انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 644)
چهارشنبه 26/10/1386 - 0:17 -0 تشکر 24669
چیز ها همیشه ان طور نیستند...

مسافر

دو فرشته مسافر ، در بین راه برای اقامت و گذراندن شب به خانه یك خانواده ثروتمند وارد شدند .

خانواده ثروتمند از ورود میهمان ها ناراحت و عصبانی شدند و با وجود داشتن اتاق های راحت و گرم، فرشته ها را در كوچك ترین و سرد ترین قسمت خانه یعنی زیر زمین جای دادند .

فرشته ها قسمتی از زیر زمین را مرتب كرده و آماده خواب شدند ، اما سوراخی در دیوار، توجه فرشته بزرگ تر را به خود جلب كرد، فرشته از جا بلند شد و سوراخ را پوشاند .

فرشته كوچك تر كه از میهمان نوازی اهالی آن خانه بسیار ناراحت بود پرسید : چرا سوراخ دیوار را تعمیر كردی ؟ فرشته بزرگ تر نگاهی كرد و گفت :

" چیزها همیشه آن طور نیستند كه به نظر می رسند."

شب بعد فرشته ها به خانه یك كشاورز فقیر رفتند تا شب را در آن جا بگذرانند كشاورز و همسرش با خوش رویی آن ها را پذیرفتند.

آن ها غذای مختصر و ساده خود را با فرشته ها تقسیم كردند و جای خواب خود را به آن ها دادند تا شب را به راحتی سپری كنند .

صبح روز بعد وقتی فرشته ها از خواب برخاستند، كشاورز و همسرش را گریان دیدند!!!!!!

آنها شب گذشته گاو شیرده شان را از دست داده بودند .

فرشته كوچك تر، خشمگین و عصبانی رو به فرشته بزرگ تر كرد و گفت : تو چطور توانستی اجازه دهی كه چنین اتفاقی برای این خانواده بیفتد .

تو به آن خانواده ثروتمند كه هیچ احتیاجی به كمك تو نداشتند، كمك كردی، آن وقت اجازه دادی گاو این خانواده فقیر كه در عین نداری چیزهای كم خود را با ما تقسیم كردند بمیرد .

فرشته نگاهی كرد، لبخندی زد و گفت : " چیزها همیشه آن طور نیستند كه به نظر می رسند ." و ادامه داد :

وقتی در زیر زمین خانه آن خانواده ثروتمند بودیم ، متوجه شدم كه در سوراخ دیوار گنجی از طلاست . از آن جایی كه آن خانواده طماع، بدترین جای خانه را به ما اختصاص دادند و ما شب را به سختی گذراندیم ، آن سوراخ را پوشاندم تا گنج دیده نشود و به دست آن ها نرسد .

اما شب گذشته وقتی ما در رختخواب این كشاورز فقیر و زحمتكش استراحت می كردیم، فرشته مرگ بالای سر همسرش حاضر شد ولی من از او خواستم به جای زن، گاو كشاورز را با خود ببرد .

 عزیزم، چیزها همیشه آن طور نیستند كه به نظر می رسند . بسیاری از اوقات اتفاقاتی كه در زندگی روی می دهند تنها به این دلیل است كه در مسیر درستی حركت نكرده ایم . اگر منصفانه نگاه كنیم، ایمان می آوریم كه تمام آن اتفاقات ناشی از اعمال خودمان است ، البته تا زمانی كه اتفاق رخ ندهد، موضوع را درك نخواهیم كرد، شاید بعدها علت آن بر ما آشكار گردد .

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.