در مرد است و حریم نگه داشتن یکى از وسائل مرموز براى حفظ مقام و موقعیّت زن در برابر مرد است.
اسلام می‌ خواهد زن کرامت داشته باشد و وقتى درجامعه حضور پیدا می‌ کند به عنوان یک انسان ظاهر شود نه به عنوان جنس مخالف مرد. زن و مرد در درجه اول هر دو انسانند و هر دو باید در محیط اجتماع و در برخورد با یکدیگر به گونه اى ظاهر شوند که مایة الودگى و ناپاکى جامعه نشوند. زن مسلمان، تجسم حرمت و عفت در جامعه است، حفظ پوشش و داشتن حجاب به نوعى احترام گذاردن به زن و محفوظ نگه داشتن وى از نگاه هاى شهوانى و حیوانى است.
اسلام حجاب را براى محدودیّت و حبس زن نیاورده، بلکه براى مصونیّت او توصیه کرده است، زیرا اسلام راضى به حبس، رکود و سرکوبى استعدادهاى زن نیست، بلکه با رعایت عفاف و حفظ حریم، اجازه حضور زن را در اجتماع داده امّا از سوء استفاده شهوانى و تجارى منع کرده است.
در واقع حجاب موجب محدودیت، مردان هرزه مى‏باشد که در صدد کام جویى‏هاى آزاد و بى حد و حصر هستند و مصونیت زنان از دست این گروه از مردان منظور است.
علاوه بر مطالب فوق استاد مطهری در بیان این که چرا حجاب به زنان اختصاص یافته می گوید: اما علت این که در اسلام دستور پوشش، اختصاص به زنان یافته، این است که میل به خود نمایى و خودآرایى مخصوص زنان است. از نظر تصاحب قلب‏ها و دل‏ها مرد شکار است و زن شکارچى، همچنان که از نظر تصاحب جسم و تن، زن شکار است و مرد شکارچى. میل زن به خود آرایى از حس شکارچى‏گرى او ناشى مى‏شود. در هیچ جاى دنیا سابقه ندارد که مردان لباس‏هاى بدن نما و آرایش‏هاى تحریک کننده به کار برند. این زن است که به حکم طبیعت خاص خود مى‏خواهد دلبرى کند و مرد را دل باخته و در دام علاقه خود اسیر سازد. بنابراین انحراف تبرّج و برهنگى، از انحراف‏هاى مخصوص زنان است و دستور پوشش هم براى آنان مقرر گردیده است».(7) به عبارت دیگر: جاذبه و کشش جنسى و زیبایى خاص زنانه و تحریک پذیرى جنس مردانه، یکى از علت‏هاى این حکم است. توصیه و دستور الهى به پوشش و حجاب براى زنان، به منظور ایجاد محدودیت و محرومیت و چیزهایى از این قبیل که تنها فریب شیطانى‏اند نمى‏باشد، بلکه در واقع براى آگاهى دادن به گوهر ارزشمند در وجود زنان است که باید از آن مراقبت شده و حفظ شود و به تاراج نرود. این کاملاً معقول است که هر چیزى ارزشمندتر باشد، مراقبت و محافظت بیشترى را مى‏طلبد تا از دست راهزنان در امان باشد و به شکل یک ابزار براى مطامع سودپرستان در نیاید.
به یاد داشته باشیم که غریزه جنسى، نیرومند و عمیق است. هر چه بیشتر اطاعت شود، سرکش‏تر مى‏گردد، همچون آتش که هر چه به آن بیشتر هیزم بدهند، شعله ورتر مى‏شود، و شهوت خود را به صورت یک عطش روحى و خواست اشباع نشدنى در مى‏آورد.(8) و وضعیت جهان معاصر و کشانده شدن عده‏اى به همجنس بازى نشانه آشکارى از این حالت است.
بنابراین رعایت نکردن پوشش اسلامى توسط زنان نه تنها از بین رفتن حساسیت مردان را به دنبال ندارد، بلکه موجب طغیان غریزه جنسى آنان نیز مى‏گردد و چه بسا پس از مدتى باعث دلزدگى و بى معنایى آن خواهد شد.
جهت مطالعه بیشتر به کتاب فلسفه حجاب ، استاد مطهری مراجعه فرمائید.

 

 

 

پنج شنبه 27/8/1389 - 22:48 - 0 تشکر 252017

سلام دوست عزیز چرا ناراحتی؟ درسته از اول بهتون نگفته باید چادری بشید اما این قضیه رو با دیدگاهی مثبت ببین که نه تنها برات شیرین و دوست داشتنیه حتی خودتونم احساس غرور میکنید
همیشه وقتی این ناراحتی یا این حرفها به ذهنتون میاد پبش خودتون بگید همسرم آنقدر عاشقمه که دوست نداره دیگران زیبایی منو ببینند و غیرتی داره که منو از دید افراد ناپاک حفظ میکنه و از اینکه تو این جامعه ای که واقعا انسان پاک چه دختر چه پسر کم شده به داشتن همچین همسری افتخار کنید . . .
دوست عزیز اگر همسرتون تو تنهاییتون یا بهتره بگم مهر و عاطفه اش رو از شما دریغ نمیکنه زندگی زیباتونو از دست ندید
امیدوارم همه جوونای کشورم به ارزش وجودی خود پی ببرند . . .

زندگي آنقدر ابدي نيست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا انداخت . . .
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی