انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 295)
سه شنبه 11/8/1389 - 23:19 -0 تشکر 247532
رصد آسمان برای مردم مرزنشین/ ارسال پیام صلح میان کشورها

دبیر انجمن صلح آسمانی با اشاره به جزئیات پروژه های نجومی در سال جهانی نجوم، گفت: برنامه های آتی این انجمن در راستای تداوم رصدهای مرزی و ارسال پیام صلح و دوستی میان کشورها است.

محمدجواد ترابی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در سال جهانی نجوم 16 پروژه بنیادی از سوی این انجمن اجرا شد، افزود: برخی از این پروژه ها از سوی یونسکو و اتحادیه جهانی نجوم به عنوان پروژه های جهانی تصویب شد.

وی پروژه صلح ستارگان را از جمله این پروژه ها نام برد و اظهار داشت: این پروژه از سوی ایران پیشنهاد شد و به عنوان میراث زنده سال جهانی نجوم از سوی یونسکو و اتحادیه بین‌المللی نجوم به تصویب رسید در این پروژه اقدام به برگزاری رصدهای مشترک به صورت همزمان برای عموم مردم به ویژه مردم مرزنشین کشورها شد و همزمان پیام صلح نیز از طریق تلفن به کشورهای رصدکننده ارسال شد.
 
دبیر انجمن صلح آسمانی با اشاره به برنامه های آتی این انجمن، یاداور شد: برنامه های تدوین شده در این انجمن در راستای تداوم رصدهای مرزی است تا این پیام را به جهانیان اعلام کنیم که جهان بدون مرز را از طریق آسمان دنبال کنند.

 

منبع : خبرگزاری مهر

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی