دانش و فن آوری (بازدید: 300)
دوشنبه 10/8/1389 - 16:9 -0 تشکر 247138
انحصار تولید انواع بیوایمپلنت‌ها شکسته شد

 

وزیر صنایع و معادن گفت: در حالی که دانش فنی تولید بیوایمپلنت‌ها تا به حال فقط در اختیار چند شرکت اروپایی یا آمریکایی بوده است، دانشمندان جوان ایرانی با صنعتی سازی چهار نوع بیوایمپلنت، انحصار تولید این پدیده نوین پزشکی- صنعتی را از انحصار آمریکایی‌ها خارج کردند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر محرابیان امروز یکشنبه در مراسم تجلیل از دست اندرکاران تولید و کاربرد بیوایمپلنت در تهران گفت: پیش از این تولید این محصول تنها در انحصار امریکا و چند کشور وابسته به آن بود که این انحصار باعث وابستگی  درمانی مردم جهان به تکنولوژی غرب شده بود، اما با دستیابی ایران به دانش فنی ساخت بیوایمپلنت‌ها، این انحصار نیز از میان برداشته شده است.

وی همچنین از آغاز فعالیتهای تحقیقاتی برای صنعتی سازی چهار نوع بیوایمپلنت جدید در کشور خبر داد و افزود: در آینده نزدیک خبرهای خوش صنعتی سازی این بیوایمپلنت‌ها را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وزیر صنایع و معادن اظهارداشت: مجوزهای صادراتی این محصول صادر شده است که پس از تامین کامل نیاز داخل به کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای مسلمان صادر خواهد شد.

وی با اشاره به حساسیت مسلمانان در رعایت مسائل شرعی در حوزه درمان، گفت: محصول ایرانی چون از منشاء انسانی و  بیولوژیکی برخوردار است با تقاضای  فراوانی برای خرید از طرف مسلمانان جهان روبرو شد. محرابیان تصریح کرد: مردم جهان باید به طور شایسته در جریان موفقیت اندیشمندان جوان ایرانی قرار گیرند.

وزیر صنایع و معادن دستاوردهای فنی و علمی کشورمان را در سالهای اخیر ناشی از توجه خاص رئیس جمهور به تولید علم و فناوری دانست و خاطرنشان کرد: اندیشه تولید این محصول پس از دستور رئیس جمهور به وزارت صنایع و معادن بعد از درخواست یکی از این اندیشمندان برای مساعدت از وی صورت گرفت.

محرابیان افزود: تولید این محصول بخشی مهمی از نیازهای جانبازان جنگ تحمیلی را درمان خواهد کرد. وی گفت: تولید علم و دانش در کشور نیاز به حمایتهای بیشتر و موثرتری دارد تا یافته ها آنها پس از تجاری سازی در خدمت بشریت قرار گیرد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی