انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 272)
شنبه 8/8/1389 - 11:41 -0 تشکر 246602
حاشیه‌های دیدار رئیس‌جمهور با مردم تهران

 • به گزارش ایرنا، ساعت حوالی ساعت 10 صبح بود كه رییس جمهور وارد محل ملاقات مردمی در اردوگاه شهید باهنر در شمال تهران شد.

این بار نگاه‌های منتظر مردم مناطق یك، دو و سه شهر تهران حضور رییس جمهوری را انتظار می كشید كه پرده ها و فاصله ها را از میان خود و مردم برداشته است و این الگوی زیبا را در بدنه دستگاه اجرایی تسری داده است.

• خبرنگاران به بیرون سالن هدایت می شوند؛ اینجا حرف‌هایی هست و محرم آنان نماینده ملت. آنگونه متواضعانه به مردم لبخند می زند كه گویی مواضع قاطعانه او را در مقابل استكبار و قدرت‌های زورگو نشنیده‌ای و به یاد می آوری الگوی زمامداری در حكومت اسلامی از زبان اولیا و اوصیای دین را.

• اینجا؛ بالا شهر تهران خبری از بالاشهری‌ها با ماشین های آنچنانی و تیپ‌های خاص نیست. چهره های مردم دردمند و انقلابی را می بینی كه با شنیدن سنت حسنه دیدار چهره به چهره رییس جمهور و دولتمردان به بالاشهر آمدند. بالاشهری نیستند اما جایگاه آنها در آسمان هاست. گفته بودند مردم مناطق یك، دو و سه بیایند اما اینجا همه به شوق دیدار از دیگر مناطق تهران و حتی از ارومیه، شیراز، اردبیل و ... آمدند.

• "سوگند" دختربچه ارومیه‌ای اینك كادوی ویژه تولدش در انتظارش است. آنجا كه محمود احمدی نژاد رییس جمهور برای تولدش كه نزدیك است یك یادداشت فرستاده است. پدرش در حالی این سوغات را به ارومیه می برد كه امید فراوان به حل مشكلش دارد.

"بسمه تعالی. سوگند خانم. امیدوارم با ایمان و تلاش در تمام زندگی موفق و سربلند باشی. خدا یار و نگهدار شما باشد.احمدی نژاد 6/8/89"

با رحیم آقا ایزدی هم صحبت می شویم. او می گوید: انگار در رویا هستم، با مردی دیدار كردم كه در دنیا تاثیرگذار است و دنیا روی حرف او حساب می كند و با من به عنوان یك شهروند عادی دست می دهد و به مسایلم گوش فرامی دهد.

او می افزاید: احمدی نژاد را به عنوان رییس جمهوری مردمی می شناسیم و از او حمایت می كنیم.

آنچه او را از شمال غربی كشور به شمال پایتخت رهسپار كرد پلاكاردی بود كه در سفر سوم دولت به استان آذربایجان غربی در دست داشت و در آن نوشته بود: "فقط یك دقیقه ملاقات با شما - در دو دوره قبلی جوابی نگرفتم." او گفت كه اشاره‌اش به دولت‌های سازندگی و اصلاحات است كه دسترسی به مسوولان ارشد كشور دشوار بود.

• حجت الاسلام سید عیسی مرتضوی جزو نخستین افرادی است كه با رییس جمهور دیدار كرده است. او از توجه ویژه احمدی نژاد به مسایل فرهنگی قدردانی می‌كند و می‌گوید كه نامه درخواست ملاقات حضوری خود با رییس جمهور را در جریان همایش شورای مشاوران جوان به ایشان داده بوده است.

او می گوید : دستورات احمدی نژاد حرف ندارد، همه مرتب و منظم و راهگشاست.

او اگرچه ساكن جنت آباد است اما دستور رییس جمهور را برای كمك به ساخت حوزه علمیه خلیل شهر بهشهر مازندران به عنوان سوغات برای مازنی ها خواهد برد.

• دو خانم میانسال از اتاق ملاقات خارج می شوند. آنها از این كه رییس جمهور به دقت سخنان آنها را شنیده خوشحالند و می گویند كه رییس جمهور تلفنی با مسوول مربوط به حل مشكل از اتاق ملاقات صحبت كرده و از همان جا گره از كارشان باز كرده است.

آنها می گویند كه ای كاش همه مدیران مثل رییس جمهور كار و تلاش می كردند و اگر این گونه بود مشكلات مردم همگی حل می شد.

• كمی آن سوتر جنب و جوش بیشتری برپاست. آنجا كه وزرا و اعضای كابینه حضور دارند و به لحاظ امنیتی مشكلی برای حضور كسی وجود ندارد. مسوولان از معاون رییس جمهور گرفته تا وزیر و معاون و ... بی پروا در میان مراجعه كنندگان حضور یافته‌اند. این موضوع این گمانه را تقویت می كند كه آنان نیز مثل رییس دولت خود را از جنس مردم می‌دانند.

• اسامی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف بر بالای ورودی هر یك از اتاق های ملاقات نوشته شده است. مردم فرم هایشان را تحویل دادند، فرم‌هایی خاص كه بر روی شرح مشكل، دستگاه متولی و دستور مقام اجرایی پیش بینی شده است.

• در این میان حضور وزیر كشور و معاونان مختلف وی جذابیت خاصی به اتاق وزارت كشور داده است. آن سوتر رویانیان، رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و مصرف سوخت نیز دیده می شود. اینجا برای حل مشكلات مردم در ارتباط با شهرداری محلی پیش بینی شده است اما مسوولان حاضر همگی از استانداری و مجموعه دولت هستند كه برای استیفای حقوق مردم حاضر شده اند.

• آقای كت شلواری از منطقه 17 خوشحال از غرفه وزارت كشور بیرون می آید. او كه سه سال پیش برای خرید خودرو از شركت مربوط به تاكسی‌های سبز 13 میلیون تومان پول پرداخت كرده است، برای حل مشكلش و عدم تحویل ماشین به وی در این مدت زمان، خواستار رسیدگی به مشكل خود شده است.

• بازنشستگان صندوق بازنشستگی كشوری قبل از سال 79 كه اخیرا موفق به دریافت پاداش پایان خدمت خود شدند پلاكاردی در محل ورود وزیر رفاه و تامین اجتماعی نصب و از دولت به خاطر تحقق این امر تشكر كردند.

• جلوه ها و صحنه هایی زیبا از ارتباط تنگاتنگ مردم و دولت كه در چهار – پنج سال اخیر مشابه آن را بارها در سفرهای استانی و دیگر مناسبتها نظیر هفته دولت دیده ایم در دریچه دوربین عكاسان نقش می بندد.

در پس زمینه این تصاویر، این عبارات نقش می بندد: پرشدن حلقه مفقوده ارتباط مردم و مسوولان، تحكیم پایه‌های نظام اسلامی، تقویت روح امید و وحدت در جامعه و ...

و این ماموریت در سراسر ایران اسلامی ادامه دارد.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی