سينما و تلویزیون (بازدید: 745)
پنج شنبه 13/8/1389 - 19:2 -0 تشکر 247860
فیلم‌های آخر هفته

با سلام

 در روزهای پایانی هفته 13 فیلم سینمایی و تلویزیونی از شبكه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی لبه تاریكی، دو روز در جاده، اتاق خواب2، كمپانی2، كمپانی 3، تندرشكن، داداش مونا گاندی شناس می‌شود، جمجمه‌ها، درست به هدف، روز اردو، طوفان شن، اتاق مرگ و گنج نیلبونگ روزهای پنجشنبه و جمعه 13و 14 آبان از شبكه‌های یك، دو، سه، چهار، تهران و سیمای استان‌ها پخش می‌شود.

**«لبه تاریكی»

فیلم سینمایی «لبه تاریكی» به كارگردانی مارتین كامبل پنجشنبه 13 آبان ماه ساعت 22 از شبكـه یك سیما روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی مل گیبسون و رای وینستون آمده: تنها دختر توماس كه از ماموران پلیس بین الملل است، در مقابل منزل پدرش مورد هدف گلوله عده‌ای ناشناس قرار می‌گیرد و كشته می‌شود. توماس تصمیم می‌گیرد خود پرونده این قتل را در بوستان بدست بگیرد و قاتل را شناسایی كند.
فیلم سینمایی «لبه تاریكی» محصول سال 2010 كشورهای آمریكا و انگلیس است.

*«دو روز در جاده»

فیلم تلویزیونی «دو روز در جاده» به كارگردانی شاهین باباپور از تولیدات مركز سیمافیلم جمعه 14 آبان ماه ساعت 16 از شبكه یك سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی حمیدرضا پگاه، میكائیل شهرستانی و علی عمرانی آمده: پرونده سرقت جوایز قرض الحسنه بانك كه شامل تمامی سكه‌های بهار آزادی است و قرار بوده به شعب استان فرستاده شود، در اختیار سرگرد عنایتی از اداره آگاهی و حسن دوست همكار او قرار می‌گیرد. مظنون‌های اصلی این پرونده دو كارمند بانك به نام مهرداد حسینی (كارمند رسمی) و سابقه‌دار و حمید نوری‌زاد (كارمند غیررسمی، اما موجه برای بانك) هستند كه ناپدید شده‌اند. با پیدا كردن پیكر آسیب دیده آنها در جریان تصادف اتومبیلشان، سرگرد عنایتی بازجویی‌های خود را آغاز می‌كند، اما حرف‌های حسینی و نوری‌زاد كاملا ضد و نقیض و متضاد یكدیگر است و هركدام دیگری را متهم كرده و مسئول این دزدی دانسته است.

*«اتاق خواب2»

فیلم سینمایی «اتاق خواب2» روز پنجشنبه 13آبان ماه ساعت 23:45 از شبكـه دو سیما پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی نیكلا كاوندیش، لیون پنال و ماچا گرینون آمده: اكنون سال‌ها گذشته است. دكتر كامرون كه پس از فهمیدن ناموفق بودن روش‌های درمانی‌اش در آسایشگاه، به نوعی فرار كرده از دنیا رفته است. حال عده‏ای از بیماران روانی تحت معالجه وی كه دیگر سنی از آنها گذشته و كماكان با مشكلات روانی درگیر هستند، دریافته‌اند در طول سال‌های سخت حضور در آسایشگاه دكتر كامرون، سازمان سیا بودجه روش‌های درمانی آزاردهنده او را تأمین می‌كرده است.
فیلم سینمایی «اتاق خواب 2» محصول سال 1998 كاناداست.

*«كمپانی2»

فیلم سینمایی «كمپانی2» ساخته مایكل سالومون پنجشنبه 13 آبان ماه ساعت 19 از شبكـه سه سیما روی آنتن می‌رود.
در سال 1956 ماموریت متقاعد كردن شورشیان مجارستان برای حداقل 18ماه، رهبر شورشیان آرپدزلك می‌گوید شما در رادیو آمریكا مدت طولانی است ما را به شورش دعوت می‌كنید. شما جوانان و مردم شهر را به خیابان‌ها كشاندید و حالا می‌گویید صبر كنید دیگر مردم در خیابان‌ها هستند و شما به ما قول دادید پشتیبانی كنید ولی در واشنگتون رئیس جمهور نگران است كه فعلا كمك به شورشیان منافع آمریكا را در پی نخواهد داشت، لذا از كمك سرباز می‌زنند و شورشیان توسط نیروهای شوروی سركوب می‌شوند.
فیلم سینمایی «كمپانی2» با بازی مایكل كیتون، كربس ادونل، آلفردمولینا و روری كوچران محصول سال 2007 آمریكااست.

*«تندر شكن»

فیلم سینمایی «تندر شكن» جمعه 14 آبان ماه ساعت 15:10 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.
فیلم سینمایی «تندر شكن» محصول سال 2007 كشورهای انگلیس و كاناداست. اسلحه‌ای سری را دولت انگلیس با همكاری آمریكا در یك مركز تحقیقاتی مخفی در حال آماده‌سازی هستند، ولی شخصی كه مسئول این مركز است، خود كنترل را بدست می‌گیرد و می‌خواهد با چراغ سبز آمریكا برضد انگلیس استفاده كند. در این میان پسر 18 ساله‌ای كه عموی او یك مامور بود و به دست این گروه خطرناك كشته می‌شود، تصمیم می‌گیرد وارد این مركز تحقیقاتی شده و توطئه آنها را از بین ببرد. در نهایت پسر درمی‌یابد كه خود دولت انگلیس هم از اسلحه سری خبر داشته و می‌خواسته علیه كشورهای دیگر استفاده كند، ولی از آمریكا رو دست خورده و خود به كام خطر افتاده است.

*«داداش مونا گاندی شناس می‌شود» اینو خیلی دوست دارم- سعی می‌كنم ببینم. نكات خوبی داره

فیلم سینمایی «داداش مونا گاندی شناس می‌شود» به كارگردانی راج كمارشیرانی ساعت 14:30 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.
داداش مونا شخصی زورگو است كه برای لاكی سینگ كار می‌كند و طرفدار گوینده‌ای به نام جان وی است وقتی می‌شنود مسابقه‌ای درباره گاندی در رادیو اجرا می‌شود كه مجری آن جان وی است، با دزدیدن چند استاد دانشگاه و گرفتن اطلاعات از آنان خود را برای مسابقه آماده می‌كند و وقتی به ایستگاه رادیو می‌رود با دیدن جان وی عاشق او می‌شود.
سانجی دات، ویدیا والان و بومن ایرانی در فیلم سینمایی «داداش مونا گاندی شناس می‌شود» محصول كشور هند به ایفای نقش پرداختند.

*«كمپانی 3»

فیلم سینمایی «كمپانی 3» جمعه ساعت 19 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.
در این قسمت CAI به لئو كه یكی از مامورین مخفی خود است، شك كرده و او را زیر شكنجه قرار می‌دهد ولی او اعتراف نمی‌كند و آزاد می‌شود. نام این جاسوس دو جانبه ساشا است.

*«جمجمه‌ها»

فیلم سینمایی «جمجمه‌ها» به كارگردانی راب كوئن پنجشنبه 13 آبان ماه ساعت 15:40 از شبكه چهار سیما پخش می‌شود.
داستان فیلم با بازی جاشوآ جكسن و پل والتر درباره لوك مك نامارا است كه در خانواده‌ای كارگری در ایالت كانتی كات بزرگ شده و به كالج راه می‌یابد. در آنجا تلاش می‌كند در رشته حقوق تحصیل كند اما راهیابی به دانشگاه هاروارد مستلزم نشان دادن شایستگی‌های اساسی‌ای است. انجمن مخفی جمجمه‌ها از لوك مك دعوت می‌كند تا به اعضای این انجمن بپیوندد و لوك كه می‌پندارد عضویت در انجمن موجب سهولت راهیابی او به دانشگاه خواهد شد، مشتاقانه دعوت را می‌پذیرد.
فیلم سینمایی «جمجمه‌ها» محصول سال 2007 آمریكا ساخته شده است.

*«درست به هدف»

فیلم سینمایی «درست به هدف» به كارگردانی جان بورمن جمعه 14 آبان ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبكه چهارسیما روی آنتن می رود .
دراین فیلم با بازی لی ماروین ، انجی دیكینسون و كینان وین می بینیم : یك گنگستر به نحوی ماهرانه از شریك دغل‌كار خود انتقام می‌گیرد. لی ماروین و شریكش در یك سرقت دست دارند كه شریك لی به او شلیك می‌كند و با پول‌ها فرار می‌كند. اما لی به طرز شگفت انگیزی جان سالم به درمی‌برد و با نقشه‌ای حساب شده از شریك خود انتقام می‌گیرد.
فیلم سینمایی «درست به هدف» محصول سال 1967كشور آمریكاست.

*«روز اردو»

فیلم تلویزیونی «روز اردو» به كارگردانی حسین قناعت و تهیه كنندگی بهروز مفید پنجشنبه 13 آبان ماه ساعت 13:15از شبكه تهران پخش می‌شود.
فیلم تلویزیونی «روز اردو» داستان دو نوجوان به نام‌های فرید مشتاقی (پسری كم رو و فاقد اعتماد به نفس و مورد توجه بیش از اندازه والدین) و میثاق (پسری با اعتماد به نفس بالا و شجاعت زیاد) است كه همسایه و همكلاسی هستند، ولی به خاطر اختلافات فرهنگی و خانوادگی مشكلاتی با هم دارند. آنها برای یك اردوی دانش آموزی به رامسر می‌روند و اتفاقاتی در این سفر می‌افتد كه بر اخلاق و رفتار هر دو آنها تأثیر می‌گذارد.
اردلان شجاع كاوه، سعید آقاخانی، كیانوش گرامی، آشا محرابی و احمدرضا اسعدی به همراه بازیگران نوجوانی چون محمد فصیح، امیرمحمد ایمانی و حسام صالحی در این فیلم تلویزیونی بازی كرده‌اند.

*«طوفان شن»

فیلم سینمایی «طوفان شن» 40 دقیقه بامداد روز جمعه 14 از شبكه تهران پخش می‌شود.
پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریكا، مقامات آمریكایی تصمیم می‌گیرند علیه ایران اسلامی و انقلاب نوپای آن دست به تجاوزنظامی بزنند. یك مامور مخفی پنتاگون راهی ایران می‌شود تا مقدمات این تجاوز را مهیا كند. حمله نظامی آغاز می‌شود، اما طوفان شن صحرای طبس حوادث دیگری را رقم می‌زند.
احمد نجفی، مهناز افضلی، فیروز بهجت محمدی، حسین انصاری، سیروس گرجستانی، حشمت آرمیده، محمد قدیمی‌خو، بهمن دان و مهشید افشارزاده در فیلم سینمایی «طوفان شن» در ژانر حادثه‌ای، سیاسی به كارگردانی جواد شمقدری بازی كرده‌اند.

*«اتاق مرگ»

فیلم سینمایی «اتاق مرگ» به كارگردانی جاناتان لیبسمن ساعت 13:30روزجمعه 14 آبان ماه از شبكه تهران پخش می‌شود.
اتاق مرگ در پی نمایش یك جنایت فجیع از سوی سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریكا (سیا) در یك پروژه ضد انسانی به دستور دولت و خلاف حقوق بشر علیه شهروندان خود آمریكا، به بیان سیاست‌های پلید آمریكا در جهت القاء اهداف ضد آمریكایی تروریست‌ها و كشتار و قتل عام مردم آمریكا می‌پردازد.
نیك كنون، كلا دووال، تیموتی هاتون و پیتر استورمیر در فیلم سینمایی «اتاق مرگ» محصول سال 2009 آمریكا در ژانر درام، هیجانی و سیاسی به ایفای نقش پرداختند.

*«گنج نیلبونگ»

فیلم سینمایی «گنج نیلبونگ» به كارگردانی رالف هوتنر جمعـه 14 آبان ساعت 13:30 از شبكـه تهران سیما پخش می‌شود.
در زمستان سرد و یخ‌بندان سال 775 میلادی پس از مدت‌ها جستجو، كارل كبیر گنجی را كه به دنبال آن بود به دست می‌آورد. گنجی چنان عظیم و ارزشمند كه در تمام سرزمین كارولینگ‌ها نمونه آن دیده نشده بود. كارل كبیر به گنج نیبلونگ دست یافته بود. این گنج برای مردم تحت حكمرانی كارل نفاق و دو دستگی به همراه داشت.
بنجامـیـن سدلر، بتینازیمرمان و هارك بام در فیلم سینمایی «گنج نیلبونگ» محصول سال 2008 كشور آلمان به عنوان بازیگران اصلی ایفای نقش كرده‌اند.

 راسخون

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی