انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 1042)
سه شنبه 11/8/1389 - 23:19 -0 تشکر 247531
بیرجند نیوز > همایش ملی ادبیات فارسی و پژوهشهای میان رشته ای - دانشگاه بیرجند

نخستین همایش ملی ادبیات فارسی و پژوهشهای میان رشته ای چهارشنبه و پنج شنبه 19 و 20 آبان ماه 1389 در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.

در این همایش 155 مقاله در محورهای مختلف همایش ارائه می گردد، روانشناسی و ادبیات، جامعه شناسی و ادبیات و ادبیات تطبیقی از جمله محورهایی هستند که بیشترین مقالات را به خود اختصاص داده اند.

دبیرخانه همایش ملی ادبیات فارسی و پژوهشهای میان رشته ای از تیرماه 1388 در گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بیرجند کار خود را آغاز نموده است. دکتر علی اکبر سام خانیانی عضو هیأت علمی این گروه و  دبیر این  همایش آشنایی با شیوه ها و مکاتب نوین پژوهشی در محتوای آثار ادبی، آشنایی با ظرفیتها، موانع و محدودیتهای پژوهشی میان رشته ای در شاخه زبان و ادبیات فارسی، آشنایی با نتایج تحقیقات میان رشته ای در حوزه ادبیات سایر ملل، بسترسازی فکری برای ایجاد هسته های پژوهشی نوین میان رشته ای براساس آثار ادبی و مشخص شدن پیوندهای ادبیات فارسی با سایر علوم بویژه شاخه های علوم انسانی و ظرفیت سنجی پژوهشهای میان رشته ای و فراهم آوردن زمینه های همکاری با این علوم را از جمله اهداف این همایش برشمرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.